Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’nın Hakkâri Seferinde Halay Çekildi

Artık Hakkari'ye 2 saat 15 dakikada ulaşılabiliyor. Türk Hava Yollar uçak bileti en uygun fiyatlar ile www.ucakbileti.com.tr 'den alınabilir ve kente hızlıca ulaşılabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları’nın Hakkâri Seferinde Halay Çekildi

  Ülkemizin havayolu alanındaki yüzü olan Türk Hava Yolları, geniş ulaşım ağı ile güvenli ve konforlu ulaşım sağlamaktadır. Türkiye’nin havacılık faaliyetlerinin başlangıcı olan Türk Hava Yolları, bu sebeple ülkemizdeki diğer firmalara da öncülük etmektedir. Doğu, Batı, Kuzey ve Güney her yönde çok sayıda ülke ve çok sayıda noktaya ulaşım gerçekleştiren firma, ülkemizden ulaşımı daha kolay ve keyifli hale getirmektedir. Bu sebeple tüm faaliyetleri yoğun bir ilgi odağı altındadır. Geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen Hakkâri Yüksekova Havalimanı üzerinden, Türk Hava Yolları ’nın ilk seferi gerçekleştirildi. Son derece renkli ve eğlenceli görüntülerin yaşandığı sefer, hafızalara kazınacak nitelikteydi.

  Firma, yurt içi ve yurt dışı pek çok noktaya Türk Hava Yolları kalitesi ile ulaşım hizmeti sunmaktadır. Yurt içinde 47 farklı noktaya ulaşım sağlayan dünya markası, Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nın açılması ile birlikte bu sayıyı 48’e yükseltti. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ilk Türk Hava Yolları seferi, 8.15 ‘te İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan havalanan TK2670 sefer sayılı Airbus A319 tipi Türk Hava Yolları uçağı ile gerçekleşti. Bugüne kadar Hakkâri - İstanbul arası ulaşım, Van üzerinden havayolu ile gerçekleştiriliyordu. Bu da çok zahmetli bir ulaşım şekliydi. Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nın inşa edilmesi, hem bölge ulaşımı hem de sorunlu olan bu bölgenin gelişimi açısından çok önemlidir. İlk sefere katılan yolculara ek olarak önemli isimlerin de bu tarihi olaya tanıklık ettiği gözlendi. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Turkish Ground Services Genel Müdürü Nurzat Erkal ve Hakkârili sanatçı Aydın Aydın ‘ın katılımı ile son derece hareketli ve eğlenceli bir uçuş gerçekleştirildi. Bu tarihi günde, tarihi olaya tanıklık etmek isteyen Türk Hava Yolları yetkilileri ve Hakkârili sanatçı Aydın Aydın, bu durum sebebi ile yaşadıkları mutluluğu dile getirmenin yanında halay ile birlikte kutladılar.

  Türk Hava Yolları uçağının İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan havalanmasının ardından sanatçı Aydın Aydın sazını eline alarak, Hakkâri yöresine ait olan Türkçe ve Kürtçe şarkılar ile yolcuları şenlendirdi. Yolcuları halaya davet etmesinin ardından son derece ilginç görüntüler yaşandı. Kısa sürede halay kuyruğunun uzaması ile birlikte havada tarihi dakikalar yaşandı. Halay ile eğlenen yolcular, bunun ardından tarihi olay ile ilgili düşüncelerini dile getirdiler. Yolcular arasında yer alan Esat Yılmaz, İstanbul’dan Hakkâri Yüksekova’ya gitmek için çok zorluk çektiklerini dile getirerek emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Artık Türk Hava Yolları sayesinde 2 saatte Türkiye’nin öbür ucuna ulaşabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Bir diğer Hakkârili yolcu Çağlar Macit, cenaze için Hakkâri Yüksekova’ya gittiğini belirterek, bu imkân olmasaydı yetişemeyeceğini söyledi. Doğrudan Hakkâri’ye ulaşma imkânı olmasaydı, Van üzerinden uzun süren yolculuk ile cenazeye yetişmenin mümkün olmayacağını dile getirdi. Üstelik bölge itibariyle riskli bir yolculuk gerçekleştirilmiş olacaktı. Çağlar Macit, bu büyük hizmetin vatana millete hayırlı olmasını temenni ederken, emeği geçen herkese de teşekkürlerini sundu.

  Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ise uçakta bulunan basın mensuplarının sorularını cevapladı. Hayırlı olmasını temenni ettiği seferlerin yolcu taleplerine göre şekilleneceğini ve artabileceğini belirtirken, inşa edilen Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nın bu bölge halkına büyük bir hizmet sunduğunu da ekledi. Türk Hava Yolları olarak bu bölgeye uçuyor olmaktan guru duyduklarını söyledi. Bununla birlikte İstanbul – Hakkâri seferi, 2 saat 15 dakikalık uçuş süresi ile yurt içi en uzun sefer olduğunu söylerine ekledi.

  Türk Hava Yolları kalite ve fiyat oranında avantaj sunsa da Türk Hava Yolları uçak biletine daha uygun fiyatlar ile ulaşmanın yolu internet üzerinden uçak bileti almaktan geçmektedir. www.ucakbileti.com.tr gibi güvenilir adresleri tercih ettiğiniz sürece de internetten alışveriş yapmanın hiçbir riski bulunmamaktadır. Üstelik www.ucakbileti.com.tr size en uygun fiyatlı Türk Hava Yolları uçak biletini sunacaktır. Hem güvenilir hem de kullanım kolaylığı sunan site, filtreleme sistemi ile sizin için en uygun seferi de karşınıza çıkaracaktır. İnternetten Türk Hava Yolları uçak bileti alışverişinizi yaptıktan sonra ise diğer seyahat hazırlıklarınıza zaman ayırabilirsiniz.

  Yorum Gönder