Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’nın Emektar Uçağı Veda Etti

THY 'nin emektar uçağı 27 yılın ardından veda etti. www.ucakbileti.com.tr size en uygun fiyatlar ile THY uçak bileti sunarak, keyifli seyahatler vaad ediyor.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları’nın Emektar Uçağı Veda Etti

  Havacılık alanında fark yaratan Türk Hava Yolları, başarılı uygulamaları, tecrübeli ve profesyonel personeli ve geniş filosu ile geniş bir coğrafyaya ulaşım sağlıyor. Dünyanın en iyi hava yolu şirketlerinden biri olması da bu durumun bir kanıtı olarak düşünülebilir. THY ulaştığı geniş coğrafyaya, 200’ün üzerindeki uçağı ile giderek hava yolu ulaşımı hizmeti sunuyor. Ülkemizde çok sayıda özel hava yolu şirketine sağladığı destek ve dünya genelindeki sponsorluk faaliyetleri, başarılarının bir yansıması ve de destekçisidir. Bugün Türk Hava Yolları ‘nın ulaştığı başarıda büyük bir payı olan filo ise hem günden güne büyüyor hem de modernleşiyor. Bu durumda eski uçakların da emekliye ayrılma zamanı gelmiş oluyor.

  THY ‘nin uçaklarından birinin emekliye ayrılma haberi ise bugün alındı. Aralıksız olarak tam 27 yıl uçuş hizmeti sunmuş olan THY uçağı, TC – JCZ kuyruk tesciline sahip olan Airbus 310 tipi bir uçaktır. Bugün ise son uçuşu olan Milano – İstanbul seferini tamamlayarak 27 yıllık uçuş süresini tamamladı. Türk Hava Yolları ‘nın emektar kuşu, bu uçuşun ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’nda söküleceği günü beklemeye başladı. TC – JCZ kuyruk tescilli olan Airbus 310 tipi uçak, 1980’li yılların sonralarında, Türk Hava Yolları ‘nın uzun menzilli uçuşları için ihtiyaç duyduğu ve filosuna kattığı bir uçak olmuştur. Bu dönemde, uzun menzilli uçuşlar için Airbus 310 tipi uçaklardan birden fazla alınmış ancak zaman içerisinde sırayla diğerleri uçuşlardan geçilmiş, yani emekliye ayrılmıştır. Son Airbus 310 tipi ise bugün Milano’dan havalanarak İstanbul’a iniş yaparak görevini tamamladı. Ayrıca yıllar öncesine kadar yolcu taşıyan uçak, geçtiğimiz yıllarda kargo uçağı olarak kullanılmaya başlanmıştı. Ancak bugün bu görevinin de sonuna gelmiş bulunuyor. İstanbul’a inişini gerçekleştiren uçak, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda boş bir alana çekilerek bekletilmeye başlandı. Uçağın burada parçalarına ayrılacağı, yani söküleceği belirtildi. Sökülen uçağın işe yarar parçaları alınırken, işe yaramaz olanları ise hurdaya verilecek.

  Bugün emekliye ayrılan Airbus 310 tipi THY uçağı, tam da 22 Haziran 1988 yılında ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. Bugün ise dolu dolu bir 27 yıllık hizmetin ardından, artık söküleceği zamanı beklemeye başladı. Şirketin Afrika’dan Amerika’ya, Asya’dan Avrupa’ya ulaşan geniş ağı, hava taşımacılığında ülkemizin bir numarası olmasını sağlamaktadır. Bugün en ulaşılamaz gibi görünen noktalara Türk Hava Yolları ile doğrudan ulaşabiliyoruz. Yıllar öncesine bakacak olursak, bu son derece önemli bir avantajdır. Dolayısıyla sunulan hizmetlerin kıymetini bilerek, şirket başarılarının hakkını da vermek gerekiyor. Bugün 200’den fazla uçağı olan THY, güvenliğe verdiği önem ile eski uçaklarını da seferlerden çekmektedir. Güvenle gerçekleşecek seyahatler için siz de Türk Hava Yolları ‘nı tercih etmelisiniz ve eşsiz bir yolculuk deneyiminin tadını çıkarmalısınız. Bu sanıldığı kadar uzak bir seçenek olmamakla birlikte, bu deneyime ulaşmak artık sadece saniyeler içerisinde parmaklarımızın ucunda gerçekleşebiliyor.

  Şirketin emekli olan Airbus 310 tipi uçağı sökülmek üzere İstanbul Atatürk Havalimanı’na çekilirken, yeni ve son teknoloji THY uçakları ise tüm hızıyla hizmet vermeyi sürdürüyor. Türk Hava Yolları son teknoloji uçakları ile Avrupa’nın en iyisi statüsüne erişirken, dünya çağında da ilk 5’e yerleşmiş durumda bulunuyor. Başarılarını hem sıralamalardaki yeri hem de aldığı başarı ödülleri ile gözler önüne seren THY sadece uçak bileti alarak herkesi ulaşabileceği bir şirkettir. Uçak bileti alımı ise hem sanıldığından çok daha kolay hem de belirli püf noktaları sayesinde çok daha uygun fiyatlara gerçekleşiyor. Uygun fiyatlı uçak bileti bulabilmek için öncelikle erken hareket etmek gerekiyor. Böylece herkesten önce en uygun fiyatlar ile aynı rotaya uçak bileti almış olursunuz. Diğer önemli bir uyarı ise www.ucakbileti.com.tr adresi üzerinden biletinizi temin etmenizdir. Çünkü www.ucakbileti.com.tr size mümkün olan en uygun fiyatları sunmaktadır. Cazip fiyatlar ile seyahat etmek işte bu kadar kolay. Eskiden olduğu gibi seyahat acenteleri peşinde koşmanız ve sunulan yüksek fiyatları kabul etmeniz gerekmiyor ve siz de herkes gibi keyifli ve üst düzey bir hava yolu ulaşımına layıksınız. Ödüllü lezzetleri ile misafirlerini karşılayan şirket, hava yolu ulaşımını son derece keyifli bir hale getiriyor ve siz de bunu deneyebilirsiniz.

  Yorum Gönder