Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’nın Büyük Rotasyonu

THY'De büyük görev ve bölge değişiklikleri yaşanıyor. Türk Hava Yolları uçak bileti alarak harika bir seyahate çıkmak için neden www.ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret etmiyorsunuz?

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları’nın Büyük Rotasyonu

  1933 yılından bu yana hizmet sunan Türk Hava Yolları, büyük bir emek ve fedakârlık sonucu bu günün büyük bir şirketi haline gelmiştir. Sürekli başarı ödülleri alan ve kendi alanının en iyileri arasında yer alan hava yolu şirketi, sürekli adından söz ettirdiği başarılarını, yenilikçi yapısı ve dinamik ekibine borçludur. Ekibin dinamikliğini sağlayan temel uygulamalar, şirketin başarılarında ve personelin motivasyonun da önemli avantajlara sebep olmaktadır. THY ekibinde yaşanan bazı değişiklikler, şirket başarılarını beraberinde getirirken, geçtiğimiz günlerde de bu tip bir iç değişiklik söz konusu olmuştur. Son günlerde yaşanan rotasyon ise gündeme aniden düşerek, ciddi kararlar içermesi sebebi ile şaşkınlığa sebep olmuştur.

  THY ‘nin gerçekleştirdiği büyük rotasyona göre yeri değişen önemli bazı isimler ise dikkatleri üzerine çekti. 2. Bölgede Pazarlama ve Satış Başkanı olarak görev yapan Murat Baş, Üretim Planlama Başkanı olarak atandı. Orta Doğu – Kıbrıs bölgesinde Gelir Yönetimi Ücret Müdür olarak görev yapan Ahmet Harun Baştürk Asya – Uzak Doğu bölgesine Satış Başkan Yardımcısı olarak atanırken, yerine ise mühendis Burak Naiboğlu atanmıştır. Söz konusu rotasyon ile birlikte, Doğu Avrupa – Balkanlar bölgesi Gelir Yönetimi Ücret Müdürü olan Mert Dorman, yine Doğu Avrupa – Balkanlar bölgesine Satış Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Mert Dorman’ın yerine ise bugüne kadar Riga Müdürü olan Abdurrahim Düzman getirilmiştir. Son olarak dikkat çeken isim ise Miles & Smiles Program Yönetim Müdürlüğü Uzmanı olan Numan Cebeci’nin Kampanya Yönetimi ve Müşteri Analitiği Müdür olarak atanmasıdır. Bunlar rotasyon kapsamında görevi değişen isimlerden sadece küçük bir kısmıdır. Sadece belli bölgeler de bu kapsamda değerlendirilemez. Dünya genelinde, Türk Hava Yolları ‘nın ulaştığı her noktada belli oranlarda rotasyonun etkileri olmuş ve görev değişiklikleri yaşanmıştır. Cezayir, Cape Town, Belgrad, Seul, Lüksemburg, Sofya ve Miami gibi birbirinden çok farklı ve bağımsız olan pek çok noktada, görev değişiklikleri yaşanmıştır. Bu değişikliklerin temel amacı ise elbette ki, görevlerin daha iyi yerine getirilebilmesidir. Şirketin büyümesine katkı sağlayan bu tip değişiklikler, belli süre aralıkları ile her büyük şirketin uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu şekilde personeline özellikle yöneticilerine hak ettikleri görevleri veren şirketler, memnun olan çalışanları ile müşterilerine de memnuniyet sunar ve daha başarılı işlere imza atabilir. Görülüyor ki başarı elde etmek ve memnuniyet sunmak için önce memnun olmak gerekiyor. Bu gerekliliğin farkında olan köklü şirket de, gerekeni yerine getirmiştir.

  Türk Hava Yolları ‘nın dikkat çeken ve konuşulan rotasyonu, çok sayıda ismin görev değişikliği ile birlikte bölge de değiştirmesine sebep olmuştur. Dünya’nın farklı noktalarında faaliyet gösteren şirketin özenle seçtiği temsilcileri, yeni temsil noktalarına da böylece kavuşmuş oldular. Yurt içi şehir değişikliklerinin de yaşandığı rotasyonda, asıl dikkatleri çeken dünya çapındaki merkez değişiklikleri olmuştur. Türk Hava Yolları ‘nın bu bölgelerde sunduğu hizmeti daha üst düzeye taşımak ve kusursuz bir işleyiş elde etmek için gerçekleştirilen değişiklikler, uzun süre rotasyon gerekmeyeceğinin de sinyalini veriyor. Bu şekilde de belli bir şirket istikrarı söz konusu olacak.

  Türk Hava Yolları seyahat imkânları ve şirket istikrarı ile yolcularında güven uyandırmaktadır. Bu sebeple rotasyonun yakın zamanda gerçekleştiği şu tarihlerde, hiç tereddüt etmeden THY uçak bileti alabilirsiniz. Uçak bileti almadan önce ise uygun fiyatlar yakalamanızı sağlayacak bazı detaylara dikkat etmenizde fayda var. Örneğin, seyahat tarihinden en azından üç hafta öncesinde, uçak biletinizi satın almanız, size oldukça cazip fiyatları yakalama şansı sunacaktır. Diğer taraftan www.ucakbileti.com.tr üzerinden de sunulan en uygun fiyatlı uçak biletlerine ulaşılabilir. İnternetin sunduğu kolaylıklar ile saniyeler içerisinde, oturduğunuz yerden uçak bileti alabilirsiniz. Bu da çağımız için önemli bir kolaylıktır. Havacılığın gelişim gösterdiği ilk yıllardaki gibi, uçak bileti satış noktalarına gitmek ve sunulan tek fiyatı kabul ederek uçak bileti almak, artık çağın gerisinde bir uygulamadır. Üstelin gereksiz yere zamanınızı harcamanıza hiç gerek yok. İnternet üzerinden uçak bileti alarak tasarruf ettiğiniz zamanı da seyahatinizi daha güzel hale getirecek hazırlıklar ile değerlendirebilirsiniz. Neden gereksiz bir hazırlık telaşına kapılasınız ki? Seyahat etmenin güzel ve keyifli olması gibi hazırlığı da öyle olmalıdır. 

  Yorum Gönder