Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’nın Afrika’daki Yeni Hattı

Türk Hava Yolları ile artık Mali'ya de uçmak mümkün. En uygun fiyatlı Türk Hava Yolları uçak bileti www.ucakbileti.com.tr 'den alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları’nın Afrika’daki Yeni Hattı

  Türkiye’nin gururu niteliği taşıyan, ülkemizin ilk ve en başarılı hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları, bir dünya markası olma yolunda hızlı ve emin adımlar ile ilerlemeyi sürdürüyor. Türk Hava Yolları ’nın uçuş ağı, Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika ve Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar ulaşmaktadır. Her geçen gün bu bölgelerde yeni uçuş noktaları da firmanın uçuş ağıda dâhil edilmektedir. Bu sebeple ülkemiz açısından bir gurur sebebidir. Bunun yanında sunduğu kaliteli hizmet, Türk Hava Yolları ‘nın dünyanın en iyileri arasında yer almasını ad sağlamaktadır. Son günlerde yaşanan gelişmeler ise böylesine başarılı bir dünya markasının yeni seferleri ile daha fazla insanı daha fazla noktaya ulaştıracağını gösteriyor.

  Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ya da kısaca THY, Afrika kıtasında 44 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Bu sebeple bir öncü niteliğine sahiptir. Önceki gün gerçekleştirilen Bamako seferi ile birlikte, Afrika kıtasında uçuşun gerçekleştiği 43 nokta 44’e yükselmiştir. Mali’nin Bamako şehrine gerçekleştirilmeye başlanan bu sefer ile birlikte Türk Hava Yolları ‘nın ulaşım sağladığı ülke sayısı 110’a yükselmiştir. Türk Hava Yolları ’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan havalanan tarifeli Muğla uçağı, ilk Bamako seferini, Senou Havalimanı’na iniş yaparak gerçekleştirdi. Hem kabin görevlileri hem de yolcular için son derece heyecan verici olan bu seferin ardından karşılama töreni ile kucaklandılar. Havalimanında düzenlenen karşılama töreni, son derece heyecan verici bu olayın, önemli isimler ile birlikte kutlanması şeklinde gerçekleşti. Törene Türkiye’nin Bamako Büyükelçisi Hikmet Renan Şekeroğlu, Mali Ticaret Odası Başkanı Mamadou Konate ve pek çok davetli katılmıştı.

  Mali’nin büyük kentlerinden olan Bamako’da düzenlenen karşılama töreni, son derece renkli görüntülere sahne oldu. Mali’nin farklı bölgelerini temsil eden ve yöresel kıyafetler giymiş olan kişiler muhteşem gösteriler gerçekleştirdiler. Uçaktan inenler, yöresel kıyafetli kişilerin “hoşgeldiniz” anlamına gelen “aw bismilla” sözleri ile karşılandılar. Karşılama töreninin ardından sunulan yerel dans gösterileri de büyük bir ilgi ve beğeni ile karşılandı. Yapılan konuşmalar ile Türk Hava Yolları ‘nın Bamako seferlerinden duyulan memnuniyet hem Türk yetkilileri hem de yerel yetkililer tarafından dile getirildi. Dansların ardından yapılan bu konuşmalar, aynı güzel temenniler ile son buldu. Gelişen ticari ve kültürel ilişkilerin bir adımı olarak görülen Türk Hava Yolları Bamako seferleri ‘nin daha da artarak bu bölgeye gelmesi temenni ediliyor. Türk Hava Yolları ‘nın önceki gün başlayan Bamako seferleri, şimdilik haftada üç gün olmak üzere kararlaştırıldı. Zamanla bu sayı ve sefer niteliklerinde iyileştirmeler de yaşanabilir. Şimdilik, haftada üç kez gerçekleştirilen seferlerin iki seferi Ouagadougou (Burkina Faso) üzerinden gerçekleştirilecek, bir seferi ise Niamey (Nijer) üzerinden yapılacak.

  Türk Hava Yolları ‘nın Mali seferleri daha önce de planlanmış ancak ülkede yaşanan Yüzbaşı Amadou Haya Sanogo ‘nun gerçekleştirdiği darbe, bu durumun askıya alınmasına sebep olmuştu. 2011 yılının Haziran ayında Mali seferlerinin başlayacağı duyurulmuş olsa da darbe sebebi ile iptal edilmişti. Türk Hava Yolları, 2014 yılının Haziran ayında tekrar bu seferleri başlatacağını duyurmuş hatta ülkede reklam panolarında da duyurulmuşken, bu kez Ebola salgını seferlere engel olmuştu. Hatta bu seferler için satılmış olan uçak biletlerine karşılık ücret iadesi de gerçekleştirildi. Nitekim başarısız denemelerin ardından bugün Mali ile Türkiye arasındaki samimiyet ve ticari ilişkileri geliştirecek olan ulaşım imkânları faaliyete girdi. Artık iki ülke arasındaki ulaşım hızlı ve konforlu olarak gerçekleştirilebiliyor.

  Türk Hava Yolları ‘nın uçak biletleri, pek çok şekilde satın alınılabilir. Hem zamandan hem de emekten tasarruf edebileceğiniz satın alma şekli ise kesinlikle internet üzerinden gerçekleşmektedir. www.ucakbileti.com.tr gibi güvenilir siteler üzerinden yapacağınız Türk Hava Yolları uçak bileti alışverişi, oldukça cazip olacaktır. Güvenilirliğinin yanında size en uygun fiyatları sunuyor olması, www.ucakbileti.com.tr adresini daha cazip hale getirmektedir. Fiyat ve sefer karşılaştırması yaparak, sizin için en uygun Türk Hava Yolları uçak biletini buradan satın alabilirsiniz. Tasarruf sağladığınız zamanı ise diğer seyahat hazırlıklarınız için değerlendirebilirsiniz. Mali ‘ye Türk Hava Yolları ile uçarak, bambaşka bir kültür ve coğrafyayı keşfetmek için ne bekliyorsunuz?

  Yorum Gönder