Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları‘nın 22 Yıllık Pilotu Emekli Oldu

THY'nin 22 yıllık pilotu son uçuşunu gerçekleştirdi. THY uçak bileti alarak keyifli bir uçuş deneyimi yapayabilirsiniz. Bunun için en uygun adres www.ucakbileti.com.tr 'dir!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları‘nın 22 Yıllık Pilotu Emekli Oldu

  Türkiye’nin havacılık alanındaki temsilcisi ve de dünyanın en iyi hava yolu ulaşım hizmeti sunan şirketlerinden biridir Türk Hava Yolları. Bu alandaki farkının temel sebepleri ise gelenekselleşen yönetim anlayışı, geniş filosu ve profesyonel personelidir. İşinde son derece uzman olan kabin ekibi, pilotları ve yer personeli, şirketin kaliteli hizmetinin göstergesidir. Uçan Şefler ile hazırlanan muhteşem ikramlar da yine bir dünya markası olan Türk Hava Yolları ‘nın farkını gözler önüne seriyor. Bu şartlarda başarılı seferlere imza atan, kaliteli bir hizmet sunan şirketin, dünyanın en iyilerinden, Avrupa’nın en iyisi ve de Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı olması çok da şaşırtıcı değildir.

  Şirketin başarılı pilotlarından birinin emekliliği gündeme gelerek, son günlerde şirketin köklülüğüne de dikkatleri çekti. Türk Hava Yolları ‘nda 22 yıldır görev yapan Airbus pilotlarından İbrahim Bilir Kaptan, TK 2313 sayılı son seferinin ardından emekliye ayrıldı. THY ‘nin sevilen pilotlarından İbrahim Bilir, TK 2313 sefer sayısı ile son olarak İzmir – İstanbul seferini gerçekleştirdi. 1993 yılından bu yana Türk Hava Yolları ‘nda pilot olarak görev yapmanın mutluluğunu dile getiren İbrahim Bilir, İzmir ile başlayan serüvenini yine İzmir ile tamamladığını söyledi. İbrahim Bilir Kaptan ‘ın uçuş serüveni aslında 1973 yılında Türk Hava Kuvvetleri’nden mezun olması ile başlamış. Mezuniyetinin ardından aralıksız olarak 20 yıl Türk Hava Kuvvetleri ‘nde görev yapmış ve ardından 1993 yılında Türk Hava Yolları için çalışmaya başlamış. Bu tarih itibariyle de aralıksız olarak 22 yıl Türk Hava Yolları ‘nda çalışan İbrahim Bilir, son seferi Olan İzmir’den İstanbul’a gelişinde, hem ailesi hem de mesai arkadaşları tarafından çiçekler ile karşılandı.

  İbrahim Bilir ‘in oğlu Göker Bilir de kendisi gibi THY ‘de pilotluk yapıyor ve İbrahim Bilir ‘in son seferi olan İzmir – İstanbul seferinde de kendisine eşlik etti. İbrahim Bilir Airbus Pilotu iken oğlu Göker Bilir Boeing Pilotu olarak THY ‘de görev yapıyor. Emektar pilotun biri kendisi gibi pilot olan oğlu, biri de öğretmen olan kızı bulunuyor. 1952 yılında Denizli ‘de dünyaya gelen İbrahim Bilir, deneyimlerini gençlere faydalı olmak için kullanmak istediğini belirtiyor. Öncelikle bir süre ailesi ile birlikte olacağını ve dinleneceğini, ardından ise havacılık alanındaki 42 yıllık deneyimlerini, gençler ile paylaşacağını dile getiriyor. Böylece havacılık alanında yer edinmek isteyen gençler 22 yıllık THY pilotunun tavsiyeleri ile geleceklerine yön verebilecek, onun deneyimlerinden faydalanabilecek. Çocukları, torunları ve mesai arkadaşları tarafından karşılanan İbrahim Bilir, son derece duygusal anlar ile son seferini tamamladı ve bundan sonraki süreçte, havacılık alanındaki faydaları için dinlenmeye çekildi. Bilir Kaptan ‘ın tecrübeleri, pek çok genç için önemli bir gelecek ışığı olacak, kararlarında da etkin rol oynayacaktır. Diğer taraftan, şirket kapsamında bu kadar uzun süredir kesintisiz görev yapan bir pilot olarak, özel bir yere sahiptir. Şirketin samimi ve güler yüzlü ekibi, aile gibi olan atmosferi ile hizmet sunuyor ve bu şartlar altında, personelin bu denli uzun süredir aynı yerde çalışıyor olması da çok şaşırtıcı değildir.

  Türk Hava Yolları ile seyahat etmek için, böylece bir sebebe daha sahip oluyorsunuz. Güvenle gerçekleştirilecek yolculuklar için doğru seçim THY olacaktır. Ayrıca, güven ile birlikte geniş bir coğrafyaya uçuş imkânı söz konusudur. Bu da şirketin sahip olduğu potansiyel ile doğru orantılı olan, aynı zamanda başarı göstergesi olan bir durumdur. Siz de sorunsuz bir seyahat istiyorsanız, THY ‘yi tercih edebilirsiniz. Uçak bileti alım sürecinde ise en pratik olanı tercih etmeli, yani internet üzerinden uçak bileti alımı yapmalısınız. Çünkü www.ucakbileti.com.tr adresi üzerinden en uygun fiyatlara erişebilirsiniz. Bu şekilde hem zamandan hem de paranızdan tasarruf sağlarsınız. Daha karlı bir seyahati, daha pratik bir şekilde planlamak varken neden gereksiz yere kendinizi yormayı tercih edesiniz ki. Üstelik üst düzey güvenlik sistemi ile korunan site, güvenle kredi kartı bilgilerinizi ve özel bilgilerinizi paylaşabilmenizi sağlıyor. Hiçbir güvenlik endişesine kapılmıyorsunuz böylece. Daha kısa sürede yapılan seyahat hazırlıkları için, internet üzerinden uçak bileti alımı son derece mantıklı bir harekettir. 

  Yorum Gönder