Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’ndan Yerli Simülatör

Pilotların uçuş eğitimi için büyük bir yenilir gerçekleşiyor! Güvenilir yolculuklar için siz de www.ucakbileti.com.tr 'den Türk Hava Yolları uçak bileti alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları’ndan Yerli Simülatör

  Ülkemizin devlet Hava Yolları olan Türk Hava Yolları, yeni bir atılım ile yine karşımızda. Bu kez eğitim alanında bir artı katması söz konusu ülkemize. Hem de havacılık alanında bir avantaj ve başarı katması bekleniyor. Pilotların eğitimleri için en büyük gereklilik olan simülatörler, pilot eğitiminin en nemli parçasını teşkil etmekle birlikte, ülkemizde üretimi mümkün değildi. Ancak HAVELSAN ile birlikte gerçekleştirilecek olan proje ile değeri yaklaşık olarak 10 milyon Euro olan uçuş eğitim simülatörleri, Türkiye’de üretilebilecek.

  Yerli otomobil projesinin ardından, yerli uçak projesi gündeme gelmişti. Şimdi ise yerli simülatör üretimi söz konusu ve ülkemiz için son derece önemli olan böyle bir projede Türk Hava Yolları ve HAVELSAN birlikte hareket edecek. Pilotların periyodik bir şekilde eğitim gördüğü simülatörlerin ülkemizde üretilmesi, hem ülkemiz adına hem de havacılık adına çok önemli bir olaydır. Bunun bir gereklilik olduğunu düşünen Türk Hava Yolları ve HAVELSAN yetkilileri bir araya gelerek, yaptıkları görüşmeler ile böyle bir proje üzerinde mutabık oldular. Bugün Türk Hava Yolları bünyesinde, 10 adet uçuş eğitim simülatörü bulunmakla birlikte tamamı yabancı bağımlılığı yaratan gerekliliklerdir. Ülkemizde üretiminin gerçekleşmesi maddi anlamda da büyük bir avantaj sağlayacaktır. Türk Hava Yolları bünyesinde bulunan simülatörler, hem Türk Hava Yolları pilotlarının eğitimi için hem de müsaitlik durumuna bağlı olarak yabancı firmaların pilotlarının eğitimi için kullanılmaktadır. Ancak ülkemizde üretilmesi, yoğunluğun düzene girmesi, pilotların daha fazla ve daha kaliteli eğitim alabilmesi anlamına gelecektir. Dolayısıyla, son derece önemli bir adım olarak düşünmek yanlış olmaz uçuş eğitim simülatörünü.

  Türk Hava Yolları ve HAVELSAN yaptığı görüşmeler sonucu vardıkları anlaşma ile üretilecek olan yolcu uçağı simülatörünün teknik detayları ve tüm ayrıntıları üzerinde çalışmalara başladığını duyurdu. Projenin tüm detaylarının ise yakın zamanda duyurulacağı belirtildi. Kullanımda olan mevcut simülatörlerin üretimi, şuanda yurt dışında faaliyet göstermekte olan birkaç firmanın tekelindedir ve ileri teknoloji ürünü olarak üretilmektedir. Şuanda Türk Hava Yolları ‘nın kullandığı uçuş eğitim simülatörleri ise 3 tane Boeing 737 – 800 FFS (Tam uçuş simülatörü), 3 tane Airbus 320, 2 tane Boeing 777 – 300ER ve son olarak 2 tane Airbus 330 olmak üzere kokpit için 10 adettir. Bunlara ek olarak ise Türk Hava Yolları kapsamında, 6 tane FTS (Flight Training Device) yani hareketsiz, görüntü ve kontroller olmayan sadece prosedür simülatörü mevcuttur. Bu açıdan bakıldığında Türk Hava Yolları kapsamındaki simülatör sayısında artış yaşanarak, maddi olarak da avantaj yakalanabileceği gibi diğer taraftan ülke ekonomisi için de son derece avantajlı bir durum söz konusudur.

  Uçuş eğitim simülatörleri, hava yolu şirketleri için en az yolcu uçakları kadar büyük bir gerekliliktir. Pilotların iyi eğitim almış olması da yeterli değildir. Pilotların sürekli eğitim içerisinde olması doğru olandır. Böylece, daha güvenli ve daha konforlu uçuşlar gerçekleştirilebilmektedir ve yolcunun firmaya olan güveni şekillenmektedir. Pilotlarının eğitimine özen gösteren Türk Hava Yolları gibi firmalar bu özenleri ile yolcularda daha güvenilir bir imajın oluşmasını sağlamaktadır. Pilotun eğitiminin sürekliliği, teknolojiye uyum konusunda avantaj sağladığı gibi, uçuşlarda da tedirginlik yaşanmasının önüne geçmektedir. Dolayısıyla, müşteri memnuniyetini hedef alan bir hava yolu şirketinin, Türk Hava Yolları gibi pilot eğitimlerine son derece özen göstermesi gerekmektedir.

  Uçak bileti alacağınız sırada da buna dikkat etmeniz kaçınılmazdır. Pilotları ile uçuşunuzun güvenle gerçekleşeceğine dair size güven veren firmaları tercih etmeniz çok normaldir. Bunun için THY gibi firmalar ile seyahat etmenizi önermekteyiz. THY uçak bileti alırken ise tercih edebileceğiniz pek çok yöntem olduğu gibi en rahat olanı internet üzerinden işleminizi gerçekleştirmektir. İnternet üzerinden uçak bileti almak oldukça kısa sürede gerçekleştirildiği gibi, ayrıca tüm seçenekleri kısa sürede önünüze serilmesi anlamına gelmektedir. www.ucakbileti.com.tr üzerinden THY uçak bileti alacağınız sırada, filtreleme imkânı sayesinde, tüm THY seferlerini inceleyebilir, karşılaştırma yapabilirsiniz. Dolayısıyla sizin için en doğru olan seçimi yapmanıza imkân sağlanmış olur. Ayrıca www.ucakbileti.com.tr üzerinden seyahatlerinize yönelik destekleyici bilgiler alabilir ve güvenle uçak bileti almanın keyfini yaşayabilirsiniz. Güvenle THY uçak bileti almak için, güvenilir internet sitelerini tercih etmelisiniz.

  Yorum Gönder