Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’nda Yine Bomba Notu

Türk Hava Yolları, yine bomba endişesi yaşadıysa da sorunsuz bir şekilde uçuşunu gerçekleştirdi. www.ucakbileti.com.tr 'den THY uçak bileti alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları’nda Yine Bomba Notu

  Türkiye’nin dünyaya açılımını sağlayan ve en ulaşılamaz noktalara bile ülkemizden uçuş düzenleyen Türk Hava Yolları, çeşitli ihbarlar ile sıkıntılı durumlar yaşıyor. 6 Haziran 2015 tarihinde de yine böyle bir sıkıntı ile karşılaşıldı. Olayla ilgili olarak Türk Hava Yolları ’ndan gelen ilk bilgilere göre İstanbul – New York seferini yapacak olan, TK01 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağının, kalkış öncesinde tuvaletinde bir not bulundu. Uçağın tuvaletinde bulunan notta, “Uçakta Bomba Var” yazıyordu. Dolayısıyla büyük bir endişe ve panik hâsıl oldu. İlk gelen bilgiler esnasında uçak 226 numaralı körükte beklemekte ve uçakta polis araması gerçekleştirildiği yönündeydi. Yaşanan bu can sıkıcı olay sebebi ile saat 13.15’te kalkması planlanan New York Uçağı 3 saatlik bir gecikme yaşadı. Söz konusu seferi gerçekleştirecek olan 283 yolculu Boeing 777 tipi uçak, 3 saatlik bir arama ile incelendikten sonra, ayrı bir bölümde bulunan yolcuları ile birlikte harekete geçebildi. Aramalarda bir bilgiye ya da bombaya ulaşılamamış olması sebebi ile notun yolculardan biri tarafından bırakılmış olabileceği düşünülüyor ve yetkililer tarafından bu yönde bir araştırma içine girileceği belirtiliyor.

  Türk Hava Yolları, bu tip ihbarlara karşı son derece hassas bir tavır sergiliyor. Başarılı firmanın, başarısının sekteye uğratılması amacı ile yapıldığı sanılan çok sayıda bomba ihbarı mevcut tarihinde. Türk Hava Yolları, özellikle Mart ve Nisan aylarında yapılan çok sayıda bomba ihbarı ile büyük sıkıntı yaşamıştı. Artarda gerçekleşen bomba ihbarları, Türk Hava Yolları seferlerinde aksamalara sebep oluyordu. Rötarlı olarak gerçekleştirilen Türk Hava Yolları uçuşları, son derece can sıkıcıydı. Türk Hava Yolları ‘nın başarısına sekte vurma amacı taşıdığı düşüncesinin sebebi ise ihbarların hep aynı şekilde gerçekleştiriliyor olmasıydı. 30 Mart’ta Türk Hava Yolları ‘nın İstanbul’dan Sao Paulo’ya gidecek olan uçağında da aynı şekilde uçak tuvaletinde bomba notu bulunmuştu. Buna benzer bir şekilde 20 Mar tarihinde İstanbul – Tokyo seferini gerçekleştiren Türk Hava Yolları uçağının tuvaletinde ise C4 Kargo notu bulunmuş ve bomba endişesi yaratmıştı. 17 Nisan’da gerçekleştirilen İstanbul – Basel seferi sırasında da tuvalette bomba ihbarı bulunmuş ve uçak geri İstanbul Atatürk Havalimanı’na dönmek zorunda kalmıştı. Son olarak ise 18 Nisan’da İstanbul’dan Tokyo’ya uçacak olan Türk Hava Yolları uçağının tuvaletinde bomba ihbarına rastlanmış, sefer gecikmeli olarak gerçekleştirilmiş ve yapılan aramalarda yine bir sonuca ulaşılamamıştı.

  Türk Hava Yolları, gerçekleştirdiği hamleler ve yenilikler ile yıldızı gün geçtikçe parlayan bir havayolu şirketidir. Ülkemizin havayolu alanındaki ilki olması sebebi ile özel bir konuma sahiptir ve dünya çapında da ülkemizi temsil ettiği söylenebilir. Dünya genelinde gerçekleştirdiği faaliyetler ve sponsorluklar ile dünya markası olarak büyümeyi sürdürmektedir. Son olarak Japon Basketbol Ligi İsim sponsoru olması ile dikkatleri üzerine çeken firma, artarda aldığı ödüller ile de başarısını kanıtlıyor. Üstelik Afrika ülkelerinde bugüne kadar ulaşımın gerçekleşmediği noktalara uçarak, bir ilki gerçekleştiriyor. Dolayısıyla büyüme hızı ile dikkat çeken bir firma olarak çeşitli engelleme çalışmalarına da maruz kalıyor. Lazer, drone ve benzeri etkenler ile havayolu ulaşımında aksamalar gündeme gelirken, Türk Hava Yolları uçakları özellikle bu tip artarda yaşanan bomba ihbarları ile sıkıntı yaşıyor. Türk Hava Yolları seyahatlerinin bu tip dış etkenlere karşın son derece sorunsuz ve kaliteli bir hizmet olarak gerçekleştirilmesi ise yolcuların gözünden kaçmıyor. Kalitesini konuşturan Türk Hava Yolları, uçuşlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyor.

  Türk Hava Yolları, hem yurt içi hem de yurt içi seyahatlerinizde en çok tercih edeceğiniz firmalardan biri olarak pek çok noktada uçak biletini satışa sunmaktadır. Türk Hava Yolları uçak bileti almak için internetten faydalanmak sizin için oldukça pratik bir seçim olacaktır. İnternet üzerinden uçak bileti satın alma düşüncesi karşısında, daha önce bu yöntemi kullanmamış olanların ilk akla gelen soru güvenilirliğidir. Ancak bilinmelidir ki www.ucakbileti.com.tr gibi siteler en üst düzey güvenlik sistemlerini kullanarak, sizin için en iyi olanı tesis etmişlerdir. Ayrıca www.ucakbileti.com.tr adresinde filtreleme imkânından faydalanarak, sizin için en cazip uçak biletine ulaşabilir ve sunulan en uygun fiyatlı Türk Hava Yolları uçak biletini satın alabilirsiniz. 

  Yorum Gönder