Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’nda Yeni Dönem Başlıyor

Türk Hava Yolları, 1 Haziran itibariyle yolcularını yeni müziği ile karşılıyor! En uygun fiyatlı Türk Hava Yolları uçak bileti www.ucakbileti.com.tr adresinde...

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları’nda Yeni Dönem Başlıyor

  Türkiye’nin dünya çapındaki önemli etiketlerinden biri olarak nitelenen Türk Hava Yolları, kaliteli havayolu ulaşımı hizmetinin yanında başarıları ile de adından söz ettiriyor. Hem kalitesi artık tartışmasız olan hizmeti hem de spora dünya çapındaki desteği, Türk Hava Yolları ’nı dünya çapında başarılı bir marka haline getiriyor. Türk Hava Yolları ile seyahat etmenin keyfini yaşayanlar, bu kaliteyi tekrar tekrar yaşamaktan memnuniyet duyarlar. Dolayısıyla Türk Hava Yolları ile bir kez seyahat ettiyseniz, sonraki seyahatlerinizde de vazgeçemezsiniz. Türk Hava Yolları, yaptığı bir yenilik ile 1 Haziran 2015 itibariyle, uçaklarında yolcularına bir sürpriz yapıyor. Bu tarih itibariyle THY uçaklarında yeni bir beste geliyor kulaklara. Yolcuların kendilerini güvende ve mutlu hissetmesini amaçlayan yeni kabin içi müziği, Türk Hava Yolları ‘nda yeni bir dönem açıyor.

  Beğeni toplayan yeni bestenin hikâyesi ise 6 aylık bir süreç içerisinde şekillenmiş. Besteyi çello sanatçısı Uğur Işık hazırlayıp bu haline getirmiş bulunuyor. Sanatçı 6 aylık çalışma sonucu bu halini alan beste sebebiyle, mutluluk duyduğunu dile getiriyor. Uğur Işık yaptığı açıklamada, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’dan gelen beste teklifi ile birlikte çalışmalara başladığını ve Türkiye’nin göz bebeği olarak nitelediği Türk Hava Yolları ‘ndan gelen bu teklifi adeta bir görev bildiğini dile getirdi. Bununla birlikte sanatçı büyük bir sorumluluk olarak gördüğü için son derece titiz bir çalışma gerçekleştirmiş. Türk Hava Yolları ile Uğur Işık’ın gerçekleştirdiği ilk toplantıda, bestenin genel amacı üzerine bir değerlendirme yapılmış, yolcuların kendilerini daha huzurlu, daha mutlu ve güvende hissetmelerini sağlayacak bir besteye ihtiyaç olduğuna karar verilmiş.

  Besteleme süreci hakkında bilgi veren sanatçı Uğur Işık, klasik müzik ile birlikte Anadolu’dan çıkan tüm eserleri özenli bir incelemeye tabi tutup ilerlediğini belirtiyor. Klasik akustik müzik, elektronik müzik, World ve halk müziği ezgilerini barındıran bestede, Lounge müzik etkisi de bariz bir şekilde hissediliyor. Bunun sebebi ise Lounge müziğin insan üzerinde bıraktığı olumlu ve rahatlatıcı etkidir. Otel, asansör ve benzeri tüm yerlerde bu tür müziklerin tercih edilme sebebi de budur. Bu tür müzikler evde ya da kulaklıkla dinlemek yerine, sıkıntı veren ortamlarda dinlenir çünkü dinleyeni bulunduğu ortamın dışarısına çıkarma ve rahatlatma etkisi olan müziklerdir. Bu sebeple de tüm boarding ( biniş ) müzikleri bu türde bestelenmektedir. Sanatçı buna dayanarak Türk Hava Yolları için bestelediği eserini, bu türün büyük etkisi altında gerçekleştirmiştir. Yapılan inceleme ve araştırmaların nihayetinde bestelenen esere Kaz uçuşunu simgeleyen melodi adını vermelerinin sebebi de söz konusu olan rahatlatma özelliğidir.

  Uğur Işık, Türk Hava Yolları için hazırladığı müziğin kaz konsepti olmasının, Türk Hava Yolları ‘nın kaz bulunan logosu ile bir bütünlük sağladığını ve kazın kıtaları aşan muhteşem bir hayvan olması sebebi ile bu ismin kendilerinde hayranlık bıraktığını dile getirdi. Bu kıtaları aşan kuşun hikâyesi, özellikle de çocuklar üzerinde masal gibi harika bir etki bırakmıştır. Öncelikle pek çok insan üzerinde yapılan araştırmalar ve alınan deneyim yorumları, bu hikâyenin çocuklar başta olmak üzere, tüm dinleyenler tarafından olumlu karşılanması, kararın doğruluğunu göstermiştir.

  Tür Hava Yolları yıllardır ülkemizi bambaşka noktalara ulaştıran bir hikâyeye sahip. Bu masalda yer almak ve Türk Hava Yolları ile uçma deneyimini yaşamak için siz de sıradaki seyahatiniz için THY uçak bileti alın. Uçak bileti alım sürecinde size pek çok avantaj sağlayacak olan interneti tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinden pek çok siteyi inceleyebilir ve farklı fiyat ve kampanyalar ile uçak bileti alabilirsiniz. En uygun fiyatlar ile Türk Hava Yolları uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. En uygun fiyatları bulacağınız gibi, filtreleme sistemi marifetiyle, sizin için ve tatiliniz için en uygun yönlü ve tarihli sefere ulaşabilirsiniz. Karılaştırmalı bir değerlendirme yaparak, uçak biletinizi alabilirsiniz. Böylece dışarıda zaman harcamadan, doğru seçimi yapar ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Genellikle internet üzerinden alışverişlerde kredi kartı bilgisi verirken korku yaşandığından bu konuya tereddütle yaklaşanlar olabilmektedir. Oysa www.ucakbileti.com.tr gibi 3D Secure güvenlik sistemi kullanan siteler son derece güvenlidir.

   

  Yorum Gönder