Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları Uçağında Olay Çıktı

THY New York uçağında yaşanan olay acil iniş yaptırdı. THY uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih edip karlı çıkabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları Uçağında Olay Çıktı

  Türk Hava Yolları, yılların getirdiği tecrübesini, yöneticilik faaliyetlerindeki geleneksellik ile birlikte sürdürürken, personelinde de aynı tecrübe ve profesyonelliği tercih etmektedir. Bu durumda da hizmet kalitesinin üst düzey olması şaşırtıcı değildir. Özenle seçilen kabin ekibi, en yetenekli pilotlar ve ödüllü uçan şefler ile şirketin yolculara sunduğu seyahat, son derece özeldir. Bu kalitesi sebebi ile çeşitli ödüllere layık görülmesinin yanında, özellikle sürekli seyahat edenler için THY ‘nin önemi ve yeri çok farklıdır. Çok seyahat edenler diğer hava yolu şirketleri ile Türk Hava Yolları arasındaki farkı çok net gördükleri için, şirketin hakkını da verebilmektedirler.

  Özel bir şirket olan Türk Hava Yolları, tüm özenli çalışmalarına karşılık, kontrol dışında gerçekleşen olumsuz durumlar ile de karşı karşıya kalmaktadır. Bugün iki örneği yaşanan bu durumlardan biri THY uçağında, kontrolsüz bir çocuk sebebi ile gerçekleşti. Türk Hava Yolları ‘nın 266 yolculu, İstanbul üzerinden New York’a hareket eden TK 3 sefer sayılı uçağı İrlanda üzerine acil iniş kararı verdi. İniş kararının sebebi ise şöyle açıklandı; TC – JNH kuyruk tescilli Airbus 330 tipi THY uçağında kontrolsüz davranışlar sergileyen 9 yaşında bir çocuk, bir kabin memurunun yaralanmasına sebep oldu. Bununla birlikte, hareketlerinin bir türlü kontrol altına alınamaması, uçakta doktor anonsunun yapılmasına sebep oldu. Anonsun ardından uçakta bulunan bir doktor, saldırgan davranışlar sergileyen ve kontrol edilemeyen çocuğa sakinleştirici verdi. Alınan bilgilere göre bunun ardından da çocuk erkek kabin memurları ile birlikte arka koltuklarda oturtuldu. Tüm bu olaylar yaşanırken, bir kabin memurunun da çocuk tarafından yaralanması sebebi ile uçağın kaptan pilotu İrlanda’ya inme kararı aldı.

  Çocuk ile ilgili olarak da çeşitli bilgiler kayda geçti. Atina üzerinden İstanbul’a gelen ve ailesi ile birlikte New York’a gitmek üzere İstanbul’dan THY uçağına binen çocuk, saldırgan tavırları ile uçuşu engelleyici hareketlerde bulundu. Kontrolün güçlükle sağlanabilmesinin ardından ise İrlanda’nın Shannon kentine iniş yapıldı. Uçakta taşkınlık yapan çocuk ve ailesi burada uçaktan indirildi ve Türk Hava Yolları ‘nın İstanbul’dan hareket eden uçağı New York’a doğru tekrar harekete geçti. Saat 13.30 itibariyle alınan bilgilere göre, 9 yaşındaki saldırgan çocuğun ailesi ile birlikte uçaktan indirilmesi işlemi gerçekleştirildi ve uçak daha fazla gecikme yaşamamak için hazırlanıyordu. Yaşanan tatsız olay, yolcularda huzursuzluğa sebep olduğu gibi, kabin memurlarına da zor anlar yaşattı. Bu sebeple de İrlanda’nın Shannon kentine iniş bir zorunluluk haline geldi. Çocuk ve ailesinin burada uçaktan indirilmesi ile birlikte, THY ‘nin New York uçağı sorunsuz bir şekilde seferine devam etti. Geniş bir filoya sahip olan ve uçuş yoğunluğu da oldukça fazla olan Türk Hava Yolları ‘nın bu tip sıkıntılar ile karşı karşıya kalması normal karşılanmaktadır. Ancak, New York yolcularının huzurunu bozan bu tip durumlar oluştuğunda da ortadan kaldırmak için İrlanda inişi gibi, ani iniş kararları vermesi de bir gereklilik ve de kalite göstergesidir. Seyahatlerinizde, özellikle de uzun bir yolculuk yapacaksanız, konfor ve güvenliğe çok önem verirsiniz. İstanbul – New York seferinde olduğu gibi tatsız olaylar ise bu tip uçuşlarda hem tehlike hem de rahatsızlık yaratan unsurlardır. Uzun uçuşlarda aradığınız konfor ve güvenlik için gönül rahatlığı ile THY ‘nı tercih edebilirsiniz. Sizin için en iyi hizmeti sunan şirket, elde olmayan sebepler ile yaşanan olumsuzlukları da ortadan kaldırmaktadır.

  Siz de eşsiz bir uçuş deneyimi yaşamak için Türk Hava Yolları uçak bileti satın almalısınız. Türk Hava Yolları uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr adresini ziyaret etmeniz, en uygun fiyatları yakalamanız için yeterli. Üstelik bu şekilde sadece saniyeler içerisinde Türk Hava Yolları uçak bileti satın alabilirsiniz. Yani seyahat öncesinde en çok tedirgin eden hazırlığınızı kısa sürede yapabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti aldıktan sonra ise seyahat planınızın üzerinden geçebilir ve kusursuzluğundan emin olacak zamana sahip olabilirsiniz. Keyifli geziler, unutulmaz tatiller için Türk Hava Yolları uçak bileti alarak, eşsiz bir yolculuk yapabilir ve verdiğiniz doğru kararın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Sorunsuz bir yolculuğun ardından tatilinizin de keyifli geçmemesi mümkün değil.

  Yorum Gönder