Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları Uçağı Saraybosna’da Arızalandı

Saraybosna'da arızalanan Türk Hava Yolları uçağı ile ilgili halen bakım çalışması sürüyor. Türk Hava Yolları uçak bileti en uygun fiyatlar ile www.ucakbileti.com.tr adresinde!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları Uçağı Saraybosna’da Arızalandı

  Yurt içi ve yurt dışı çok sayıda sefer gerçekleştiren Türk Hava Yolları, yoğun bir şekilde havayolu ulaşımı hizmeti vermektedir. Özellikle yaz aylarının gelişi ile birlikte, seyahatlerin artması hava yolu şirketlerinin de yoğun bir şekilde sefer gerçekleştirmesine sebep oluyor. Türkiye’nin en büyük hava yolu şirketi olan ve bir dünya markası olan Türk Hava Yolları da bu yoğunlukta en büyük payı olan firmalardan biridir. Bu yoğunluk içerisinde zaman zaman aksaklıkların yaşanması da çok olağandır. Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları uçağı bu tip bir aksaklık ile karşılaştı. Türk Hava Yolları ‘nın İstanbul – Saraybosna seferini yapan uçağı, Saraybosna ‘da olduğu sırada arızalanınca hemen teknik müdahale gerçekleştirildi ve bu durum sebebi ile 13 saattir Türk Hava Yolları uçağı Saraybosna ‘da bekletilmektedir.

  Türk Hava Yolları ‘nın Basın Müşavirliği ‘nin verdiği bilgilere göre İstanbul Atatürk Havalimanı ‘ndan havalanmış olan 85 yolculuk TK – 1025 sefer sayılı, TC – JFH kuyruk tescili bulunan Boeing 737 – 800 tipi uçak, 3 Haziran 2015 tarihinde, yani dün 19.45’te Saraybosna Havalimanı ‘na inişini gerçekleştirdi. İstanbul üzerinden Saraybosna ’ya gerçekleştirilen uçuş sırasında her hangi bir sıkıntı yaşanmamasına karşın, Saraybosna’ya iniş gerçekleştirildiği sırada teknik bir arıza meydana geldi. Bu sebeple dönüşünü gerçekleştiremeyen uçak için bu sabah yani 4 Haziran 2015 tarihinde, İstanbul ‘dan gönderilen bir teknik ekip, Saraybosna ‘daki uçağa müdahale etti. Alınan son bilgilere göre, İstanbul ‘dan gönderilen Türk Hava Yolları teknik ekibi, halen çalışmalarını sürdürmekte. Teknik arızanın giderilmesi için yapılan çalışmaların ne kadar süreceği konusunda ise ulaşan bir bilgi mevcut değil.

  Özellikle yoğun sezonlarda bu tip sorunların yaşanması doğal karşılanırken, teknik arıza yaşayan Türk Hava Yolları uçağının ne zaman dönüşünü gerçekleştirebileceği ise bilinmiyor. Türk Hava Yolları ‘nın en çok tercih edilen havayolu şirketi olmasının sebepleri arasında gösterilen geniş ulaşım ağı, hem yurt içi hem de yurt dışı hatları ile genişlemesini sürdürmektedir. Bugün yurt dışında Türkiye’den ulaşımın güç olduğu pek çok noktayı, ülkemize bağlayan tek havayolu şirketi olma özelliğine sahiptir. Bu sebeplerle başarıları kanıtlanmış bir dünya markasıdır. Geçtiğimiz aylarda 10. Yılını kutlayan Youtube tarafından en çok beğenilen reklam filmi seçilen Türk Hava Yolları reklamı ile bir kez daha şirketin başarısı kanıtlanmıştır. Böylece, Kobe Bryant ve Lionel Messi ‘nin selfie yarışında olduğu reklam filmi, Türk Hava Yolları ‘nın marka değerinin de bir yansıması olmuş oldu. Aynı zamanda dünya genelinde spor alanında ve sosyal anlamda sağladığı destekler ile adından söz ettiren Türk Hava Yolları, Türkiye’nin bir yansıması olarak etkinliklerini sürdürüyor. Son yıllarda özellikle Japonya’da spora sağladığı destekler ile tanınıyor firma. Türk Hava Yolları ‘nın Japon basketbol ligi isim sponsorluğunun yanında, futbol takımlarına destekleri de bulunuyor.

  Böylesine büyük ve kaliteli bir firma ile seyahat etmenin avantajları düşünüldüğünde, zaman zaman elde olmayan sebeplerle yaşanan teknik aksaklıklar çok da önemli olmuyor. Yolcularına sağladığı kaliteli hizmet, seyahat programı yapanların aklına ilk olarak Türk Hava Yolları ‘nın gelmesine sebep oluyor. Ancak seyahat planı yaparken, en önemli aşama olan uçak bileti alımı sırasında, interneti tercih ederek, çağa ayak uydurursanız, daha avantajlı fiyatlar yakalayabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan işlemler, doğru adresleri tercih etmeniz ile birlikte son derece güvenli ve avantajlıdır. www.ucakbileti.com.tr gibi adresler, uçak bileti alımında hem uygun fiyatlar sağlaması sebebiyle avantajlıdır hem de güvenlik önlemlerinin süt düzey olması sebebiyle doğru seçenektir. Üstelik internet üzerinden alınan Türk Hava Yolları uçak bileti ile zamandan da tasarruf sağlamış olursunuz. Fazladan zaman, emek ve para harcamadan uçak bileti satın alabilir ve kalan zamanınızı diğer seyahat hazırlıklarınız ile değerlendirebilirsiniz. Böylece Türk Hava Yolları ile keyifli seyahatlere doğru yol alacak ve keyifli zamanlarınızda Türk Hava Yolları ‘nın katkısını hissedeceksiniz.

   

  Yorum Gönder