Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları Uçağı Kuş Sürüsü ile Karşılaştı

THY uçağı kuş sürüsü karşısındazor anlar yaşadı. THY uçak bileti almak için en uygun fiyatlara ulaşabileceğiniz www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih etmelisiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları Uçağı Kuş Sürüsü ile Karşılaştı

  Türk Hava Yolları, geniş filosu ile ülkemizin en iyi hava yolu şirketi olma özelliğine sahiptir. Bunun yanında milli hava yolu şirketi olarak kabul edilir ve yurt dışındaki temsilcimiz olma özelliğine de sahiptir. 200’ün üzerindeki uçak sayısı, şirketin yurt dışındaki başarılarının da bir göstergesidir. Bu başarılara karşılık oluşan bir durum olarak, asılsız bomba ihbarları gibi tatsız olaylar ile uğraşması ise şirket başarılarının olumsuz bir getirisidir. Bununla birlikte, THY ‘nin geniş bir filoya sahip olması, uçaklarının da, diğer şirketlere oranla daha fazla sorun ile karşılaşması anlamına geliyor. Bu olumsuzluklardan biri ise geçtiğimiz günlerde yaşandı ve söz konusu olan seferde de bazı aksaklıklar yaşanmasına sebep oldu. Neyse ki, tecrübeli şirket personeli, gerekli önlemleri alarak yolcuların güvenliğini sağladılar.

  Söz konusu olan tatsızlık elde olmayan sebepler ile gerçekleşti. Türk Hava Yolları ‘na ait olan Boeing 737 – 800 tipi uçak, TK 2810 sefer sayısı ile İstanbul üzerinden Samsun’a hareke etmişti. İstanbul’dan hareket eden uçağın kısa süre sonra kuş sürüsü ile karşılaşması ise endişe yarattı. Bu sebeple pilot geri dönme kararı alarak, İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş gerçekleştirdi. İnişin ardından teknik ekip tarafından uçakta kontroller yapılarak, uçuşa uygun olup olmadığı incelendi. Kontrollerin ardından ise uçağın seferlerden çekilmesine karar verildi ve söz konusu uçakta bulunan 150 Samsun yolcusu, uçaktan indirilerek başka bir uçağa alındı. Böylece gecikmeli de olsa sorunsuz bir şekilde 150 yolcunun Samsun’a ulaşması sağlanmış oldu. Kuş sürüsü ile karşılaşan THY uçağının durumu ise bilinmiyor. Gerekli olan teknik kontrol ve bakımın tamamlanmasının ardından seferlerine devam edeceği tahmin ediliyor. Uçakta bulunan yolcular ise gecikme olmasına karşın, elde olmayan sebepler ile yaşanan bu durum karşısında, şirketin seri hareketi ve doğru kararları ile yolcuların derhal ulaşımını sağlaması sebebi ile durumdan gayet memnunlar. Kaliteli ve güvenilir bir şirket ile seyahat etmenin avantajlarından birini doğrudan yaşamış bulunuyorlar.

  Hava Yolu şirketinin tecrübeli olmasının bir getirisi olarak düşünülebilir bu durum. Çünkü personel eğitim ve tecrübesi elbette bir gerekliliktir, ancak şirketin belli bir geçmişe sahip olması ve yönetim geleneklerinin mevcut olması, tüm kararlarda etkili olan önemli bir unsurdur. Özellikle yönetim kademesinin bu geleneklerden etkilenmesi kaçınılmaz bir gerekliliktir. Türk Hava Yolları, 1933 yılından bu yana havacılık sektörü içerisinde var olan bir şirket olarak, tecrübelerini doğru kullanmayı bilen bir şirkettir. Dolayısıyla bugünkü yöneticileri de Türk Hava Yolları ‘nın gelenekselleşen yönetim ilkelerini benimseyerek, en ufak kararda dahi bu bakış açısı ile hareket etmektedirler. Yaşanan kuş sürüsü olayında da, en küçük bir endişe dahi olsa yolcuların riske atılmadığı ve güvenli bir ulaşımın sağlandığı görülmektedir. THY farkının farklı bir boyutunu sergileyen bu olay, bir olumsuzluktan ziyade yolcular için güven verici bir durumdur. Bu olay ile görülüyor ki THY yolcularının güvenliğini kesinlikle riske atmıyor ve kendi çıkarlarını ön planda tutmuyor. Bir dünya markası olmasının sebepleri ise böylece gözler önüne seriliyor.

  Siz de Türk Hava Yolları ile seyahat etme fırsatına sahip olmak isteseniz, öncelikle seyahat programınızı yaparken uçak biletinizi almış olmalısınız. Özellikle son ana kalan uçak bileti alımında ya çok yüksek fiyatlar ile karşılaşılmaktadır ya da istenen sefere uçak bileti alınamamaktadır. Bu sebeple seyahatinizden bir süre önce bu işlemi halletmiş olmalısınız. www.ucakbileti.com.tr adresi üzerinden sadece saniyelerinizi alacak olan bu işlem ile önemli bir seyahat hazırlığını kısa sürede halledebilirsiniz. Üstelik mevcut ve mümkün olan en uygun fiyatlar ile uçak bileti almak için daha iyi bir seçeneğiniz bulunmuyor. Seyahat acenteleri de uçak bileti almak için tercih edilebilirler fakat daha yüksek fiyatlar sunuyor olmaları, seçeneklerin kısıtlılığı ve size zaman kaybı yaşatıyor olmaları sebebi ile artık çok fazla tercih edilmemektedir. Buna karşın akıllı telefonunuzdan dahi alım yapabileceğiniz internet siteleri çok sık tercih edilmektedir. Bu şekilde önemli bir seyahat hazırlığınızı kısa sürede halletmiş oluyorsunuz ve kıymetli zamanınız size kalıyor. Neden daha keyifli bir gezi gerçekleştirmek için değerlendirmeyesiniz ki? Harika bir planlama yapmak için gerekli olan zamanı kazandınız bile.

  Yorum Gönder