Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları Uçağı Arızalandı

THY'nin Boeing siparişi test sürüşünde arızalandı. www.ucakbileti.com.tr üzerinden en uygun fiyatlar ile THY uçak bileti alabilir, harika bir seyahate çıkabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları Uçağı Arızalandı

  Türk Hava Yolları, mevcut kapasitesi ile birlikte gelecek planları ile de dikkat çekiyor. Bugün şirketin sahip olduğu uçak, yolcu ve sefer kapasitesi rakiplerinin gözünü korkutuyor. THY 2015 itibariyle tam 108 farklı ülkeye uçarak, önemli bir başarıya imza attı. Bununla birlikte 260’tan fazla noktaya THY uçakları iniş gerçekleştiriyor. Yani kısaca 260 farklı noktaya THY ile ulaşmak mümkün oluyor. Bu da oldukça büyük bir yolcu sayısına dikkat çekiyor. Buna karşın yüzdeler ile şirketin büyüme hızı ve oranı ile ilgili olarak yapılan ön görüler, büyüme hızına dikkat çekiyor. Geniş zamana yaymadan 1 – 2 yıl içerisinde ciddi bir oranda büyümeyi hedefleyen şirket, zaten 200’den fazla olan uçak sayısını, 2015 yılsonuna kadar 293’e çıkarmayı hedefliyor. Bu doğrultuda verilen siparişler de yavaş yavaş teslim ediliyor. Airbus ve Boeing uçak siparişleri hızla hazırlanıyor. Şirketin sipariş ettiği uçakların kimisinin yapımı sürerken kimi uçaklar henüz test aşamasında, kimisi ise teslim edildi ya da edilmek üzere.

  Türk Hava Yolları ’na teslim edilmek üzere üretilen ve hazır hale getirilen uçaklardan biri, test sürüşü sırasında verdiği arıza ile gündeme geldi. Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki tesiste test sürüşü için havalanan Boeing 737 – 900 tipi THY siparişi uçak kısa süre sonra teknik bir arıza ile karşılaştı. TC – JYP kuyruk tescili olan Boeing uçak, test sürüşü sırasında arıza vermesi sebebi ile yeniden incelemeye alındı. İncelemenin ardından sorunun çözülmesi ile tekrar test sürüşüne çıkacak. Yapılan testler sonunda olumlu sonuç alınır ve uçağın sorunsuzluğundan emin olursa, Boeing tipi uçak en kısa sürede İstanbul‘a getirilecek ve Türk Hava Yolları ‘na teslim edilecek. Arıza ilgili her hangi bir detaya ulaşılamazken, Boeing 737 – 900 tipi uçağın, havada kısa bir tur attıktan sonra Boeing Field’e iniş yaptığı bildirildi. 42014 üretim numarası ile üretilmiş olan uçağın, sorunun kısa sürede çözülmesi ile birlikte yakın zamanda Türk Hava Yolları ‘na teslim edileceği belirtiliyor.

  THY ‘nin 2015 yılı için uçak siparişlerinden sadece bir tanesi olan uçak önümüzdeki günlerde teslim edilecekken, diğer siparişleri ile ilgili olarak da çeşitli duyumlar geliyor ve zaman zaman yeni THY uçaklarının teslimi gerçekleşiyor. Yılsonunda THY uçaklarının 293 olması hedefi ise havacılık alanında heyecan verici bir durum teşkil ediyor. Şirketin Boeing uçak siparişleri ile ilgili olarak bu gelişmeler yaşanırken, Avrupalı üretici Airbus ‘ın ürettiği THY uçakları birer birer teslim edilmeye başlandı. Zaman zaman teslim edilen uçaklar ile ilgili gelişmeleri paylaşıyoruz ve uçaklarda her hangi bir sıkıntı gözlenmiyor. Sadece Boeing 737 – 900 tipi THY siparişi olan uçak, test sürüşünde bir sorun yaşadı. Ciddi bir durum yaratmadığı düşünülen arızanın kısa sürede tamamlanacağı söyleniyor ve böylece önümüzdeki günlerde, bu uçağın da İstanbul’a getirilerek şirkete teslim edilmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Boeing uçağın tesliminin heyecanı kadar, şirketin diğer uçaklarının teslimi de heyecan veriyor. Tamamı İstanbul’a ulaştığında, göz dolduran bir yoğunluk ile şirket havacılık hizmetini sürdürecek. Ülkemiz için de gurur kaynağı olan bu durum, merakla bekleniyor. Henüz yılın yarısı olmasına karşın, pek çok uçağın teslimi gerçekleşti ve diğerleri de merak konusu oldu.

  Türk Hava Yolları yoğun bir gayret ve hizmet aşkı ile tesis ettiği geniş filosu ile sizi dünyanın 108 ülkesinde ve 260’tan fazla farklı noktasına ulaştırabiliyor. Bunun için uçak bileti alıp, hızlıca bir bavul hazırlamanız ve yola koyulmanız yeterli. Uçak bileti alımı çoğu zaman seyahat hazırlıklarının en önemli aşamasıdır. Seyahatinizden 3 – 4 hafta öncesinde bu hazırlığınızı yaparsanız, hem gereksiz yere gerilmezsiniz hem de uygun fiyatları yakalayabilirsiniz. Seyahat acenteleri uçak bileti alımı için önemli bir seçenek olsa da günümüzün en cazip uçak bileti aracı internettir. İster bilgisayardan isterseniz de akıllı telefonunuzdan saniyeler içerisinde uçak bileti satın alabilirsiniz. Özellikle de www.ucakbileti.com.tr gibi bu alanda uzmanlaşmış olan adresler, sizin için ek kolaylıklar da tesis etmektedir. Örneğin, aradığınızı kolay bulmanızı sağlayacak, net ve anlaşılır bir ara yüze sahip olması, www.ucakbileti.com.tr ‘yi daha cazip hale getirmektedir. En uygun fiyatları sunuyor olması da cabası. 

  Yorum Gönder