Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları İle Gençler Daha Ucuza Uçacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı yeni bir karara göre gençler Türk Hava Yolları ile artık daha ucuza uçacak.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları İle Gençler Daha Ucuza Uçacak

  Türk Hava Yolları harika bir uygulama ile gençlerin daha fazla seyahat etmesine olanak sağlıyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yaptığı açıklama ile gençlere bunun müjdesini verdi. Cumhuriyet Meydanı ’nda gerçekleştirilen AK Parti mitinginde konuşan Ahmet Davutoğlu, Türk Hava Yolları ile yapılan görüşmeleri sonucunda henüz çıkmış olan kararı da açıkladı. Bu karara göre 15 ile 25 yaş arasındaki gençler, Türk Hava Yolları ile birlikte nereye giderlerse gitsinler yüzde 30 daha ucuza uçacaklar. Bu haber, öğrencilerin de daha fazla yurtdışına gitmesi konusunda desteklenmesi olarak değerlendirilebilir. Böylece gençlerin, hem daha fazla gezmesi, hem de gezerek dünyayı keşfetmesi desteklenmiş olacak. Bu şekilde farklı ülkeler, farklı kültürler görmek amaçlı yapılan gezilerde de artış olması beklenmektedir. Gençleri destekleyen bu tip uygulamaların avantajları değerlendirilince, ne kadar da harika bir haber olduğu gözler önüne serilmektedir. Zaman zaman çeşitli firmalarda gözlenen uçak bileti indirimleri, çeşitli kampanyalar, alışverişler ile mil kazanma gibi imkânlar söz konusu olsa da, böyle bir uygulama bunlardan tamamen farklı ve çok avantajlı bir durumdur. Hem gençlere değer veren bir uygulama olması ile dikkatleri çekmektedir, hem de sürekli ve daha büyük bir indirim olması ile takdir toplamaktadır. İndirimli uçak bileti alabilmek için püf noktaları kovalamadan ve büyük emek ve çaba harcamadan, normalden daha ucuza uçak bileti alıp seyahat etmek mümkün artık gençler için. Üstelik bu Türk Hava Yolları kalitesi ile birlikte sunuluyor.

  Uçak bileti fiyatları malum ki, tüm uygun fiyat yakalama çabalarına karşın yüksektir. Hele de öğrenciler için büyük bir külfet haline gelebilmektedir. Bir öğrencinin mevcut fiyatlar ile uçak bileti alması oldukça zor olup, yurtdışı seyahati harcamaları da göz önünde bulundurulunca, öğrencilerin yurt dışına çıkması ne kadar da zor görünüyor. Alınan yeni karar doğrultusunda uygulanmaya başlayacak olan indirim, THY ile gençlerin yurtdışı uçuşlarının yüzde 30 daha ucuza gerçekleşmesini sağlayacaktır. Yani örnek vermek gerekirse, 500 TL olan yurtdışı gidiş uçak bileti, yüzde 30 indirim uygulanması sonucu 150 TL daha ucuza gelecek ve 350 TL’ye gençler seyahat gerçekleştirebilecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk Hava Yolları ile birlikte hayata geçirdikleri bu uygulamanın sebebini de şöyle açıklıyor. Türk gençlerinin Üsküp, Semerkand, Buhara gibi Balkan şehirleri ve Ortadoğu ülkelerini rahatlıkla gezip dolaşabilmesi, Türk gençlerinin ufkunu genişletecek ve daha özgür olmalarını sağlayacaktır.

  Hükümet ile Türk Hava Yolları ’nın ortak kararı olan bu uygulama, önümüzdeki yaz için de harika bir fırsattır. Eğer gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz varsa, gezip görmek istediğiniz yerler varsa, hemen programınızı yapmaya başlasanız erken hareket etmiş sayılmazsınız. Önümüzdeki yaz aylarını, Türk Hava Yolları ile ucuz seyahat keyfini yaşayarak, hayallerinizi gerçeğe dönüştürerek geçirmeye ne dersiniz? Amerika ya da Avrupa ülkeleri hem daha fazla seferin hem de daha çeşitli fiyatların olduğu rotalar iken, Balkanlar ve Ortadoğu daha geri planda kalıyor. Bu indirim sayesinde gençlerin bu bölgeleri de görüp keşfetmesi amaçlanıyor. Çünkü şanlı tarihimizin bu coğrafyalarda bıraktığı izleri görememek büyük bir kayıptır. Tokat ’ta gerçekleştirdiği konuşmasında bunu vurgulayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı adına, gençlere bir hediye verdiklerinin üzerinde durmuştur. Bu vesileyle, Balkanlar ’da ve Ortadoğu ’da bıraktığımız izler, gençler tarafından keşfedilebilecektir.

  Son olarak belirtelim ki, bu indirim 15 ile 25 yaş aralığındaki tüm gençler için geçerlidir ve dünyanın neresine gidilirse gidilsin yüzde 30 indirimden faydalanılacaktır. Balkanlardan, Ortadoğu ’ya Orta Asya ’ya kadar dünyanın ilgi çeken noktaları, bu avantaj ile gençlere daha yakın hale gelmektedir. Son derece duyarlı ve Türkiye’nin öncü havayolu firması olan Türk Hava Yolları, yine harika bir uygulama ile diğer firmalara da örnek olacak bir karar ile karşımıza çıkmaktadır.  Ülkemizin, dünyanın en uç noktaları ile bağlantısını sağlayan firma, bu indirim ile hem gençlerin gönlünü kazanıyor hem de gençlere destek olacak harika bir çalışma içerisinde yer alıyor.

   

   

  Yorum Gönder