Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları Heyecan Uyandıran Uçaklar ile Gündemde

THY heyecanla beklenen yeni uçaklarına karar veriyor. www.ucakbileti.com.tr 'den THY uçak bileti alarak siz de bu ayrıcalığı yaşayabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları Heyecan Uyandıran Uçaklar ile Gündemde

  Türk Hava Yolları yoğun olarak yeni uçak siparişi verip hızla filosunu genişletmesine karşın, farklı uçak seçimleri ile de dikkat çeken hedeflere sahip. Ekstra geniş gövdeli uçak seçimi yapacağı bilinen THY, kararları herkes tarafından merakla beklenirken farklı bir teklif ile karşı karşıya kaldı. Türk Hava Yolları, iki uçak modeli arasında kalmışken, Amerika Birleşik Devletleri ‘nin uçak üretici devi Boeing farklı bir teklif ile şirketi karşıladı. Söz konusu olan iki uçak modeli ise Boeing 747 – 8 tipi ve Airbus 380 tipi uçaklardı. Şirket uzun bir süredir iki model arasında düşünürken, Boeing ilginç bir teklif ile devreye girdi. İki uçak üreticisi ile de ayrı ayrı görüşülürken sunulan bu teklif, şuan şirketin gündeminde ve değerlendirmede. Boeing ‘in sunduğu teklif ise iki adet Boeing 747 – 8 tipi uçak oldu. Boeing ‘in cazip teklifi ile düşünme sürecine geçen şirketin önümüzdeki günlerde kararını vermesi bekleniyor. Bu alım şirkete ek olarak kamuoyunda da heyecan uyandırırken THY sadece görüşmeleri doğrulayan açıklamalarda bulundu. Henüz net bir karara varılmadığı için yetkililer, her hangi bir açıklama yapmayı uygun görmediler.

  Boeing 747 – 8 tipi uçağının genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse, dikkat çeken özelliği yolcu başına karbon emisyonunu yüzde 16 azaltmasıdır. Ayrıca Boeing 747 – 8 yüzde 30 oranında daha az gürültü ayakizi yaratır. Türk Hava Yolları ‘nın satın almayı planladığı modeldeki kavisli ve yukarı doğru meyilli iç mekân mimarisi ilk kez şirketin 787 Dreamliner modelinde kullanılmıştı. Beğenilen bu özellik uzun yolculuklar için ideal bir konfor sağlıyor. Bu mimari ile dev bir yolcu uçağı haline gelen araç, en uzun uçak özelliğine de sahip. Konfora ek olarak geniş gövdeli uçak yolcular için daha fazla alan ve kişisel eşya depolama alanı da sağlamış oluyor. Bu özellikleri ile beğenilen Boeing 747 – 8 tipi uçak Türk Hava Yollar ‘nın filosunda yer alacak mı sorusunun cevabı büyük bir merakla beklenirken henüz şirketin sunduğu cazip teklif dışında bir bilgi ulaşmadı. 76.25 metre uzunluğa sahip olan uçak ayrıca askeri uçaklarda dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri ‘nin en ağır uçağı olma özelliğine de sahiptir. 442,000 kg ağırlık ile kalkış yapabilmesi uçağın dikkat çeken özelliklerinden bir diğeridir. Önümüzdeki günlerde Türk Hava Yolları ‘nın kararını açıklaması ile birlikte, yeni uçakların bilgisine ulaşabileceğiz ancak teklifin cazip olması herkesin Boeing 747 – 8 tipi uçakların alınacağı tahminine sahip olmasını sağlamış durumda. THY uzun yıllardır sürdürdüğü yerel ve uluslararası başarılarını, filosunda sağladığı çeşitlilik ve sayı ile destekliyor. Bugün dünyanın en geniş filolarından birine sahip olan şirket, yılsonunda toplar 293 uçak ile hizmet vermeyi hedeflerken yeni uçak siparişlerini de sürdürüyor. Alınan uçaklar, THY ‘nin daha fazla sefer ile daha fazla noktaya ulaşım sağlaması anlamına gelirken, söz konusu olan yeni uçakların özellikleri ise bambaşka bir heyecana sebep oluyor. Özellikle sık seyahat edip THY kalitesinden şaşmayanlar, bu haberi yakından takip ederek, faklı bir uçuş deneyimi için gün sayıyorlar.

  Türk Hava Yolları, kalitesi ve konforu ile özel bir şirket olarak ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde de kabul görmüş bir isim. 1930 ‘lu yıllardan beri havacılık alanında varlığını sürdürmesi, geniş kapsamlı bir tecrübe anlamına geliyor. Bu sebeple de nitelikli bir hizmet sunulması kaçınılmaz oluyor. Sık sık seyahat edenler şirket kalitesinden vazgeçemezken, keyfine düşkün olanlar da konforlu uçuşları tercih ediyor. THY uçak bileti alırken dikkat edeceğiniz bazı püf noktalar ile bu konforu ve keyfi daha düşük fiyatlarla yakalayıp yeni gezilerinize bütçe yaratabilirsiniz. Öncelikle erken alınan uçak bileti oldukça uygun fiyatlara geliyor ve ardından dikkat edilmesi gereken nokta uçak biletinin alındığı yer oluyor. www.ucakbileti.com.tr gibi adresler, düşük maliyetler ile hizmet vermeleri sebebi ile size uygun fiyatlar sunarak, yeni seyahatlerinizin bütçesine katkıda bulunabilir. Bunu tercih etmezseniz de uçuş sınıfınızı yükselterek aynı fiyata daha fazla kalite satın alabilirsiniz.

   

   

  Yorum Gönder