Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları Bomba İhbarcısına Hapis İstemi

THY bomba ihbarcısı tespit edildi! Türk Hava Yolları uçak bileti almak için en doğru adrestesiniz. www.ucakbileti.com.tr

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları Bomba İhbarcısına Hapis İstemi

  Türkiye’nin ve Avrupa’nın en iyi, dünyanın ise en iyi beşinci hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları, ülkemizde hizmet veren diğer hava yolları firmalarına destek sağladığı gibi, spor alanında da sponsorlukları ile destekte bulunmaktadır. Diğer taraftan, Star Alliance üyesidir ve 100’ü aşkın ülkeye ve toplamda 250’den fazla farklı hatta sefer düzenlemektedir. Başarıları, aldığı ödüller ya da hizmet alanındaki yenilikleri ile sürekli gündemde kalmayı başaran Türk Hava Yolları, Mart ayından bu yana sürekli bomba ihbarları ile uğraşmaktadır. Asılsız bomba ihbarları ile artarda ve çok sık karşılaşılması hem yolcuların canını sıkmış hem de firma yetkililerinin canını sıkmıştır. Yapılan incelemeler neticesinde sonuç elde edilemese de bu olayın sık sık yaşanması, sürekli gecikmelere sebep olmuştur. Derin bir araştırmanın sürdüğü bomba ihbarları ile ilgili olarak bir gelişme yaşanmazken, bu ihbarlardan farklı olarak gerçekleştirilen bir bomba ihbarcısı ortaya çıktı.

  Geçtiğimiz Mart ayında, Adana Havalimanı’ndan henüz havalanmakta olan Türk Hava Yolları ‘nın İstanbul uçağına bir bomba ihbarının yapılması üzerine, pistte olan ve havalanmamış olan uçak geri döndü. İhbar ise 155 Polis İmdat hattını arayan bir kişi tarafından gerçekleştirilmişti. Geriye dönen ve arama çalışmaları başlatılan uçakta hiçbir olumsuzluk ile karşılaşılmadı. Yapılan araştırma sonucunda ise elde edilen bilgiler çok ilginçti. Adana’dan İstanbul’daki birliğine gidecek olan asker, bineceği Türk Hava Yolları uçağını kaçırınca, Adana Havalimanı’nın dış hatlar servisinden polisi arayarak, Uçakta bomba olduğu ihbarında bulundu. Yapılan araştırmalar sonucu kısa sürede ulaşılan şahıs, Ergün Eroğlu isimli askerdi. Bineceği uçağı kaçırdığı için böyle bir ihbarda bulunduğu ortaya çıktı. Uçağın aranması için geri dönmesi ile birlikte, gecikmeli kalkışı, Ergün Eroğlu’nun kaçırdığı uçağa binmesini sağlamıştı.

  Yapılan ihbar ile birlikte polis hemen kuleyi bilgilendirerek kalkışı durdurmuş, uçak pistten geri dönmüş ve hemen ambulans ve itfaiye ekipleri uçağa sevk edilirken, bomba imha ekibi de harekete geçmişti. Korku dolu dakikaların yaşanmasına karşın, yapılan aramalarda hiçbir bulguya rastlanmamıştı. Yaklaşık olarak 1 saat süren aramanın ardından uçağın temiz olduğu anlaşılınca, yolcular tekrar uçağa alınarak İstanbul’a doğru hareket gerçekleştirildi. Ancak yapılan araştırma sonucu 21 yaşındaki asker Ergün Eroğlu’na ulaşıldı ve “Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit.” suçuyla dava açıldı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan sanık, 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemi ile halen yargılanıyor. THY uçağında yarattığı panik, gecikme ve korku dolu dakikalar sebebi ile dava halen Adana 7. Asliye Ceza Mahkemesinde devam etmektedir.

  THY ‘nin bu bomba ihbarında ihbarcısına ulaşılmış olsa da, bu tarih sonrasında uzun süre firmanın başını ağrıtan çok sayıdaki ihbarda sonuca ulaşılamadı. Telefon uyarısından ziyade, uçağa bırakılan “Uçakta bomba var.” Notları ile ihbar gerçekleştiriliyordu. Bu durumda da ihbarcıya ulaşmak pek mümkün olmuyordu. Notlar incelemeye alınsa da kısa sürede bir sonuca varmak mümkün değil. Nihayetinde bugüne artarda çok sayıda bomba ihbarı, THY seferlerinde aksamalara sebep olmuştu. Tamamında panik ve telaşa mahal vermeyen firma, sorunsuz bir şekilde, kaos yaşanmadan uçak kontrollerini yaparak seferlerini gerçekleştirmiştir.

  THY ile seyahat etmek her zaman ayrıcalıktır, çünkü firmanın başarıları aşikârdır. Bu başarıları ile dikkat çekmesi, asılsız ihbarlar gibi karalama politikalarına maruz kalmasına sebep olmuştur. Elbette ki bu durum THY ‘nı tercih etmemek için geçerli bir sebep değildir. THY kaliteli uçuş anlayışı ile seyahat etmek için uçak bileti alımını ertelememelisiniz. Özellikle de internet üzerinden uçak bileti alım imkânlarını değerlendirmelisiniz. Çağımızın bir gereği olan teknoloji, bu alanda büyük kolaylıklar sağlıyor. Uçak bileti satış noktalarında dolaşarak zamanınızı harcamanıza gerek yok. İnternet üzerinden, oturduğunuz yerden uçak bileti alabilir hatta check-in işlemlerinizi de yapabilirsiniz. İnternet üzerinden uçak bileti alımında en uygun fiyatları size sunan www.ucakbileti.com.tr adresi, kolay kullanımı ile de son derece cazip bir seçenektir. Filtreleme sistemini kullanarak, gideceğiniz yöndeki en cazip havalimanını seçebilir, size hitap eden hava yolu şirketi ile en uygun fiyatlara uçabilirisiniz. Seyahat hazırlıklarınızı kolaylaştırıp, hızlandıracak olan bu imkan ile birlikte, kendinize daha fazla zaman ayırabilecek ve kusursuz bir seyahat hazırlığı yapabileceksiniz. 

  Yorum Gönder