Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları Artık Periscope’ta!

Türk Hava Yolları'nın canlı yayınlarını Periscope'tan takip edebilirsiniz. www.ucakbileti.com.tr 'den ise düşük fiyatlar ile THY uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    Türk Hava Yolları Artık Periscope’ta!

    Türk Hava Yolları her zaman ülkemizin milli hava yolu şirketi olarak bilinmiş ve bayrak taşıyıcı niteliğine sahip olmuştur. Bunun temel sebebi ise sürekli yenilikleri takip ederek pek çok uygulamada da öncü olmasıdır. İlk olarak gerçekleştirdikleri ülkemizdeki diğer hava yolu şirketlerine örnek teşkil ettiği gibi, dünya genelinde çok sayıda şirket de THY uygulamalarını örnek almaktadır. Bu doğrultuda şirketin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir uygulamanın da pek çok hava yolu şirketinde yansıma bulacağı düşünülmektedir. Sosyal medyanın yeni trendi Periscope, canlı yayın yapma ve beğeni kazanma, takipçi kazanma gibi özelliklere sahip olan bir uygulamadır. THY bir ilk gerçekleştirerek, geçtiğimiz günlerde Periscope üzerinden canlı yayın gerçekleştirdi. Bu özel yayında uçuş öncesi kabin ekiplerinin hazırlıkları dâhil pek çok özel ana tanıklık sağlandı. İstanbul – New York seferinin canlı yayınlanması amacıyla özel olarak yapılan yayın, uçuş öncesinden, New York’ta THY görevlilerinin gezilerine kadar olan bir süreci kapsıyordu. Periscope Flight ismi verilen özel yayının sonunda ise istatistiki verileri derleyen şirket, Youtube kanalı üzerinden de bir video ile bu sonuçları paylaştı. Sonuç olarak bu olaydan anlıyoruz ki Türk Hava Yollar sosyal medyayı etkin olarak kullanan bir şirkettir.

    Son yıllarda sosyal medya, hem bireyler hem de şirketler için son derece büyük bir öneme kavuştu. Sosyal medya uygulamaları, pek çok insana kolay ulaşım sağlaması sebebi ile özel bir reklam mecrasıdır. Yeni bir mecranın Trend haline gelmesi ise şirketlerin yeni mecra heyecanını avantaja dönüştürebileceği bir avantajdır. Türk Hava Yolları da bu amaçla, Persicope üzerinden canlı yayın yaparak, bu heyecandan faydalanmıştır. Periscope ile izleyiciler canlı yayın olarak izleyebildikleri gibi yayının tekrarını da izleyebilmekteler. Dolayısıyla hızla yayılan bir reklam haline gelmektedir bu hareket. THY ‘nin Periscope yayınının Facebook ve Twitter gibi sosyal medya alanlarında da dağıtılması, daha fazla kişinin bu yayını izlemesini sağlamıştır. Haziran ayı itibariyle Twitter resmi hesapları olan TK_TR ve TurkishAirlines üzerinden yayına girecek olan Periscope hesabının reklamları yapılmaktaydı. Yayın haberinin de önceden verilmesi, pek çok izleyiciyi bu yayın tarihine odaklamıştı. Beklendiği gibi büyük bir ilgi ve beğeni ile karşılanan yayın, hızla yayılmaya başladı. Türk Hava Yolları, toplamda 7 yayın ile izleyicilerine canlı olarak yaşattığı İstanbul – New York seferini, büyük bir heyecan ile sundu. Yayın İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunan Kabin Ekibi Salonu’ndan başladı. Crew Garden yani Ekip Bahçesinde soru – cevaplara yer verildikten sonra uçuş hazırlıklarının yansıtıldığı 13 dakikalık bir yayın yapıldı. Toplamda 7 parçadan oluşan yayında en çok ilgi çeken yayın Kuzey Atlantik ve Amerika Birleşik Devletleri hava sahalarından aktarılan görüntüler oldu. Ayrıca pek çok soru alan kabin ekipleri, gelen sorulara istinaden dinlenme odalarını da yayınladı. Son olarak ise şehir tutu yapan görevliler, bunu da yayında paylaşarak, bir THY seferini birebir izleyicilerine yaşattılar. Böylesine özel bir hizmet ve de reklam aracını sunmuş olması, şirketin yine bir alanda öncü olduğu sinyallerini veriyor. Periscope yayınının ardından şirketin resmi hesabı 5.118 izleyiciye kavuşurken 292.779 beğeni aldı. Son durumu ise istatistiki veriler ile Youtube üzerinden paylaşan Türk Hava Yolları, son derece aktif bir şekilde sosyal medyada yer almayı sürdürüyor.

    Böylesine aktif ve takipçileri ile iç içe olan bir şirket ile seyahat etmek, özel ve samimi bir deneyimdir. Bu deneyimi birebir yaşamak ise sadece THY uçak bileti ile elde edebileceğiniz bir fırsattır. Ayrıca Türk Hava Yolları uçak bileti, erken rezervasyon ve çeşitli kampanyalar ile son derece ucuza alınabilmektedir. www.ucakbileti.com.tr adresi de uygun fiyatları yakalamak için harika bir fırsattır. Sitenin pratik ara yüzü ile siz de hızlıca aradığınızı bulabilir ve uçak bileti satın alabilirsiniz. Bu kolaylık size zaman tasarrufu da sağlar. Şöyle ki, seyahat acentelerine gideceğiniz süreye nazaran çok daha hızlı bir şekilde internet üzerinden uçak bileti almak mümkündür. Bu durum da size hız ve zaman kazandırır. Diğer seyahat hazırlıklarınızı gerilmeden yapabileceğiniz zamana kavuşursunuz ve belki de daha iyi organize edilmiş bir seyahate çıkarsınız. 

    Yorum Gönder