Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları 6 Dilde Hizmet Veriyor

Atatürk Havalimanı'nda THY 6 dilde hizmet sunuyor. Türk Hava Yolları uçak bileti almak için en iyi seçeneğiniz ise www.ucakbileti.com.tr adresi olacaktır.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları 6 Dilde Hizmet Veriyor

  Hava yolu ulaşımı hayatımızın önemli bir parçası haline geldiğinden, her zaman daha ince düşünülmüş bir hizmet anlayışı beklemekteyiz. Şirketlerin yolcularının tüm ihtiyaçlarını düşünerek hizmet kalitesini artırması, bugün şirketler arasındaki rekabetin de en önemli bölümünü oluşturur. Ülkemizden pek çok hava yolu şirketinin faaliyet göstermesinin bir güzel yanı da bu rekabet sayesinde, daha kaliteli hizmet sunuluyor olmasıdır. Türk Hava Yolları ise sadece rekabete dayalı olarak hareket etmemektedir. 1930’lu yıllarda başlayan THY hava yolu hizmeti, ülkemizde bir ilki temsil ediyordu ve o zamandan bu zamana sürekli bir yükseliş gözlendi. Bugün başarısı ülke sınırlarını aşmış olan şirket, yolcuları için yeni bir hizmet ile gündeme geldi. Türk Hava Yolları, Atatürk Havalimanı’na kurduğu özel bankolarda, Türkçe bilmeyen ve hatta İngilizce de bilmeyen yolcuları için kendi dillerinde hizmet sunuyor. Bu özel noktalarda İngilizcenin yanında Fransızca, Arapça, Almanca, Romence ve Rusça hizmet verilecek ve yolcuların tüm soruları kendi dillerinde cevaplanmış olacak. Üstelik ilerleyen dönemde dil sayısının daha da artırılması planlanıyor.

  Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Türk Hava Yolları İstanbul İstasyon Müdürü Çelik Sipahi, özellikle Ağustos ve Eylül ayları ile birlikte yılın en yoğun dönemlerinden birine girdiklerini ve bu tip bir uygulamanın, yolcular için büyük bir kolaylık olduğunu dile getirdi. Bu yıl THY Ağustos – Eylül döneminde geçen yıla oranla yolcu sayısında yüzde 10 oranında bir artış bekliyor. Şirketin ağırladığı yolcular, dünyanın dört bir yanından olmakla birlikte özellikle Afrika, Rus Cumhuriyetleri ve Avrupa ülkelerinden yoğun bir yolcu akışı olmaktadır. Bu yolcular, dil ve alfabe ile ilgili olarak çeşitli sıkıntılar ile karşılaşabildiklerinden böyle bir hizmet büyük önem taşımaktadır. Yolcuların yaşadığı bu tip sıkıntılar artık Atatürk Havalimanı’nda hizmet veren genç THY ekibi ile giderilebilecek ve şirket yolcularını memnun bir şekilde uğurlayabilecek. Şuan için TGS 6 dil için istihdam sağlarken, yakın zamanda bu sayının daha da yukarılara çıkarılmak istendiğini belirten THY İstanbul İstasyon Müdürü Çelik Sipahi, bu hizmeti sunmaktan ötürü duyduğu mutluluğu da dile getirmiştir.

  Ardından ise TGS İstanbul İstasyon Başmüdürü Tuğrul Öztaş düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmıştır. Bugün 6 dilde hizmet verilen Atatürk Havalimanı noktasında, önümüzdeki süreç içerisinde ihtiyaca göre yeni dillerin eklenmesi de söz konusu olabilecektir. Şuanda dil desteği veren birimde 27 THY elemanı görev yaparken, sürecin ilerleyişine göre bu sayı daha da artırılabilecektir. Yolcular için de merak uyandırıcı olan süreç, özellikle Ağustos – Eylül döneminde net veriler sunacaktır. Bugüne kadar sunduğu başarılı hizmeti, özel kalitesi ve lüks sunumu ile takdir toplayan Türk Hava Yolları, özellikle spor alanındaki destekleri ile de adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde özellikle Japonya politikaları doğrultusunda Japonya Basketbol ligine sponsor olan şirket aynı zamanda bazı Japon futbol takımlarına da sponsorluk yapmıştır. Geniş bir ulaşım ağına sahip olması, özellikle yurt dışı seyahatine çıkanların mutlaka THY konforunu deneyimlemesini sağlamaktadır. Henüz bu kaliteyi yaşamadıysanız siz de yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerinizde Türk Hava Yolları ‘nı deneyerek, farkı net bir şekilde görebilirsiniz.

  Seyahatlerin en önemli aşamalarından biri olan uçak bileti alımında ise seyahat acenteleri dışında bir seçenek arıyorsanız, www.ucakbileti.com.tr sizin için idealdir. Çünkü internet üzerinden uçak bileti satın almanın kolaylıklarına ek olarak mümkün olan en düşük fiyatları sunmakta ve de güvenli bir alışveriş tesis etmektedir. 3D Secure sayesinde endişe etmeden ödemenizi gerçekleştirebilir ve dakikalar içerisinde uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Sitenin sağladığı avantajlardan biri olan kullanımı kolay ara yüzü ise aradığınızı bulmanız konusunda size yardımcı oluyor. Büyük bir çaba harcamadan istediğiniz sefere hızlıca uçak bileti satın alabiliyorsunuz. Seyahat acentelerine göre daha düşük maliyetler ile hizmet veren internet siteleri size genel olarak daha düşük fiyatlar sunmaktadırlar. Düşük komisyonla çalışan sistemleri, sizin için de daha uygun fiyatlı seyahatler anlamına gelmektedir. Sağlayacağınız maddi tasarruf ile daha fazla seyahat edebilir ya da tatilinizi daha da renklendirecek ekstra planlamalarda bulunabilirsiniz. 

  Yorum Gönder