Dil Seçiniz

THY’nin İranlı Pilotları

THY hakkında yine bir iddia ortaya atıldı. www.ucakbileti.com.tr adresi, size en güzel seyahatler için ucuz THY uçak bileti sunuyor.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY’nin İranlı Pilotları

  Türk Hava Yolları, başarıları ile dünya genelinde dikkat çektiği için çok sık hakkında çeşitli iddiaları duymak mümkün oluyor. 1933 yılından bu yana havacılık alanında yer alıyor olması, şirketi bugün çok ön plana çıkarıyor ve sürekli eleştirilere maruz kalmasına sebep oluyor. Son günlerde yine bir iddia THY ile ilgili çeşitli soru işaretlerini gündeme getirdi. Sözcü Gazetesi’nden Kamil Elibol ‘un yaptığı habere göre Türk Hava Yolları, 40 adet İranlı Pilot almayı planlıyor. Bu sebeple de icra kurulundan konu ile ilgili olarak karar çıkardığı ifade ediliyor. Bu durumu dayanaksız olarak ifade eden gazete, Türk Hava Yolları ‘nın kendi vatandaşı olan binlerce pilot beklerken, Ambargoyu delmek pahasına İranlı pilotları alacağı iddiasına bulunuyor.

  İfadelere göre İran Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü heyeti önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelecek ve THY pilotları hakkında anlaşma imzalayacak. Bu iddianın dayandırıldığı karar ise 2014 yılına dayanıyor. 14 Kasım 2014 tarihinde Yabancı Pilotların Eğitim Teminini kapsayan 17036 sayılı karar yabancı pilot kavramı ile İranlı pilotları da kapsamaktadır. Dolayısıyla bugün ortaya atılan İranlı Pilot iddiası da buna dayandırılıyor. Ancak bu durum hakkında farklı iddialar da söz konusudur. Molla pilotlar, uluslararası uçuş lisansı alamayarak ülkeleri dışında pilotluk yapamıyorlar. Bu durumda Türkiye’nin temsilcisi konumunda olan THY ‘nin bu pilotları kapı açması bir siyasi sebebe de dayanıyor olabilir ve haklı bir gerekçe söz konusu olabilir.

  Türk Hava Yolları, ülkemizi temsil eden önemli bir isim ve de bayrak taşıyıcı olarak, dünya genelinde hizmet veriyor. Bu hizmeti üst düzeyde tutmayı başararak da ismimizi farklı coğrafyalarda zikrettiriyor. Bugün Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika gibi farklı bölgelerde hatta pek çok hava yolu şirketinin giremediği bölgelerde THY uçuşları söz konusu oluyor. Özellikle Afrika’nın pek çok bölgesi, bu kapsamda değerlendirilebilirken, Orta Doğu da bu bölgelere sahiptir. Hem Türkiye’deki diğer hava yolu şirketleri, hem de dünya genelindeki pek çok hava yolu şirketi, özellikle siyasi sebeplerle Orta Doğu ‘da çok fazla aktif olamamaktadırlar. Oysa Türk Hava Yolları bir dünya devi olarak, dünyanın her bölgesinde ulaşabiliyor. Bu özelliği ile de dünyanın en fazla uçuş noktasına sahip şirketi olarak biliniyor. Diğer taraftan kalite bazında dünyanın en iyi ilk 5 hava yolu şirketi arasında yer alıyor. Avrupa’nın ve de Türkiye’nin en iyisi olması ise çok da şaşırtıcı bir durum değil. Bu özelliklere sahip olan bir şirket hakkında aslı olan ya da olmayan pek çok iddia her gün belli kesimlerce ortaya atılmaktadır. Ancak zamanla durumun gerçekliği ortaya çıkmaktadır. Türk Hava Yolları ‘nın söz konusu olan İranlı Pilot iddialarına da en yakın zamanda cevap vermesi bekleniyor. Cevap vermesinden ziyade, durumun gerçekliği önem taşıyor ve bunun gerekçeleri merak uyandırıyor. Kalitesinden ve samimiyetinden ödün vermeyen şirket, bu konudaki soru işaretlerini en yakın zamanda dağıtacaktır.

  Dünya genelinde en fazla uçuş noktasına sahip şirket olarak bilinen THY, kalitesine göre uygun kabul edilebilecek fiyatlar ile uçuş gerçekleştirmektedir. Uçak biletlerini pahalı bulanların ise faydalanabileceği bazı imkânlar mevcut. Bunlardan ilki, özellikle sık sık hava yolculuğu yapanların bildiği gibi uçak biletinin seyahat tarihinden en azından 3 – 4 hafta erken satın alınmasıdır. Diğeri ise internet dünyasının sunduğu bir fırsat olan www.ucakbileti.com.tr adresidir. Bu adres üzerinden mümkün olan en düşük fiyatlara ulaşarak uçak bileti satın alabilirsiniz. Daha düşük ücretler ödemenin bir avantajı olarak, seyahatlerinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Üstelik aynı ödemeler ile. İsterseniz, uçuş sınıfınızı yükseltebilirsiniz, isterseniz elde ettiğiniz tasarruf ile yeni seyahatler planlayabilirsiniz. Sitenin güvenilir olması ise bir diğer büyük avantajınız olacak. Seyahatlerinizi organize ederken de faydalanabileceğiniz bu adres üzerinden, gideceğiniz nokta hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Varış noktanızda görülmesi gereken yerler, ulaşım imkânları gibi can alıcı konularda çok önemli bilgileri buradan öğrenerek, tatilinizi daha verimli hale getirebilir ve zaman kaybının önüne geçersiniz. Keyifli tatiller için keyifli bir yolculuk geçirmeniz gerektiğiniz unutmayın. Bunun için de www.ucakbileti.com.tr gibi bir adrese ve de size konfor ve kalite sunacak olan THY gibi bir hava yolu şirketine ihtiyacınız var. 

  Yorum Gönder