Dil Seçiniz

THY’de Bayram Öncesi Bomba Notu Bulundu

THY'ye yine asılsız bomba notu saldırısı yapıldı. Türk Hava Yolları uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ederek ucuza uçabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY’de Bayram Öncesi Bomba Notu Bulundu

  Türk Hava Yolları, başarıları ile hem ülkemizde hem de dünya çapında adından sıkça söz ettiren önemli bir şirkettir. Bugün sahip olduğu filosu 250‘nin üzerinde bir rakam ile dünyanın en büyük şirketleri arasında yer almasını sağlıyor. Diğer taraftan yine 250’den fazlaya uçarak Türk Hava Yolları ismini daha bilinir bir hale getiriyor. Türk Hava Yolları, bayram öncesi hazırlıkları ile havacılık haberleri arasında yer almıştır. Özellikle Orta Doğu’ya uçmakta olan bir THY uçağı, özel bir boyama işlemi sonrası Bayram için hazırlandı. Özel olarak yapılan tasarım ile kaplanan uçak “Eid Mubarak” yazısı ile İslam âleminin Ramazan Bayramını kutlamakta. Diğer taraftan başarıları ile dikkatleri üzerine çeken şirket, çeşitli tatsız durumlar ile karşı karşıya bırakılıyor. Özellikle Nisan ayı itibariyle çok sayıda bomba ihbarı Türk Hava Yolları yolcularının, personelinin ve de yöneticilerinin canını sıkmıştı. Sık sık yaşanan asılsız ihbarlar seferlerde gecikmelere sebep olmaktaydı.

  Nisan ayından bu yana belli aralıklar ile sık sık yaşanan ihbarlar, adeta şirketin verdiği kaliteli hizmeti aksatmaya yönelik müdahaleler olarak görünmekteydi. Her hangi bir delile rastlanamayan olaylarda, genellikle tuvalet gibi uçağın çeşitli noktalarında bulunan bomba ihbarları söz konusu oluyor. Önceki gün yine buna benzer bir olay yaşandı ve Bayram yoğunluğunda şirketin seferlerine sekte vurma hamlesi gerçekleşti. Yine asılsız olan ihbar, maalesef ki gecikmeye sebep oldu. Türk Hava Yolları ‘nın TK9 sefer sayılı İstanbul – Los Angeles seferini gerçekleştirecek olan uçak henüz yolcular uçağa alınmamışken bulunan bir not ile incelemeye alındı. İstanbul’dan hareket ederek Los Angeles ‘a varacak olan uçağın koridorunda bulunan bomba notu aynı senaryonun tekrar yaşanmasına sebep oldu. Yolcuların henüz uçağa alınmamış olması sebebi ile panik yaşanmadan uçak inceleme alanına çekildi. TC – JJF kuyruk tescili bulunan Boeing B777 – 300ER tipi uçak güvenli alanda derin bir incelemeye tabi tutuldu. Ancak önceki ihbarlarda olduğu gibi, yine herhangi bir bulguya rastlanmadı. Dolayısıyla yaşanan gecikme dışında bir sorun söz konusu olmadı.

  Söz konusu olan Los Angeles uçağının 12.45 itibariyle İstanbul’dan havalanması planlanırken, Bayram öncesi yaşanan bu tatsızlık sebebi ile gecikmeli olarak kalkış mümkün oldu. Türk Hava Yolları ‘nın seferlerini geciktirme ve verdiği hizmet kalitesini sekteye uğratma düşüncesi ile yapılan bu saldırı, 12.45’te gerçekleşmesi planlanan seferi 3 saat geciktirdi ve İstanbul’dan hareketle Los Angeles ‘a uçması planlanan Boeing B777 – 300ER tipi uçak ancak 15.45’te hareket edebildi. Bomba notunun bulunması ve seferin gecikeceği bilgisinin ardından derhal bir bilgi ulaşmazken, uçağın hareketinden sonra bir açıklama geldi. 16.56 itibariyle yapılan açıklama ile uçakta yapılan aramada her hangi bir tehlike unsuruna rastlanmadığı, bu sebeple de uçağın 15.45 itibariyle seferini gerçekleştirdiği bilgisi paylaşıldı. Nihayetinde Ramazan Bayramı öncesi, uçuşların son derece yoğun olduğu bir tarihte yaşanan bu olay, kasıtlı olarak yapılmıştır. Aksaklığa sebep olmak temel amaç gibi görünüyor. Bu tip olayların sık sık yaşandığı THY derhal bu soruna bir çözüm bulmalıdır. Bunu yapan kişilerin tespiti, buna teşebbüs eden ya da edebilecek diğer kişileri de engelleyecektir.

  Dünya çapında dikkat çeken ve başarıları ile adından söz ettiren Türk Hava Yolları, 250’den fazla noktaya güvenli bir uçuş sağlıyor. Sizin gitmek istediğiniz rotaya uçak bir THY uçağının olması da muhtemeldir. Siz de dünyanın en kaliteli hava yolu ulaşımı hizmetini almak isterseniz erkenden THY uçak biletini alarak işe başlayabilirsiniz. Erken bir tarihte uçak biletinin alınması, aynı zamanda size daha düşük fiyat imkânı sağlayacaktır. Daha düşük fiyatlar ile seyahat etmenin bir püf noktası da www.ucakbileti.com.tr adresinden bilet alışverişi yapmaktır. Size güvenle uçak bileti alma fırsatını veren site, masraflarının daha düşük olması sebebi ile daha düşük fiyatlar da tesis edebilmektedir. Böylece aynı seferde daha düşük bir ücret karşılığında yer alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden uçak bileti almak, son derece konforlu bir seyahat hazırlığı sağlar size. Uçak bileti sayesinden zamanınızdan önemli ölçüde tasarruf eder ve planlamalarınıza daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Keyifli bir tatile daha ucuza yaşamak için siz de geç kalmadan uçak biletinizi alın.

   

  Yorum Gönder