Dil Seçiniz

THY Yunanistan’da Değişiklik Yaptı

Yunanistan'daki ekonomik kriz gereği yeni uygulamaya geçildi. THY uçak bileti alarak özel bir yolculuk yapmak için siz de www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih edin!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    THY Yunanistan’da Değişiklik Yaptı

    Yunanistan’da son yıllarda yaşanan olumsuz gelişmeler, son olarak ekonomik olarak büyük bir çöküntüyü beraberinde getirdi. Uzun süredir var olan ekonomik sıkıntılar çözülemeyerek bugün ülkenin iflasına sebep oldu. Bu durum ise çeşitli sektörlerde farklı şekillerde yankı buldu. Hem Yunanistan’da hem de farklı ülkelerde, özellikle ticaret alanında yaşanan değişiklikler ile birlikte havacılık sektöründe de bazı özel durumlar dikkat çekti. Dünya’nın en iyi hava yolu şirketleri, ülkedeki faaliyetleri ile ilgili olarak düzenlemeye gitti. Aralarında Qatar Airways ve Emirates gibi büyük hava yolu şirketlerinin olduğu bir grup bilet satışlarına ilişkin yeni bir düzenlemeyi uygulamaya soktu. Dünyanın en iyi ilk 5 hava yolu şirketi arasında yer alan ve son 5 yıldır Avrupa’nın da en iyisi seçilen Türk Hava Yolları da bu grup içerisinde yer alıyor. Ülkenin ekonomik sıkıntılarından olumsuz etkilenmek istemeyen şirketler, ülkedeki uçak bileti satışları ile ilgili olarak, geleceğe yönelik bir düzenleme ön gördüler.

    Buna göre, Yunanistan’daki ekonomik kriz Yunan vatandaşlarının tatil planlarını da çok büyük oranda etkiledi ve pek çok Yunan vatandaşı bir bir tatillerini iptal ediyor. Bu ise hava yolu şirketlerini olumsuz olarak etkiliyor. İptallerin başlaması üzerine THY, Qatar Airways ve Emirates gibi büyük hava yolu şirketleri, bilet satışlarının artık Yunanistan’daki seyahat acenteleri üzerinden yapılmasını yasakladı. Tatiller iptallerinden en çok hava yolu şirketlerinin etkileniyor olması, böyle bir durumu zorunlu kılmıştır. Şirketlerin büyük bir ekonomik kayıp yaşamamak adına, geleceğe yönelik bir önlem olarak hayata geçirilen bu uygulama ile bu hava yolu şirketlerinin biletleri sadece kendi satış noktalarından ve internet üzerinden satışa sunulacak. Bu durumda Türk Hava Yolları ve diğer şirketler ile seyahat etmek isteyen Yunanistan vatandaşları da zor durumda bırakılmamış olacak. Söz konusu olan uygulama, sadece hava yolu şirketlerinin, seyahat acentelerindeki iptaller ile zor duruma düşmesi ve ekonomik kayıp yaşamaması içindir.

    Türk Hava Yolları ve diğer hava yolu şirketlerinin bu düzenlemesine karşılık Yunanistan yetkililerinden de bir açıklama geldi. Yunanistan Turizmciler Birliği (HATTA) ‘nın başkanı Lysandros Tsilidis konu ile ilgili olarak açıklama yaparak, bilet satışlarına müsaade edilmesini istedi. Seyahat acentelerinde, birden fazla hava yolu şirketinin bilet satışının engellenmesinin ülke ekonomisini daha da zora sokacak olan bir müdahale olarak niteledi. Ancak şirketlerin kendi ekonomik durumları gereği böyle bir girişimde bulunmayacakları ve yeni düzenlemenin devam edeceği tahmin ediliyor. Üstelik Yunanistan halkının mağduriyeti söz konusu değildir. Halen firmaların uçak bileti satış noktaları ve internet siteleri üzerinden uçak bileti satışı yapılmaktadır ve seyahat etmek mümkündür. Buradaki problem, seyahat acentelerinin ekonomik durum gereği THYgibi hava yolu şirketlerine vereceği zarardır. THY, sunduğu dünya standartlarındaki hava yolu ulaşımı hizmeti ile ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu bölgede de ilgi görmeye devam ediyor. Seyahatlerin vazgeçilmezi olan şirket, pek çok bölgede aynı ilgi ile karşılaşıyor. Üstelik Avrupa’dan Amerika’ya Asya’dan Afrika’ya geniş bir coğrafya Türk Hava Yolları ‘nın ulaşım ağında yer alıyor. Bu noktalara seyahat etmeyi planlıyorsanız, sizin için de en ideali Türk Hava Yolları ‘dır. Üstelik uçak biletini internet üzerinden almak, yolcular açısından çok daha mantıklı bir seçimdir. Hem Türkiye hem de diğer ülkelerden THY uçak bileti alırken, internet sitelerini tercih ettiğiniz takdirde, kısa sürede uygun fiyatlara uçak bileti alabilirsiniz. www.ucakbileti.com.tr adresi bu konuda harika bir seçenektir sizin için. Çünkü size en uygun fiyatlar ile uçak bileti sunar ve internet üzerinden uçak bileti almanın en önemli avantajlarından olan zaman tasarrufu sağlar. Oturduğunuz yerden uçak bileti alma keyfi ile seyahat hazırlıklarınızı daha geniş zamana yayarak yapabilirsiniz. Ayrıca buradan yapacağınız ödemeler, 3D Secure ile korunmaktadır. Yani tüm kişisel bilgilerini ve kredi kartlarınız, güvence altına alınmaktadır. İnternet üzerinden uçak bileti alımı ve tüm alışverişlerdeki en büyük olan endişe olan güvenlik sorunu da böylece ortadan kalkmış oluyor. Güvenle, en uygun fiyatlara seyahat etmek için daha fazla düşünmenize gerek yok. Siz de www.ucakbileti.com.tr ‘den THY uçak bileti alın ve keyifli seyahatlere doğru yola çıkmaya hazırlanın. 

    Yorum Gönder