Dil Seçiniz

THY ve Eva Air Kod Paylaşımına Başladı

THY yeni bir işbirliğine adım atıyor. Türk Hava Yolları uçak bileti www.ucakbileti.com.tr 'den alınarak harika bir seyahate adım atılabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY ve Eva Air Kod Paylaşımına Başladı

  Türk Hava Yolları, hem kendi sistemini kolaylaştırma hem de yolcularının işini kolaylaştırma amacıyla sürekli bir yenilik içerisindedir. Günümüzde, ülkemizin en başarılı havayolu firması olan Türk Hava Yolları, aynı zamanda dünya çapından adından sıkça söz ettiren bir havayolu şirketidir. Başarılarının temelini oluşturan müşteri memnuniyeti, yolculara da birebir yansımakta ve son derece kaliteli bir uçuş hizmeti alınabilmektedir. Türk Hava Yolları, yine aynı amaçlar çerçevesinde bir girişim içerisinde yer alacağını açıkladı. Her anlamda bir kolaylık anlamına gelen, Taipei ve İstanbul parkurunda Türk Hava Yolları ile Eva Air ‘in ortak kod kullanacak olması, son günlerde yaşanan önemli bir gelişmedir. Türk Hava Yolları’na göre, hem Türk Hava Yolları ‘nın hem de Eva Air ‘in Star Alliace üyesi olması sebebiyle, bu tip bir anlaşmanın iki şirkete de avantajları olacağı kararına varılmıştır. Türk Hava Yolları ve Eva Air, 3 Haziran tarihi ile birlikte uygulamaya girecek olan İstanbul – Taipei ve Taipei – İstanbul parkurlarında kod paylaşımı anlaşmasını imzalamış bulunuyor.

  Söz konusu ticari iş birliğine göre bu tarih itibariyle, Türk Hava Yolları, İstanbul – Taipei – İstanbul parkurunda her gün sefer gerçekleştirirken, Eva Air, söz konusu olan Türk Hava Yolları seferlerinde kendi havayolu kodu ve sefer numarasını kullanarak sefer düzenleyebilecek. Bu ticari anlaşmanın ikinci aşamasına göre ise gelecek yıl İstanbul üzerinden sefer düzenlemeyi planlayan Eva Air, İstanbul – Taipei – İstanbul seferlerine başladığında, anlaşmanın karşılıklı olarak uygulanması planlanıyor. Bu şekilde, Türk Hava Yolları da Eva Air tarafından gerçekleştirilen bu seferlerde kendi havayolu kodu ve sefer numarasını kullanarak satış gerçekleştirebilecek. Bu anlaşmanın yolculara olan yansıması ise arttırılmış sefer sayısı şeklinde görülecek. Ayrıca daha iyi bağlantı süreleri ve esnet seyahat seçenekleri gibi pek çok avantaj yolculara sunulmuş olacak. Dolayısıyla bu anlaşmayı, Türk Hava Yolları ‘nın yolcularına daha kaliteli bir hizmet sunma çabası kapsamında değerlendirmek mümkündür. Türk Hava Yolları ‘nın kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda, yapılan girişimlerden en dikkat çekenlerinden biri de Eva Air ile yapılan iş birliği olarak düşünülebilir.

  Bu ticari anlaşma ile ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Eva Air, planladığı gibi 2016 yılında İstanbul – Taipei ve Taipei – İstanbul seferlerine başladığında iki havayolu şirketinin işbirliğini daha da ilerletmesi planlanıyor. Bu kapsamda, Taipei çıkışlı yolcuların, aktarma merkezi olarak İstanbul ‘un tercih edilmesi söz konusu. Böylece bir aktarma merkezi olarak İstanbul tercih edilebilecek ve Eva Air açısından durum değerlendirilecek olursa da, özellikle Avrupa yolcuları, İstanbul aktarmalı olarak Taipei ‘den Avrupa ülkelerine daha kısa sürede varış gerçekleştirebilecekler. Bu ticari iş birliğinin bir avantajı da iki kentin kaynaşması bağlamında yaşanacak. Türk Hava Yolları ve Eva Air iş birliği, İstanbul ve Taipei arasında da bir köprü kurulmasını sağlayacak. İki kent arasında turizm ve kültürel değer paylaşımı adına bir iletişim kurulmuş olacak. Bu amaçla çaba sarf edilmesinin yanında, iki kent arasındaki iş seyahatlerinin arttırılması konusunda da çaba gösterilecek. Böylece, iki kent arasındaki ekonomik iş birliği de desteklenmiş olacak.

  Türk Hava Yolları, yurt içi ulaşım imkânlarındaki avantajlarının yanında, dünyanın farklı noktalarına ulaşımda da iyileştirme çalışmalarında bulunmaktadır. Pek çok noktaya ulaşımın, daha kısa sürelerde gerçekleştirilmesi için çalışmalar yürütmektedir. Çok sayıda avantajı bulunan Eva Air iş birliği de bu tip bir çabanın göstergesidir. Türk Hava Yolları uçak bileti alan yolcular, kaliteli ve keyifli bir seyahat gerçekleştireceklerinden emin olurlar. Ancak uçak bileti alırken çeşitli avantajları yakalama imkânı da değerlendirilmelidir. Bu avantajlara sahip olmanın en doğru yolu internet üzerinden uçak bileti satın almaktır. Özellikle www.ucakbileti.com.tr gibi nitelikli adreslerden en uygun fiyatlara Türk Hava Yolları uçak bileti satın alınabilir. Bu konuda yaşanan güvenlik endişeleri, www.ucakbileti.com.tr ile birlikte önemini kaybediyor. Çünkü bu adres üzerinden yapılan tüm işlemler, en üst düzey güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Endişe etmeden kredi kartı bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Diğer taraftan internet üzerinden Türk Hava Yolları uçak bileti aldığınızda, zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. Uzun uğraşlar sonucu değil, kısa işlemler ile bir iki tıkla uçak bileti satın alabilirsiniz. 

  Yorum Gönder