Dil Seçiniz

THY Uçağında Olay

THY uçağında peygamber olduğunu iddia eden yolcu vakası yaşandı. www.ucakbileti.com.tr adresi üzerinden cazip fiyatlar ile Türk Hava Yolları uçak bileti alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    THY Uçağında Olay

    Dünya genelinde havacılık ölçütlerine bakıldığında, belli bir seviyenin üzerinde seyreden Türk Hava Yolları, dünyanın en iyi 5. hava yolu şirketi olmasının yanında Avrupa ‘nın ve Türkiye’nin de en iyisidir. Kaliteli hizmeti sadece uçakları, konforu ve ikramları ile tesis edilmeyen şirket, personeli ve pilotları ile fark yaratıyor. Özel olarak THY Akademide yetişen havacılık personeline ek olarak, dünyanın dört bir yanından başarılı pilotlar şirkette hizmet veriyor. Bu durum da kalitesine bir nitelik kazandırıyor. 1900’lü yıllarda doğan ve ülkenin gelişim serüvenini en güzel takip eden şirketlerden biri olan THY, zaman içerisinde doğrusal bir yükseliş ile büyümüştür. En büyük sıçramasını ise 2000’li yıllar ile birlikte gerçekleştirdiği söylenebilir. 2000’li yıllar, şirketin yurt dışında da kendini tanıtmaya başladığı zamanlara denk gelmektedir. Küresel bir marka olma yolundaki ilk adımlardan sonra, hızla dünya çağında anılmaya başlayan Türk Hava Yolları, dünya listelerinde yer almaya başladığında ise tam gaz yükselmekteydi. Şirketin bugünkü profesyonel ekibi de bu sürecin bir getirisi olarak tesis edilmiş ve bugünkü niteliğini kazanmıştır.

    Bugün THY uçağında yaşanan olay, bunun bir kanıtı niteliğine sahiptir adeta. Türk Hava Yolları ‘nın TK 93 sefer sayılı uçağı, Cidde – İstanbul seferini gerçekleştirmek üzere havalanmaya hazırlandığı sırada sorun çıkaran bir yolcu ile gündeme geldi. Uçakta bulunan bir yolcu, peygamber olduğu iddiaları ile olay yarattı. Uçakta krize sebep olan yolcu, kendisinin Hazreti Cebrail ile konuştuğunu ve peygamber olduğunu ileri sürerek taleplerde bulunmaya başladı. Cezayirli olduğu öğrenilen yolcu, 38 numaralı koltukta otururken, ayaklanarak peygamber olma vasfı sebebi ile 1A numaralı koltukta oturmak istediğini belirtti. Uçakta ilginç dakikalara sebep olan yolcu, TK 93 sefer sayısı ile Cidde ‘den İstanbul’a uçacak olan uçağın kabin ekibini de zor durumda bıraktı. Kabin ekibi yolcunun hareketlerini kontrol etmeye çalışarak durumu pilota bildirdi. Bunun ardından, henüz havalanmamış olan uçağa gelen güvenlik görevlileri, yolcuyu uçaktan indirdi. Peygamber olduğu iddiaları ile olay yaratan Cezayirli yolcu, indirilse de uçağın gecikmeli olarak hareket etmesine sebep oldu. Yolcunun indirilmesinin ardından, uçak İstanbul’a doğru hareket edebildi. Dikkat çeken detaylardan biri ise, yolcunun bilet işlemleri sırasında, son derece normal hareketler sergilediği oldu. Aniden yerini değiştirme isteği ile çeşitli iddialarda bulunması hem THY kabin ekibini hem de yolcuları şaşkına çevirdi. Neyse ki Türk Hava Yolları ‘nın Cezayir – İstanbul uçağı henüz havalanmamıştı ve sorun çıkaran yolcuya derhal müdahale edilebildi. Böylece kabin ekibinin sakinliği ve profesyonelliği ile tatsızlık büyümeden ve diğer yolcular da bu durumdan daha fazla etkilenmeden sorun ortadan kaldırılabildi. Sadece uçak küçük bir gecikme ile yola koyuldu ve sorunsuz bir şekilde varış noktası olan İstanbul’a ulaştı.

    Bugün 250’nin üzerinde uçak sayısı ile dünyanın dört bir yanına ulaşan Türk Hava Yolları, geniş filosu sebebi ile sık sık aksaklıkları ile gündeme gelebiliyor. Bu tamamen filosunun ülkemizdeki şirketlere nazaran daha geniş olmasından kaynaklanıyor. Oransal olarak diğerlerinden farksız olduğu söylenebilir ve hatta daha iyi olduğu da söylenebilir. Böylesine bir kalite ve konfor ise hava yolu ulaşımında emsalsiz bir deneyimi temsil ediyor. Siz de yurt içi yolculuklarınızda olduğu gibi, yurt dışı yolculuklarınızda da şirketi tercih ederek, bu deneyimi bizzat yaşayabilirsiniz. THY uçak bileti alımında özellikle dikkat edeceğiniz bazı detaylar ise size aynı yolculuğu daha uygun fiyatlara gerçekleştirme imkânı tanıyacak. Örneğin www.ucakbileti.com.tr adresi, size mümkün olan en uygun fiyatları sunmaktadır. Üstelik internet üzerinden satın almanın verdiği kolaylık da ortada. Ayrıca zaman tasarrufu olarak düşünülebilir bu durum. Çünkü sadece internet ve bilgisayar ya da akıllı telefon bu işlem için yeterli olacaktır. Diğer taraftan erken tarihlerde uçak bileti satın almak da belli oranda düşük fiyat fırsatı sunmaktadır ya da her an seyahate açıksanız, seferlerin son dakikalarını kollayabilirsiniz. Doluluk oranı az olan uçaklarda, son saatlerde büyük indirimler gözlenebiliyor. Tüm bunlar, size Türk Hava Yolları ile seyahat etme şansını daha uygun fiyatlara getirecek önemli bilgilerdir. Ayrıca sitenin kolaylığı, işlerinizi kolaylaştıran önemli bir avantajdır. 

    Yorum Gönder