Dil Seçiniz

THY Uçağında Bulunan Sahipsiz Ipad Panik Yarattı

THY uçağındaki tablet sebebi ile acil iniş gerçekleştirilmek zorunda kaldı. Türk Hava Yolları uçak bileti alırken ise en cazip fiyatlar için www.ucakbileti.com.tr 'yi seçmelisiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Uçağında Bulunan Sahipsiz Ipad Panik Yarattı

  Uçuş sırasında çok sayıda kontrol dışı olay yaşanabiliyor ve bu durumda, hava yolu şirketlerinin elinde olmadan tatsız olaylar ya da çeşitli aksaklık ya da gecikmeler yaşanabiliyor. Türk Hava Yolları ise 200’den fazla uçağı ile yine 200’ün üzerindeki uçuş noktasına ulaşım sağladığı için bu tip olaylar ile daha fazla karşılaşıyor. Türkiye’de en çok uçuş gerçekleştiren şirket olması da diğer özel şirketlerden farkını göstermektedir. THY, her gün gerçekleştirdiği sayısız seferi ile çeşitli arızalar ile uğraşmak zorunda kalıyor. Yolcularının güvenliği ve konforunu son derece önemseyen bir şirket olması sebebi ile hiçbir detayı atlamadan ve en ufak bir riski dahi almadan seferlerini gerçekleştirmektedir. Yakın zamanda benzer bir örneğini gördüğümüz, gecikmeye sebep olan bir olay ise geçtiğimiz günlerde tekrar yaşandı. Buna göre, THY uçağında, sefer sırasında bulunan sahipsiz Ipad, uçağın acil iniş yapma kararı vermesine sebep oldu.

  Türk Hava Yolları ‘na ait olan TC – JRM kuyruk tescili olan, Airbus A321 tipi uçak, İstanbul’dan 19.15 itibariyle Londra’ya gitmek üzere harekete geçmişti. TK 1983 sefer sayısı ile yola çıkan ve Londra’ya ulaşacak olan uçakta, hareketin ardından kısa süre sonra sahibi belli olmayan bir Ipad ele geçti. Bu durum uçakta endişeye sebep oldu ve bahsi geçen uçağın kaptan pilotuna durum bildirildi. Bunun üzerinde kaptan pilot ise Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a iniş kararı verdi. Böylece İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 19.15 itibariyle Londra’ya gitmek üzere havalanan THYuçağı, Belgrad’a zorunlu bir iniş gerçekleştirdi. Londra uçağında toplamda 135 yolcu bulunduğu ve Belgrad’ta kısa bir süre bekleme yapılmasının ardından saat 21.18’de tekrar Londra’ya gitmek üzere uçağın tekrar havalandığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.  Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’na iniş gerçekleştiren uçak, rotasından çok ayrılmadan ve de uzun bir gecikmeye sebep olmadan yolculuğuna devam etti. Tabletin bırakılmasının ardından ise hiçbir sorun yaşanmadan seferin tamamlandığı bilgisi geldi. Hava yolu şirketlerinin sık sık karşılaşabildiği bu durum, Türk Hava Yolları ‘nın uçak ve sefer sayısı ile doğru orantılı olarak daha fazla gerçekleşmektedir.

  Kısa süre önce bunun bir benzeri yine Türk Hava Yolları uçağında yaşanmıştı. 25 Haziran’da TK 1 sefer sayısı ile gerçekleştirilen New York seferi sırasında bulunan sahipsiz cihaz aynı paniğe sebep olmuştu. İstanbul’dan hareket eden New York uçağında, 292 yolcu bulunuyordu ve koltuk altında bulunan fotoğraf makinesi, sahibi bulunamayınca paniğe sebep oldu. Ipad olayındaki gibi hemen durumun kaptan pilota haber verilmesi ile acil iniş kararı verildi. THY ‘nin İstanbul – New York uçağı böylece Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a acil iniş gerçekleştirdi. Farklı hava yolu şirketlerinin de sık sık başına gelen bu olay, Türk Hava Yolları ‘nın hemen hemen bir hafta ara ile iki kez başına geldi ve dikkatleri çekti. Neyse ki şirketin tecrübeli ve işinin uzmanı olan kabin ekibi, durumun ciddi bir paniğe sebep olmasına müsaade etmedi ve kısa süreli inişin ardından sorunsuz bir şekilde seferleri tamamladı. Şirket kalitenin önemini gözler önüne seren bu tip durumlar, kriz yönetimi, yolcuların güven ve huzuru gibi konulara da verilen önemi gösteriyor. Söz konusu olan kısa süreli gecikmelerin tekrarlanmaması temennisi ile seferler son buldu ve yolcuların memnuniyeti de sağlanmış oldu.

  THY aldığı başarı ödüllerini ne kadar da hak eden bir şirket olduğu, bu tip durumlarda göstermektedir. Türk Hava Yolları ile seyahat etmek gerçek anlamda bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı henüz tecrübe etmediyseniz ise en yakın zamanda seyahat planınıza dâhil etmelisiniz. Neden önünüzdeki seyahatinize Türk Hava Yolları ile adım atmayasınız? THY ile seyahat ederken daha uygun fiyatlara uçak bileti sahip olmak istiyorsanız ise dikkat etmeniz gereken iki husus bulunuyor. Birincisi, seyahatinizden 3 – 4 hafta gibi bir süre öncesinde uçak biletinizi satın almanızdır, diğeri ise www.ucakbileti.com.tr adresini tercih etmektir. İnternet üzerinden uçak bileti almanın avantajlarını tam anlamı ile yaşayabileceğiniz bu adres, size mükemmel fiyatlar sunuyor ve seyahat programınız için de önemli önerilerde bulunuyor. Uçak bileti almak için artık çok zaman harcamanıza gerek yok.

  Yorum Gönder