Dil Seçiniz

THY Uçağı Yine Acil İniş Yaptı

THY uçağı sağlık problemleri sebebi ile acil iniş yaptı. www.ucakbileti.com.tr 'den uygun fiyatlara THY uçak bileti alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Uçağı Yine Acil İniş Yaptı

  Hava yolu şirketlerinde acil iniş, şirketin uçak sayısı ve sefer sayısının çokluğuna göre yoğunluk gösteren zorunlu bir durumdur. Türk Hava Yolları ise uçak ve sefer sayısının çokluğu sebebi ile diğer hava yolu şirketlerine nazaran daha fazla bu tip haberler ile gündeme gelmektedir. Acil iniş ise çeşitli sebepler ile gerçekleştirilmek zorunda kalınıyor. Örneğin bazen yolcular arasında yaşanan huzursuzluklar inişi zorunlu kılarken, bazen de sağlık sorunları sebebi ile acil iniş gerçekleştiriliyor. Bunun yanında, çeşitli asılsız ihbarlar ya da bulunan sahipsiz elektronik cihazlar, güvenliği tehlikeye atabileceği için acil iniş yapmayı gerektirebiliyor. Ne yazık ki art niyetli kişilerin her yerde olabilmesi sebebi ile de bu tür durumlara sıkça rastlanabiliyor ya da hiçbir kişisel etki olmasa da aksaklıklar buna sebebiyet verebiliyor.

  Henüz dün bu tip bir olay yine THY uçağında gerçekleşti. Türk Hava Yolları ‘nın seferini gerçekleştirmek üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan havalanan TC – JGT kuyruk tescilli Boeing 737 – 800 tipi uçak, kısa süre sonra acil iniş kararı ile geri dönerek İstanbul Atatürk Havalimanı‘na iniş gerçekleştirdi. İnişin sebebi ise bir yolcunun rahatsızlanması olarak bildirildi. Henüz Türkiye sınırları dışına çıkılmamış olması sebebi ile yolcu rahatsızlığı bildirilen kaptan pilot, geriye dönerek İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş gerçekleştirme kararı verdi. İnişin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından, Atatürk Havalimanı’nda hazır bir şekilde bekleyen sağlık ekipleri rahatsızlanan yolcuya derhal müdahale ettiler. Alınan bilgiler yolcunun sağlığının yerinde olduğu yönünde oldu. Söz konusu acil inişi gerçekleştiren Boeing 737 – 800 tipi uçağın rotasının ise Münih olduğu öğrenildi. İstanbul – Münih seferini gerçekleştirmek üzere havalanmıştı ancak yolcunun rahatsızlanması, seferin aksamasına sebebiyet verdi. Elde olmayan bir sebep ile aksama yaşanırken yolcunun durumunun iyi olması sevince sebep oldu.

  Acil iniş ya da daha doğrusu zorunlu iniş olarak tanımlanabilecek olan bu durum, pek çok kez Türk Hava Yolları uçaklarında yaşanabiliyor. Uçak ve yolcu sayısının çok olması sebebi ile sıkça duyulan bu haber, yolcu durumlarının iyi olması ile önemini yitiriyor. Diğer taraftan şirketin başarılı seferleri ile oranlandığında bu tür gecikmelerin yaşandığı seferlerin azlığı da barizdir. THY, uçuş hizmeti anlamında sunduğu farklılıklar ve üstün kalite ile özel bir hava yolu şirketidir. Hem ekonomi bölümü hem de lüks bölümü ile farklılıklara sahip olan bir şirkettir. Ülkemizde hizmet veren diğer hava yolu şirketlerini destekleyen Türk Hava Yolları, farklı kulvarlarda olmaları sebebi ile bu tip şirketler ile rekabet halinde değildir. THY daha profesyonel ve daha kapsamlı bir uçuş hizmeti sunar. Bunun sebebi de yılların getirdiği tecrübesi ve gelenekselleşen yönetim anlayışıdır. Diğer şirketlere göre daha köklü bir tarihi olması, ülkemiz tarihinde ilk olması, şirketi özel kılmaktadır.

  Türk Hava Yolları ile seyahat etmek, herkes için bir ayrıcalıktır. Bu deneyimi henüz yaşamamış olanların da mutlaka yaşaması önerilir. Özellikle çok seyahat edenler bu farkı daha iyi anlayacaklardır. THY ile ödediğiniz ücretin karşılığını fazlasıyla alacağınız kusursuz bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Şirkette zaman zaman yaşanan aksaklıklar ise çok büyük bir oranda elde olmayan sebeplere dayanmaktadır. Çünkü THY personelini özel olarak seçen ve eğitimine ve profesyonelliğine özel önem gösteren bir şirkettir. Bu özel önemi zaten uçuşlarınız sırasında hissedersiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti almaya karar verdiğinizde ise önünüzde çok sayıda satın alma seçeneği bulunur. Seyahat acenteleri gelenekselleşen bir şekilde uçak bileti satışı yapıyorlar, ancak buna ek olarak daha fazla hız ve pratiklik kazandıran internet siteleri ve mobil uygulamalar da uçak bileti satışı gerçekleştiriyor. Daha hızlı bir şekilde, yorulmadan internet üzerinden uçak bileti alabilir ve zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz ama buna nazaran elde edeceğiniz daha büyük bir avantaj bulunuyor. O da daha uygun fiyatlar ile karşılaşacak olmanızdır. İnternet siteleri, daha az gidere sahip oldukları için daha uygun fiyatlar ile uçak bileti satışı yapmaktadırlar. www.ucakbileti.com.tr de internet seçeneklerinizin en güvenilir olanlarından biridir. İnternet üzerinden ödeme yaparken tek tereddüdümüz ödemenin güvenliği konusunda oluyor. Güvenliği bir sorun olmaktan çıkaran site, size uygun fiyatlar ile seyahat etme fırsatı sağlıyor.

   

  Yorum Gönder