Dil Seçiniz

THY Uçağı Polonya’ya Acil İniş Yapıyor

THY'nin İstanbul-San Francisco seferini yapan uçağı acil iniş gerçekleştirdi. THY uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih ederek hızla işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Uçağı Polonya’ya Acil İniş Yapıyor

  Türk Hava Yolları geniş bir filoya sahip olması sebebi ile sıkça seferleri ve acil iniş haberleri ile gündeme geliyor. Bu yılsonunda uçak sayısını 293’e ulaştıracak olan şirket, hızla yeni uçak alımlarını sürdürüyor. Küresel hedefleri doğrultusunda hareket eden şirket, başarıları ile dünya genelinde konuşuluyor. Zaman zaman başarıları ve ödülleri ile gündemi meşgul ederken, müşteri memnuniyeti de en önemli reklam aracıdır. Çünkü özellikle çok seyahat edenler şirketin sunduğu kaliteli hizmeti çevresindekilere övmeden edememektedirler. Şirketi bugün gündeme getiren haber ise İstanbul – San Francisco seferini gerçekleştirmekte olan uçağın acil iniş yapması oldu. İlk olarak sadece uçağın acil iniş yaptığı bilgisi ulaşırken, iniş sebebi hakkında bir bilgi verilmemişti. Atatürk Havalimanı’ndan havalanan TK 79 sefer sayılı THY uçağı, saat 13.35 itibariyle kalkış yaparak, San Francisco’ya doğru harekete geçmişti. TC – JJR kuyruk tescili ile uçuş yapan uçak, alınan kısıtlı bilgilere göre Polonya üzerinde acil iniş kararı vererek, inişe geçti. Bu sırada uçağın iniş sebebi bilinmezken, rahatsızlanan bir yolcu olduğu ihtimali gündemdeydi. THY uçağının Varşova Chopin Havalimanı’na divert eden uçak hakkında yeni bilgiler ulaştıkça ise gerçek ortaya çıktı. Saat 16.30 itibariyle yeni bilgiler ulaştı ve THY uçağının iniş sebebinin uçakta bulunan sahipsiz bir cep telefonu olduğu öğrenildi.

  Prosedür gereği, uçaklarda bulunan sahipsiz elektronik cihazlar tehlike teşkil ediyor ve uçakların güvenli bir bölgeye alınarak kontrol edilmesini gerektiriyor. Türk Hava Yolları ‘nın bugün İstanbul’dan San Francisco’ya hareket eden uçağında da bu prosedür gereği bir acil iniş durumu yaşandı. Polonya’nın Varşova Chopin Havalimanı’na iniş yapan Türk Hava Yolları uçağı, güvenli bölgede kontrol edildikten sonra tekrar yolculuğuna devam etmek üzere havalanabildi. Ancak bu acil iniş sebebi ile gecikme söz konusu oldu. Zorunluluklar sebebi ile iniş yaparak seferinde gecikme yaşayan THY uçağı, mümkün olduğunca kısa bir beklemenin ardından yolculuğuna devam edebildi.

  Şirketin bu tip sorunlar ile sık sık karşılaşıyor olması ise tepkileri THY üzerine çekiyor. Unutulan sahipsiz elektronik cihazlar, uçaklarda paniğe sebep olduğu gibi tehlike arz etmesi sebebi ile uçaklara acil iniş prosedürünün uygulanmasını da zorunlu kılıyor. Böylece sık sık gecikme yaşayan seferler söz konusu oluyor. Bugün Türk Hava Yolları ‘nın Boeing 777 tipi yolcu uçağının yaşadığı gibi aksaklıkların, tekrarlanmaması için daha fazla önlem alınması gerekirken, şirketin uçak ve sefer sayısı oranında düşünmek gerekirse, çok da şaşılacak bir durum değildir. Çünkü Türk Hava Yolları bugün dünyanın en fazla destinasyona ve en fazla ülkeye uçan hava yolu şirketidir. Bununla birlikte uçak sayısı ile de pek çok şirketten üstün konumdadır. Son 5 yıldır Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi seçilmesi ve dünya genelinde de en iyi 4. Hava yolu şirketi olması oranında düşünülecek olursa, yaşanan tüm aksaklıkların sebebi açıktır. Bununla birlikte yeni önlemlerin alınması da şirket kalitesinin devamlılığı için bir gerekliliktir.

  Dünyanın en özel hava yolu ulaşımını yaşamak için siz de Türk Hava Yolları ile seyahat etmelisiniz. Henüz denemediyseniz, ilk seyahatinizde bu deneyimi yaşamalı, daha önce THY ile uçtuysanız ise bu kaliteyi sürdürmelisiniz. Çünkü en güzel tatiller ve gezile, konforlu bir yolculuk ile başlamalıdır. THY uçak biletleri, sunulan hizmet kalitesine oranla fiyatlandırılmaktadır, lakin daha uygun fiyatlar ile uçak bileti satın almanın mümkün olduğu www.ucakbileti.com.tr gibi adresler size daha cazip tatil imkânı sağlayabilir. Bu adresler, acentelere oranla daha az masraf ile hizmet ettikleri için daha düşük komisyonlar ile çalışırlar ve size daha düşük fiyatlar ile uçak bileti sunarlar. Üstelik sizin için daha az zaman alıcı olan bu tip bir imkân ile oturduğunuz yerden uçak bileti satın alabilirsiniz. Sistemin kullanımının kolay olması bu süreci hızlandıran en önemli sebeptir. Aradığınız uçak bileti kolayca bularak satın alabilir ve muhteşem bir tatile doğru yola çıkabilirsiniz. 

  Yorum Gönder