Dil Seçiniz

THY Uçağı Geri Dönüş Yaptı

THY uçağının niş takımları geni dönüş yaptırdı. www.ucakbileti.com.tr size en düşük fiyatlı THY uçak bileti ile mükkemmel bir fırsat sunuyor.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Uçağı Geri Dönüş Yaptı

  Türk Hava Yolları, filosunun genişliği ile adından pek çok mecrada söz ettiriyor. Bugün sahip olduğu uçak sayısı yaklaşık olarak 280’i bulmuşken, yılsonunda 293 hedefine ulaşılması bekleniyor. Sahip olunan geniş filo, dünyanın farklı noktalarına ulaşım sağladığı için ayrıca önemli bir niteliğe sahip. Türk Hava Yolları, uçakları ile sadece belli bölgelerde faaliyet göstermiyor. Hem Asya, hem Avrupa, hem Amerika hem de Afrika gibi geniş bir uluslararası çeşitlilik arz ederken, yurt içinde de en aktif hava yolu şirketi olarak biliniyor. Sayılan bu özellikleri ile Türk Hava Yolları bir dünya devi olmaya adaydır. Türkiye ve Avrupa ‘daki birinciliğini, dünya genelinde de elde etmesi yakın görünüyor. Kapasitesinin yüksekliği ile anılan şirket, bugün bir uçağının geri dönüşü işe gündeme geldi. Türk Hava Yolları ‘nın İstanbul ‘dan hareketle Taipei seferini yapan uçağı, teknik arıza yaşadı. Kalkışından kısa süre sonra teknik bir arızanın meydana gelmesi sebebiyle kule ile irtibata geçen kaptan pilot, dönüş kararı aldı. Atatürk Havalimanı ‘ndan kalkan Türk Hava Yolları uçağı, yine Atatürk Havalimanı ‘na dönüş kararı aldı.

  THY uçağı, TC – JII kuyruk tescili ile uçuş gerçekleştirmekteydi. Airbus 340 tipli olan uçak, saat 01.05 itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkış gerçekleştirdi. Kalkıştan kısa süre sonra kaptan pilot, uçağın kalkış takımlarının kapanmadığını fark etti. Yaşanan teknik arıza sebebi ile iniş takımları kapanmayınca, uçağın geri dönmesine karar verildi. THY ‘na ait olan TC – JII kuyruk tescilli Airbus 340 tipi uçak, Atatürk Havalimanı ‘na dönüş kararı aldı ancak uzun bir süre yakıt azaltmak için havada tur atması gerekti. Bu sürenin sonunda ise uçak sorunsuz bir şekilde iniş gerçekleştirebildi ve uçakta bulunan yolcular da rahat bir nefes aldı. Yolcuların uçaktan tahliye edilerek, şirketin anlaşmalı olduğu otellere yerleştirilmesinin ardından ise söz konusu olan arızalı uçak bakım için çekildi. Dolayısıyla yaşanan aksaklık sebebi ile geciken İstanbul – Taipei seferi, gecikmeli bir şekilde gerçekleştirilecek.

  THY uçakları, büyük oranda teknoloji standartlarının üzerinde olsa da, filonun genişliği sebebi ile diğer şirketlere oranla daha fazla bu tip sorunlar ile karşılaşılıyor. Nihayetinde, 10 uçaklı bir şirketin aksilik yaşadığı sefer sayısı ile yaklaşık 280 uçağa sahip olan THY ‘nın aynı sayıda aksaklık yaşaması söz konusu olamaz. Bu sebeple de şirketin aksaklık yaşamasından çok, bu sorunları nasıl bertaraf ettiği önem arz etmektedir. Kısacası seyahat ettiğiniz şirketin kalitesi, sorun çözme kapasitesi ve size yolculuk boyunca sunduğu konfor ile ölçülebilir ve THY bu özellikleri ile sık sık farklı kuruluşlar tarafından ödüle layık görülmektedir. Ayrıca THY ‘nı tercih edenlerin de ortak görüşü bu yönde şekillenmektedir. Pek çok kişi tatillerinin THY ile daha keyifli olduğunu ve sorunsuz bir başlangıç olduğunu düşünmekte ve bu sebeple tüm seyahatlerinde şirketi tercih etmektedir. Siz de hem uluslararası hem de yerel seyahatlerinizde bu kaliteyi tercih ederek konforlu bir yolculuk ile yorulmadan gezinize başlayabilirsiniz. Yol yorgunluğunu minimuma indiren hizmeti ile size özel bir kalite sunduğunu unutmamak gerek.

  Siz de THY kalitesi ile seyahat etme düşüncesindeyseniz, daha avantajlı bir seyahat için bilmeniz gerekenler var. Her gezgine önerilen uçak bileti tasarrufu ile yeni seyahatlere bütçe yaratmanın mümkün olduğudur. Bu doğrultuda erkenden alınan uçak biletleri size maddi avantaj sağlayacaktır. En azından seyahat tarihinizden 1 ay öncesinde uçak biletinizi alırsanız, uçağın doluluk oranının az olması sebebi ile daha düşük fiyatlara ulaşırsınız. Ayrıca www.ucakbileti.com.tr gibi bir adresi tercih ederek uçak bileti almanız ile mümkün olan en düşük fiyatlara ulaşabilirsiniz. Belli bir ofiste bu hizmeti aldığınızda, giderlerin fazlalığı sebebi ile komisyonlar da daha yüksektir ve bu durum uçak biletlerine büyük oranda yansımaktadır. Bunun için de teknoloji devrinin güzel bir getirisi olan bu sistemi tercih edebilirsiniz. Önemli olan güvenilir bir adres üzerinden alışveriş yapmaktır ve bu konuda da endişe etmenize hiç gerek yok. Üstün güvenlik önlemleri sayesinde tüm kişisel bilgileriniz ve kredi kartı bilgileriniz koruma altına alındığından, hiçbir risk altına girmeden bilet almanız mümkün.

   

  Yorum Gönder