Dil Seçiniz

THY Suudi Arabistan’da Yeni Bir Noktaya Uçacak

THY'nin yeni noktalara tarifeli seferleri başlıyor! Türk Hava Yolları uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Suudi Arabistan’da Yeni Bir Noktaya Uçacak

  Türk Hava Yolları, 200’den fazla uçağı kapsayan filosu ile hem yurt içi hem de yurt dışı çok sayıda noktaya ulaşıyor. Öyle ki, Türk Hava Yolları ‘nın uçuş gerçekleştirdiği ülke sayısı, bu gün şirketi bu açıdan ilk sıraya yerleştiriyor. Uçtuğu ülke sayısı ile dikkat çeken şirket, yeni bir yurt dışı noktasını uçuş ağına ekliyor. THY sürekli bir başarısı, ödülü ya da yeniliği ile havacılık haberleri arasında anılıyor ve takdir topluyor. Son olarak da yeni bir rotası ile gündeme geldi. Bahsi geçen yeni rota ise Suudi Arabistan ‘ın Dammam kenti oldu. Şirket yurt dışı uçuşlarının bir bölümünü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleştiriyor. Bu sebeple, THY Dammam seferleri de diğer yurt dışı seferlerinde olduğu gibi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleştirilecek. Buradan uçulan diğer yurt dışı noktaları Amsterdam, Bakü, Berlin, Brüksel, Düsseldorf, Ercan, Frankfurt, Kiev, Kuveyt, Londra, Milan, Münih, Paris, Tiflis, Tahran, Tel Aviv, Viyana, Roma, Stuttgart, Köln ve Barselona iken Dammam ‘ın da eklenmesi ile uçuş noktası sayısı 22’ye yükselmiş oldu.

  13 Temmuz 2015 yani bugün itibariyle gerçekleştirilmeye başlanan seferler ile ilgili olarak detaylar da ortaya çıkıyor. Öncelikle THY Damman fiyatları ile ilgili olarak gidiş – dönüş 507 dolardan başlayan fiyatlar sunulduğu haberi geldi.  Uçuşların belli bir düzen ile karşılıklı olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan havalanarak Dammam’a ulaşacak olan TK 154 uçuş numaralı uçakların, haftanın her günü yerel saatle 20.30 ‘da hareket etmesi planlanıyor. Dammam’a varışın ise yerel saat ile yaklaşık olarak 00.20 olacağı belirtiliyor. Dammam’dan İstanbul’a hareket eden THY uçağının ise TK 155 sefer sayısı ile yolculuk etmesi planlanıyor ve yerel saat ile 03.10 itibariyle hareket edilerek 07.15’te İstanbul’a iniş gerçekleştirileceği belirtiliyor. Karşılıklı olarak gerçekleştirilen seferlerin, her iki noktadan da hareketi haftanın her günü şeklinde gerçekleştirilecek. Dolayısıyla, iki kent arasında ulaşım sağlayacak olanlar için büyük bir avantaj sunulmuş olacak. Ayrıca aktarma saatlerine uygun zamanlarda başlayıp biten Damman seferleri, farklı bir noktaya devam edecek olan yolcular için de avantaj teşkil ediyor.

  Türk Hava Yolları, yurt dışı noktaları ile ilk sıralarda anılmakla birlikte, genel potansiyeli ile dünyanın en iyi 5 hava yolu şirketlerinden biridir. Ülkemizin en iyisi olduğu gibi Avrupa sıralamalarında da son 5 yıldır Türk Hava Yolları birini sıraya yerleşiyor. Bu sebeple belli bir başarı seviyesi ve ulaşım ağına erişmiş olan şirket, kalitesi ile yolcularını çok şaşırtmıyor. Sahip olduğu seviyeyi korurken, daha iyisi için de çalışmalarını sürdürüyor. Damman gibi önemli ve bugüne kadar doğrudan ulaşımın mümkün olmadığı noktaları ülkemize bağlayan THY, aynı şekilde Afrika’da da pek çok noktaya ulaşım gerçekleştiriyor. Oldukça büyük bir ilgi ile karşılanan bu tip seferler, hem önemli bir yenilik anlamına geliyor hem de şirketin büyümesine önemli bir katkı sağlıyor. Diğer taraftan da bu bölgelerde sevilen bir şirket haline geliyor. THY ‘nin Arapça çağrı merkezi ile Orta Doğu için yaptığı yeniliklere bir ek olarak gerçekleştirilen Damman seferlerine, bugün itibariyle her gün siz de dâhil olabilirsiniz. Bunun için uçak bileti alarak, bavulunuzu hazırlayıp yola koyulmanız yeterli. Türk Hava Yolları uçak bileti alımında daha uygun fiyatları yakalamanızı sağlayacak bazı püf noktaları bulunuyor. Öncelikle seyahat tarihinizden 3 – 4 hafta öncesinde uçak biletinizi alırsanız, daha düşük fiyatlar ile karşılaşırsınız. Bu hemen hemen her uçak seferi ve her firma için geçerli bir durumdur. Diğer taraftan internet üzerinden uçak bileti satışı yapan www.ucakbileti.com.tr gibi adresler, giderlerinin az olması sebebi ile daha uygun fiyatlar sunabilmektedirler. Böylece siz de güvenlikten ödün vermeden uçak bileti satın alabilirsiniz. İnternet birçoğumuz için korkuya sebep olsa da güvenli siteleri tercih ettiğinizde son derece faydalı ve de keyiflidir. 3D Secure güvenlik sistemine sahip olması, dikkat edeceğiniz en önemli özelliktir. Üstelik internet üzerinden uçak bileti almanın bir avantajı da zamanınızı boşa harcamamasıdır. Oturduğunuz yerden uçak bileti alabilir ve keyifli bir seyahate hazırlanabilirsiniz. Artık uçak bileti almak için seyahat acenteleri arasında mekik dokumanız gerekmiyor.

   

  Yorum Gönder