Dil Seçiniz

THY Suruç İddialarına Yanıt Verdi

THY Suruç için düşük fiyatlı yeni seferler düzenliyor. Türk Hava Yolları uçak bileti almak için en iyi adres her zaman www.ucakbileti.com.tr 'dir!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Suruç İddialarına Yanıt Verdi

  Geçtiğimiz günlerde yaşanan Suruç faciası, son derece acı bir olay olarak, ülkemizi derinden etkilerken, pek çok iddia da ortaya atılarak karmaşa yaratılmaya çalışıldı. Yaşanan acı olayın ardından Türkiye’nin dört bir yanından özellikle de İstanbul’dan kente akınlar başladı. En hızlı ulaşım şekli olan hava yolu ise en çok tercih edilen ulaşım aracı oldu. Ancak kente ulaşım sağlayan mevcut seferlerin biletlerinin hıza tükenmesi, sonraki seferlerin uçak bileti fiyatlarını da yukarılara çekti. Tavan fiyata ulaşan uçak biletleri pek çok eleştiriye sebep oldu. Kente ulaşım sağlayan Türk Hava Yolları ‘na ek olarak Onur Air Hava Yolları da ulaşım imkânı sunuyordu ancak çok sayıda seferi bulunan THY, buna karşın yeterli olamadı. İlginin çok olması uçak bileti fiyatlarını maksimuma sürükledi. Özellikle sosyal medyada bu duruma karşı, çok sayıda eleştiri yapılırken, fiyatların kasti olarak yükseltildiği yönünde suçlamalarda da bulunuldu. THY ise önceki gün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen acı olay ve bölgeye düzenledikleri seferler ile ilgili olarak açıklama yaparak, söz konusu olan iddialara da açıklık getirmiş oldu. İddiaların artması üzerine, THY Basın Müşavirliği bu açıklamayı gerekli gördü.

  THY Basın Müşavirliği, uçuşları birleştirerek pahalı bilet satışı yapılıyor iddialarını reddederek, doğru olmadığını belirttir. Ayrıca fırsatçılık iddialarını da haksızlık olarak niteledi. Ayrıca Türk Hava Yolları ‘nın gece gerçekleştirilen sefer için daha büyük bir uçak tesis ettiği ve sefer artırımı için de çalışmalarını sürdürdüğü dile getirildi. Yapılan tüm suçlamaların yersizliği, artarak süren seferler ile kanıtlanırken, şirketin özveri ile söz konusu duruma dâhil olduğu ve kolaylıklar sağlamaya çalıştığı gözlerden kaçmadı. Yaşanan olay sonrasında uçak bileti fiyatlarının 309 TL ‘ye yani tavan fiyata ulaşması, tepkilerin asıl sebebiydi. Oysa Türk Hava Yolları ‘nın kullandığı sistem gereği, tüm seferlerde doluluk oranı arttıkça fiyatlar da yükselmektedir. Bu otomatik bir sistem ile ilgilidir ve Şanlıurfa’ya ve yaşanan olaya özel bir durum gibi yorumlanmamalıdır. Yapılan iddialar büyük bir haksızlığa sebep olmaktadır. Şirketin dün akşamki seferi için tesis ettiği daha büyük olan uçakta ve bugün itibariyle gelmesi planlanan ek seferlerde, özel durum sebebi ile özel fiyat uygulaması söz konusu olacak. Şanlıurfa uçak biletlerinin gidiş dönüş 200 TL şeklinde düzenlenmesi planlanıyor. Böylece vatandaşların mağdur olmasının önüne geçilerek, son derece anlayışlı ve samimi bir davranış söz konusu oluyor.

  Yaz dönemi yoğunluğuna ek olarak yaşanan bu üzücü olay, THY ‘nin bölgeye düzenlediği seferlerinde ciddi değişiklikler yaratırken, halkın lehine bir düzenleme yapılmıştır. Uygulamalar ortada olduğundan yapılan iddiaların yanlışlığı da oldukça açık bir şekilde görülebilmektedir. Dün gece itibariyle düzenlenen Şanlıurfa seferlerinin gidiş dönüş 200 TL olarak ücretlendirilmesi, Türk Hava Yolları ‘nın büyük bir hava yolu şirketi olduğunu bir kez daha kanıtlar niteliktedir. Yapılan saldırıların sebebi de yine şirketin samimiyeti ve büyüklüğüdür. Bu tip asılsız iddialı dikkate almadan önce şirketin uygulamalarını incelemekte fayda var. Kaliteli ve sorunsuz seyahatlerin sırrı olan Türk Hava Yolları dünyanın dört bir yanına sağladığı ulaşım ile sizi karşılıyor. Şanlıurfa’ya ulaşım için en doğru seçenek olan THY diğer tüm seyahatleriniz için de en güvenilir ve en konforlu seçenektir. Özel bir kalite sunması, nitelikli hizmeti ve ikramlarının kalitesi ile sizi kendisine çeken şirket, dünya çapında en başarılı isimlerden biridir.

  Önünüzdeki ilk seyahatin hazırlığına henüz başlamadıysanız, THY uçak bileti alarak başlamaya ne dersiniz? Erkenden alınan uçak biletinin doluluk oranının azlığı sebebi ile daha düşük fiyatlı olması avantajını kullanabileceğiniz gibi internet sitelerinin sunduğu düşük fiyatlardan da faydalanabilirsiniz. Uçak bileti satışı yapan internet siteleri, seyahat acentelerine oranla daha az maliyete sahip oldukları için, daha düşük komisyonlar alarak, daha ucuz uçak bileti satışı yapabilmektedirler. Bu sebeple, zaman tasarrufu da sağlayacak olan www.ucakbileti.com.tr gibi adresleri tercih ederek, hızlıca ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Biletinizden sağlayacağınız tasarrufu bir üst sınıfta seyahat etme ayrıcalığı için de kullanabilirsiniz, daha kapsamlı bir seyahat için planlamalarınıza da dâhil edebilirsiniz. Tamamen zevkinize kalan bu seçim ile muhteşem bir tatile adım atabilirsiniz. 

  Yorum Gönder