Dil Seçiniz

THY Şanlıurfa Biletleri Bitti

Şanlıurfa'da yaşanan acı olay sonrası THY uçak biletileri tükendi. Türk Hava Yolları uçak bileti almak için en iyi seçeneğiniz ise www.ucakbileti.com.tr !

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Şanlıurfa Biletleri Bitti

  Bugün Şanlıurfa’da acı bir olay meydana geldi ve tüm Türkiye yasa boğuldu. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde gerçekleşen kanlı saldırı sonrası çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bilgisi ulaştı. Bu sebeple ülkenin dört bir yanından kente akın başladı. Ölen ve yaralananların yakınları kente akın ediyor. Bunun için ise en hızlı ulaşım şekli olan hava yolu ulaşımı tercih edildi ancak yoğunluk büyük boyutlarda seyrediyor. Türk Hava Yolları ‘nın normal şartlarda bugün kente gerçekleşecek olan seferi kısa sürede dolarken, kente uçan diğer hava yolu şirketi Onur Air Hava Yolları nın da aynı durumda olduğu bilgisi geldi. Alınan son bilgilere göre saldırı sonrası 18 ölü varken, 100’den fazla da yaralı söz konusu. Bu sebeple kente gitmek isteyenlerin sayısı da zaman geçtikçe artış göstermiştir. Bugün gerçekleştirilmekte olan toplam 5 uçuşta da yer kalmamış olması, uçak bileti alamayan yolcuları hayal kırıklığına uğratırken, Türk Hava Yolları gibi Onur Air uçaklarında da yer kalmadığı bilgisi zor anlara sebep oldu.

  Bugün Şanlıurfa’ya gerçekleştirilen hava yolu seferlerinde yer sıkıntısı yaşanırken, bilet fiyatlarındaki yükseliş de dikkatleri çekti. Bugün uçak bileti fiyatlarının yükselmesine karşın, yarın gerçekleştirilecek olan seferlerin biletleri ise tavan fiyata çekildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)’nin Türk Hava Yolları ile gerçekleştirdiği iyi niyet anlaşması ile birlikte uçak bileti fiyatlarına bir üst sınır çekilmesi ön görülmüştü. Bu uygulamanın bir avantajı da bugün yaşanıyor. Çünkü yaşanan talep fazlası Türk Hava Yolları uçak bileti fiyatlarını sürekli yukarılara çekti. Ön görülen tavan fiyat gereği yarın için sunulan Şanlıurfa uçak bileti fiyatları 309 TL ‘de kalırken, bu anlaşmanın söz konusu olmaması halinde, talebin fazla olması sebebi ile otomatik olarak daha da yukarılara çıkacaktı. Ancak bu uygulama sadece doğrudan uçuşlarda geçerli yani aktarmalı uçuşlarda fiyatlar bu sınırın üzerine çıkabiliyor. Yarın Ankara aktarmalı olarak gerçekleştirilecek olan İstanbul – Şanlıurfa seferinde bunun örneğini görmek mümkün. Doğrudan uçuşlarda 309 TL olan THYŞanlıurfa uçak bileti, aktarmalı olarak gerçekleştirilen seferde 450 TL’ye çıkıyor. Bu durumda, kente gitmek zorunda olan vatandaş da bu fiyata razı olmak durumunda kalıyor. Ancak uçakların doluluk oranlarının yüzde yüz olması ve fiyatların da maksimumda olması, yolcuların tepkisine sebep oluyor.

  Türk Hava Yolları, ülkemizin her noktasına ulaşan tek hava yolu şirketi olarak, Şanlıurfa olayında da sağladığı ulaşım ile takdir kazanırken, fiyatların yüksekliği de tepkileri çekti. Ayrıca, kente ulaşım sağlayan diğer hava yolu şirketi Onur Air Hava Yolları ‘nın da aynı doluluk oranına sahip olduğu bilgisi geldi. THY uçak bileti bulmak imkânsız hale gelmişken, aynı şey diğer firma için de geçerli. Ülkemizde çok sayıda hava yolu şirketinin hava yolu hizmeti veriyor olmasına karşın, THY daha fazla noktaya ulaşması ve daha özel bir ulaşım hizmeti veriyor olması ile dikkatleri çekiyor. Bugün hem yurt içi hem de yurt dışı pek çok noktaya THY ile daha konforlu bir ulaşım gerçekleştirilebiliyor. Sorun yaşamamak ve en kaliteli hizmeti almak için endişe etmeden seçebileceğiniz bir hal almış olan şirket, ulaşım ağının genişliği ve filosunun büyüklüğü ile rakiplerine de korku salıyor. THY ile seyahat etme deneyimini henüz yaşamamış olanlardansanız, siz de en kısa zamanda bu ayrıcalığı tatmalısınız. Büyük bir keyif olan THY seyahatleri normal şartlarda daha uygun fiyatlar ile gerçekleştiriliyor ve seyahatiniz avantajlı hale geliyor.

  THY uçak biletini uygun fiyatlara almak için öncelikle yapmanız gereken, uçak biletinizi seyahat tarihinizden 3 – 4 hafta önce satın almaktır. Böylece en düşük fiyatlardan bilet alma şansını yakalayabilirsiniz. Diğer taraftan ucuz uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr gibi uçak bileti satışındaki en başarılı adreslerden birini tercih etmeniz, size daha cazip fiyatlar sunar ve çeşitli kampanyalardan da haberdar olmanızı sağlar. Üstelik bu şekilde uçak bileti satın almak çok daha pratik olacaktır. Sadece saniyelerinizi harcayarak satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Kolaylığı sebebi ile sizi yormaması da cabası. İnternetin bize sunduğu en faydalı hizmetlerden biri olan bu imkan ile seyahat etmek çok daha keyifli hale geliyor. 

  Yorum Gönder