Dil Seçiniz

THY için Şaşırtan Sponsorluk İddiası

THY İtalyan takımına sponsorm u oluyor? Türk Hava Yolları uçak bileti satın almak için www.ucakbileti.com.tr en iyi seçeneğiniz!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    THY için Şaşırtan Sponsorluk İddiası

    Türk Hava Yolları uzun yıllardır sahip olduğu tecrübesi, elde ettiği başarıları ile havacılık alanında ülke genelinde bir numara oldu. Ancak 2000’li yıllar ile birlikte sahip olunan potansiyel, yurt dışında da başarılara imza atılmasını sağlamıştır. Öncelikle Avrupa genelinde elde edilen birincilik, ardından dünya listelerindeki ilk 5’te yer alınmasına kadar uzamıştır. Bu başarıyı konforlu ve nitelikli hizmeti ile elde eden şirket, başarılı reklam çalışmaları ile destekliyor. Her yıl farklı bir sponsorluğu ile konuşulan şirket, daha çok spor faaliyetlerini destekliyor. Japonya üzerine verdiği ağırlık ile basketbol ligi ve iki futbol takımını destekleyen şirket, Avrupa ve Amerika genelindeki PR çalışmalarını da yürütüyor. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en çok izlenen ve en çok ilgi gören spor organizasyonu olan Super Bowl ile gündeme gelmişti. Bu organizasyonda yer alacak olan Türk Hava Yolları reklam filmi, büyük bütçesi ile dikkatleri çekmişti. Bunun görüşmeleri halen sürerken, 2016 yılı için planlanan reklam filminin de çalışmaları hakkında bilgi sızdı. Bu tasarılara göre Batman ve Superman film serilerine sponsor olacak olan şirket, film kahramanlarını reklam filminde oynatacak. Böylece dünya geneline severek izlenen kahramanlar Türk Hava Yolları ‘nı daha fazla insana ulaştıracak.

    Diğer taraftan son günlerde gündeme düşen bir habere göre şirket yeni bir sponsorluk için görüşmelerde bulunuyor. Spora destek vermesi ile tanınan Türk Hava Yolları, İtalya’nın en ünlü takımlarından biri olan AS Roma ile görüşüyor. Forma sponsorluğu planlanan takım, geçtiğimiz sezonda Salih Uçan ‘ı Fenerbahçe’den 2 yıllığına kiralaması ile haberler arasında yer etmişti. Söz konusu olan görüşmeleri ortaya atan ise İtalya ‘nın La Repubblika Gazetesi oldu. “Türk Hava Yolları Formaya Yeni Sponsor” başlığını kullanan gazete, iki tarafın yaptığı görüşmeyi kamuoyu ile paylaştı. Ayrıca iddialardan biri de Türk Hava Yolları ‘nın takıma yıllık 7 milyon Euro ödeyeceği yönünde oldu. AS Roma takımı bundan önce sponsoru olan telekomünikasyon şirketi Wind ile anlaşması bittikten sonra sponsor krizi yaşamıştı. 2013 yılında Wind sponsorluğu aldıktan sonra, THY ve AS Roma sponsorluk bedeli konusunda anlaşamamıştı. AS Roma 15 milyon Euro talep ederken, THY 5 milyon Euro ‘da ısrar ediyordu. Ancak bu uçurum sebebi ile anlaşmaya varılamadı. Nihayetinde kulüp de 2 yıl sponsorsuz kaldı. İtalya ‘nın La Repubblika gazetesi ise takımın yanlış strateji sebebi ile 2 yıldır sponsorsuz kaldığını belirtirken, THY ile görüşmelerin 3 ay önce başladığını ve olumlu ilerlediğini belirtti.

    THY ile AS Roma ‘nın görüşmeleri sürerken, nihai bir anlaşmaya varılmadığı ancak anlaşmanın sağlanması halinde kulübün Juventus, Milan, Inter ve Napoli ‘den daha az gelir elde edeceği belirtiliyor. Juventus ve Milan takımları yıllık 17 ‘şer milyon Euro kazanırken, Inter ve Napoli de 12 ve 10 milyon dolar kazanıyor. THY ile AS Roma anlaştığı takdirde şirketin yıllık kazancı ise 7 milyon Euro olacak. THY ‘nin birkaç sposorluk faaliyetini aynı anda devreye sokuyor olması ise bütçesini gözler önüne seriyor. Spora destekleri ile her zaman gündeme gelen şirket, önümüzdeki yıl için erken başladığı hazırlıklarında büyük bir çeşitlilik ile dikkatleri çekiyor. Önümüzdeki yıla bomba gibi düşmesi beklenen şirket, konfor ve kalitesi oranında fiyatlandırdığı uçak biletleri ile geniş bir coğrafyaya uçuyor. Gerçek anlamda kaliteli bir seyahat temenni ediyorsanız, www.ucakbileti.com.tr adresinden satın alacağınız THY uçak bileti ile yorulmadan yolculuk edebilirsiniz. Üstelik bu adres üzerinden ulaşabileceğiniz avantajlar, bununla sınırlı değil. Güvenlik sisteminin üst seviye olması ile birlikte, kullanım kolaylığı ile aradığınıza kolay bir şekilde ulaşabilecek olmanız ve fiyatların minimum seviyede olması, işinizi kolaylaştıran özelliklerden biridir. Diğer taraftan zaman tasarrufu sağlamanız da avantaj olarak değerlendirilmelidir. Çünkü uçak bileti satın almak genellikle seyahat hazırlıklarının en çok zaman alan aşamasıdır. Siz zamanınızı bu şekilde heba etmeyerek, daha keyifli bir program hazırlayabilirsiniz. Site üzerinden ulaşacağınız seyahat önerilerini de verimli bir seyahat programı için dikkate almanızı önermekteyiz. Bu şekilde ulaşım seçenekleri ve gezilecek yerler gibi bilgilere kolayca ulaşırsınız ve seyahat programınızı daha net bir şekilde yapabilirsiniz. 

    Yorum Gönder