Dil Seçiniz

THY Gaziantep Yolcuları Başka Bir Uçağa Alındı

THY Gaziantep yolcuları bomba ihbari sebebi ile başka uçağa alındı. THY uçak bileti satın almak için www.ucakbileti.com.tr yi denemeye ne dersiniz?

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Gaziantep Yolcuları Başka Bir Uçağa Alındı

  Türk Hava Yolları uzun bir süredir bomba ihbarları ve çeşitli bomba iddiaları ile zor bir sınavdan geçiyor. Bir türlü önüne geçilemeyen pek çok ihbar, şirkete maddi ve manevi anlamda ciddi zararlar veriyor. Nisan ayından bu yana 10’dan fazla asılsız bomba ihbarı alan şirket, ayrıca halen uçağa bomba yerleştirdiğini söyleyerek uçağı kaçırmaya çalışan Zafer Alcan davası ile uğraşıyor. Türk Hava Yolları, 1930’da başlayan serüveni ve bugün bir dünya devi haline gelen yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu dikkat çekiş ise çeşitli saldırılara da sebep oluyor. Şirketin başarılarına ve kaliteli hizmetine sekte vurma amacı taşıyan ihbarlar aynı zamanda da maddi zarar verme gayesini taşıyor. TRT’den emekli olan yazar Zafer Alcan’ın davası bugünlerde gerçekleştirilirken, bununla alakasız kaynaklara dayansa da Nisan ayından bu yana süren bomba ihbarları da hız kesmiyor.

  Türk Hava Yolları ‘nın dün gerçekleştireceği Gaziantep seferi de yine böyle bir şanssızlığa sahne oldu. TK 2228 sefer sayısı ile uçacak olan THY uçağı, saat 21.25 itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkış yapacaktı. Ancak İstanbul – Gaziantep seferini yapacak olan uçakta, yine öncekilere benzer bir şekilde bomba notu bulundu. TC – JHF kuyruk tescili ile uçak THY uçağı, kabinde bulunan bomba notunun ardından güvenli bölgeye çekilmek zorunda kaldı. Notun yolcu alımı öncesinde bulunmuş olması ise bir şans olarak düşünülebilir. Türk Hava Yolları ‘nın TK 2228 sefer sayılı uçağı güvenli bölgeye çekilirken, Gaziantep’e doğru hareket edecek olan yolcular için de başka bir uçak tesis edildi. Normal şartlarda İstanbul Atatürk Havalimanı ‘ndan saat 21.25 itibariyle hareket etmesi gereken yolcular, tesis edilen Boeing B 737 – 800 tipi uçakla saat 22.50 ‘de hareket edebildiler. Bomba ihbar notunun yolcular uçağa alınmadan bulunmuş olması, Türk Hava Yolları ‘nın zararını ve gecikmesini minimuma indiren önemli bir etken olurken, halen bu tip asılsız ihbarların sürmesi de can sıkıcı bir durum haline geldi.

  Asılsız ihbarlardan birinde parmak izine ulaşılan bir THY kabin memuru, ortaya çıkarılmış ve gerekli süreç başlatılmıştı. Ancak kabin memurunun kendi kişisel sebepleri doğrultusunda bu olaya kalkıştığı ve sadece bir ihbar ile ilişkisinin olduğu ortaya çıktı. Bu durumda halen ihbarların sürüyor olması da, başka suçlu ya da suçluların varlığını gösteriyor. Emniyet güçleri tarafından gerekli araştırmaların yapıldığı ve suçluların bulunmaya çalışıldığı bilinirken, henüz sonuç alınamamış olması ve ihbarların sürmesi, artık yolcuların da canını sıkıyor. Şirketin özel bir hizmet sunuyor olması, yolcuların güvenini kazanan ve devamlılık sağlayan en önemli sebeptir. THY uzun zamandır nitelikli bir hizmet sunması, yolcuların güvenini kazanması ve dünya çapındaki ünü ile son derece özel bir şirkettir. Özellikle de sık seyahat edenler ve keyfine düşkün olanlar bu durumun farkında olarak, her ne olursa olsun şirketten vazgeçememektedirler. Türk Hava Yolları bugün, hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketidir. Ayrıca dünya genelinde de en iyi 4. Şirket konumuna yükselmiş ve çeşitli hizmet ve özellik sıralamalarında da ilk sıralarda yer almaktadır. Bununla birlikte, en fazla uçuş noktasına sahip olan şirket olma özelliğini de belirtmek gerek. Siz de böyle özel bir uçak yolculuğu yapmak isterseniz, gideceğiniz yer neresi olursa olsun, THY ‘yi tercih edebilirsiniz. Dünyanın en çok noktaya uçak hava yolu şirketi olarak, mutlaka rotanızın tamamı ya da bir kısmında size eşlik edecektir.

  THY uçak bileti alımında erken davranmak ve satış biriminin doğru seçilmesi ile son derece mantıklı adımlar atabilirsiniz. www.ucakbileti.com.tr adresi, size mümkün olan en düşük fiyatı sunması ile bilinen bir adrestir. İnternet ve teknolojinin en güzel nimetlerinden olan bu imkân, düşük masraflar ile hizmet verilmesi sebebi ile ucuz THY uçak bileti satışı yapmaktadır. Üstelik son derece güvenli ve de kullanışlı bir yapıya sahiptir. Sadece 1 – 2 dakikanızı alacak olan işlem, artık seyahat hazırlığı sürecinizi de kısaltacak. Böylece hem maddi tasarruf elde edeceksiniz, hem de kıymetli zamanınızdan da tasarruf sağlayacaksınız. Bunun için geç kalmadan uçak biletinizi satın almalısınız. 

  Yorum Gönder