Dil Seçiniz

THY’de Yine Bomba Alarmı

Türk Hava Yolları'na yapılan bomba ihbarları hortladı! www.ucakbileti.com.tr 'den THY uçak bileti alabilir ve en uygun fiyatları yakalayabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY’de Yine Bomba Alarmı

  80 yıldan fazla bir süredir ülkemizde havacılık hizmeti sunan Türk Hava Yolları, yıllar içerisinde gözle görülür bir başarı ve gelişim seviyesine ulaştı. Zaman zaman aldığı ödüller ile bunu tescilleyen şirket, sponsorluk faaliyetleri ile birlikte bu durumu daha da pekiştirmektedir. Üstelik hava yolu şirketleri arasında gerçekleştirilen çeşitli sıralamalarda, hem ülkemizde, hem Avrupa’da hem de dünya çapında önemli bir konuma sahipti bugün. Yılları içerisinde adım adım gelinen bu nokta, büyük bir özveri ve çok çalışmanın ürünüdür. İşini en iyi şekilde yapmanın bir getirisi olarak, bugün 200’den fazla uçak ile dünyanın büyük bir bölümüne uçan bir hava yolu şirketinden söz ediyoruz. Başarılarının yanında, ülkemizin milli hava yolu şirketi olarak anılması ve dünya çapında Türkiye’nin temsilcisi olması, Türk Hava Yolları ‘na yüklenen misyonun da bir sonucudur.

  Şirketin elde ettiği başarılar, hızlı ve seri yükseliş şirkete düzenlenen küçük ya da büyük saldırıları da beraberinde getirmiştir. Özellikle 2015 Nisan ayı itibariyle artarda çok sayıda asılsız bomba ihbarı alan THY, zor anlar yaşamıştır. Asılsız ihbarlar ile seferlerin geciktirilmesi ya da ertelenmesini hedefleyen art niyetli kişiler, bu şekilde şirkete bir saldırıda bulunmaktadırlar. Bir süredir alınmayan asılsız ihbarlardan biri de bugünkü THY seferinde yaşandı. Türk Hava Yolları ‘nın Bangkok – İstanbul seferini yapmak üzere Bangkok ‘tan havalanan TK 65 sefer sayılı uçak, ihbarın gerçekleşmesi ile birlikte acil iniş yaptı. Bangkok’tan havalanmış bulunan Airbus A330 tipi THY uçağı, havalanmanın ardından bir süre sonra uçak tuvaletinde ele geçen “Bomba” yazısı sebebiyle ve kaptan pilotun iniş kararı ile Yeni Delhi’ye iniş yaptı. Yeni Delhi’ye güvenli bir şekilde iniş gerçekleştiren THY uçağı, iner inmez güvenlik çemberine alındı. Bugün gerçekleşen olay ile ilgili olarak alınan son bilgilere göre, uçağın yetkililer tarafından kontrol edilmesi ve bomba araması yapılmasının ardından seferine devam edeceği söyleniyor.

  Türk Hava Yolları, 1990, 2004 ve 2006 yıllarında üç aşamada halka arz ile birlikte özel bir şirket statüsüne kavuşmuştur. Bundan iki yol sonra ise yani 2008 yılında dünyanın en büyük uçuş ailesi olarak kabul edilen Star Alliance üyesi olmuş ve bu hava yolu ittifakı ile birlikte büyük adımlar ile yükselişe geçmiştir. Hızla artan ulaşım noktaları, sefer sayıları ve filosundaki uçak sayısı bugün oldukça yüksek sayılara ulaşmıştır. 260’ta fazla noktaya, bugün Türk Hava Yolları ile ulaşabilirsiniz. Üstelik şirket, ülkemizdeki özel hava yolu şirketlerine de özel bir önem göstermekte ve de destek olmaktadır. Tüm bu sebepler ve göz dolduran başarı hikâyesi, bugün yaşanan saldırıların da sebebini gözler önüne seriyor. Şirketin seferlerine engel olmak, aksamalara sebep olmak ve huzursuzluk yaratmak için gerçekleştirilen asılsız ihbarlar, bugün de bir THY uçağının acil iniş yapması ve seferinde gecikme yaşamasına sebep olmuştur. Güvenlik önlemlerinin alınması, aramanın yapılarak yolcuların güvenliğinden de emin olmasının ardından, Yeni Delhi’ye acil iniş yapan THY uçağı kısa süre sonra yeniden harekete geçecektir.

  Dünyanın en başarılı hava yolu şirketi ile seyahat etmek, özel konforunu hissetmek ve uçan şeflerin hazırladığı özel ikramları tatmak bir ayrıcalıktır ve bunu deneyimlemeniz, zaman zaman gündeme gelen kampanyalar sayesinde çok uygun fiyatlar ile mümkün olmaktadır. Bu kampanyaları takip etmek en uygun uçak bileti fiyatlarını yakalamak ise www.ucakbileti.com.tr adresi ile çok kolay. Üstelik seyahat planlarınızı şekillendirecek önemli önerilere de yine buradan ulaşabilirsiniz. Uçak bileti almanın yeni ve en güzel yolu olan internet, zaman zaman güvenlik endişelerine sebep olabiliyor. Sırf bu yüzden internet üzerinden uçak bileti alma kolaylığından vazgeçmenize gerek yok. Çünkü www.ucakbileti.com.tr mevcut en iyi güvenlik sistemi olan 3D Secure sistemini kullanmaktadır. Böylece kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi koruma altına almaktadır. Güvenli ve de en cazip fiyatlı uçak bileti alımları için endişelenmenize gerek yok artık. Zamanınızı doğru kullanmanızı sağlayacak olan bu yöntem ile yola çıkmadan önce halletmeniz gereken işlerinize de zaman ayırabilirsiniz. Bu şekilde sorunsuz bir seyahate adım atabilirsiniz. THY ya da diğer hava yolu şirketleri ile seyahat etmeden önce bu adrese uğramanız büyük önem arz ediyor.

  Yorum Gönder