Dil Seçiniz

THY Cecil Duyarlılığı ile İlgili Açıklama Yaptı

THY de Cecil duyarlılığı gösterdi. www.ucakbileti.com.tr üzerinden THY uçak bileti alarak, dünyanın en kaliteli uçuşunu yaşayabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Cecil Duyarlılığı ile İlgili Açıklama Yaptı

  Türk Hava Yolları, konforlu ulaşım ve güvenli taşımacılık imkânı sunmasının yanında, sponsorlukları ile de dikkatleri çekiyor. Sosyal anlamda özellikle spor kulüplerine ya da liglere gösterdiği destek ile sık sık gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili olarak Karşıyaka Spor Kulübü’nün taşımacılık faaliyetlerine sponsor olarak gündeme geldi. Ayrıca pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer alması ve şirketin başarı sebebi olarak görülen samimiyeti ve insan sevgisi, misafirlerinin en çok beğendiği yönüdür. Pek çok insanı duyarlılığa davet eden Cecil ‘in ölümü ise çoğu hava yolunu harekete geçirdiği gibi Türk Hava Yolları ‘nı da harekete geçirmiştir. Bu doğrultuda başlatılan imza kampanyalarının da etkisi yadsınamaz.

  Afrika’da en çok görüntülenen en dolayısıyla en ünlü aslan olan Cecil, temmuz ayında koruma altında olmasına karşın Zimbabwe’deki Hwange Ulusal Parkı ‘nda avlandı. Yasak olmasına karşın aslanı avlayan Amerikalı Diş Hekimi gündeme bomba gibi düştü ve çok tepki çekti. Cecil’in öldürülmesinin ardından sosyal medya üzerinden pek çok imza kampanyası aynı anda gündeme geldi. Başlatılan bu kampanya ile hava yolu şirketlerinin, av hatırası olarak, katledilen hayvanlara ait parçaların taşınmasını engellemesi istendi. Kamuoyundan gelen yoğun tepkiler ile Amerikalı hava yolu şirketleri olan United, Delta, US Airlines ve American Airlines gibi pek çok hava yolu şirketi, aslan, bufalo, leopar, fil ve gergedan gibi hayvanlara ait kalıntıların taşınmasını durdurdu. Bu uygulama ile av hayvanlarından alınan hatıralar, uçak ile taşınamayacak. Bu konuda imza kampanyası ile çağrı alan şirketlerden biri de Türk Hava Yolları oldu. Change.org isimli site Türk Hava Yolları ‘nın da aynı kararı alması için imza kampanyası başlatırken, şirket zaten kısa süre sonra bu yönde açıklamada bulundu. Dünya üzerinde en fazla noktaya uçan Türk Hava Yolları, bu konunun önemi ve hassasiyeti hakkında yeterinde duyarlı olduğu için zaten beklendiği gibi bir hareket gösterdi.

  Türk Hava Yolları ‘nın yaptığı açıklamaya göre şirket, Nesli Tehlike Altında Olan Yaban Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşmede (CITES) yer alan canlı hayvanların, ha ya da işlenmiş hallerini taşımamaktadır. Ham ya da işlenmiş haldeki av hayvanlarının, av hatırası olarak alınmış hiçbir parçasının, obje ya da kalıntının THY uçaklarında taşınmadığı gibi uygulama sırasında da gerekli duyarlılık gösterilmektedir. THY bu tür konularda hassasiyetini eksik etmeyen ve pek çok alanda da destekleyici olan bir şirket olarak tanınıyor. Çok sayıda spor kulübüne, futbol ve basketbol takımına sponsor olması da bu bağlama spora destek olarak tanımlanabilir. Reklam faaliyetlerine de ağırlık veren THY bu tür çalışmalarını sponsorluk faaliyetleri ile spora destek olarak gerçekleştirmeyi tercih ediyor genellikle. Bugün dünyanın sayılı şirketlerinden biri olmasının bir getirisi olarak, bu tür etkinliklerinin sayısı da oldukça yüksektir. Cecil olayından sonra gösterdiği hassasiyet de dünyanın sayılı şirketlerinden biri olması ile açıklanabilir.

  THY ‘nin sunduğu konforda sınır tanımayan hava yolculuğunu siz de denemek isterseniz, öncelikle kampanyaları takip edip en uygun zamanlarda alışveriş yapmalısınız. Örneğin seyahat tarihinizden bir ay önce kadar uçak biletinizi satın almanız, size minimum seviyede fiyat sağlayabilir. Bunun dışında ise uçak bileti satın aldığınız merkez çok önem arz eder. İnternet siteleri maliyetlerinin düşük olması sebebi ile daha düşük fiyatlar sunabilmektedir ve bu sebeple siz de internet üzerinden THY uçak bileti satın alabilirsiniz. İnternet sitelerinden uçak bileti satın alırken sadece güvenlik önlemlerine dikkat etmeniz gerekir. www.ucakbileti.com.tr gibi güvenlik önlemleri tam olan bir adresi tercih ediyorsanız gözünüz arkada kalmaz. Ayrıca internet dünyasının bu konuda size sunacağı en önemli avantaj zaman tasarrufudur. Pek çok seyahat hazırlığınızın söz konusu olduğu bir anda, uçak biletinizin böyle hızlıca hallolması, sizin için mükemmel bir kolaylık olacaktır. Böylece hem yolculuk hazırlığınız hem de tatilinizi daha verimli geçirmek için yapacağınız hazırlık ve ayarlamalar, daha geniş zamanda daha rahat bir şekilde yapılabilir. Varış noktanıza dair püf noktalara ve pratik bilgilere ihtiyaç duyarsanız, yine bu adres üzerinden şehir şehir sunulan gezi bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

  Yorum Gönder