Dil Seçiniz

THY Bombacısı Nihayet Yakalandı

Aylardır aranan THY bomba ihbarcısı yakalandı. Türk Hava Yolları uçak bileti için www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih ederek, tasarrufla harika bir tatile yol alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Bombacısı Nihayet Yakalandı

  Türk Hava Yolları, 1930’lu yıllardan bu yana hizmet veren bir şirket olmasına karşın, son yıllarda son derece büyük boyutta bir sıçrama ile dikkatleri üzerine çekti. 2000’li yıllara kadar devlete bağlı olarak hava yolu ulaşımı hizmeti verirken, 2000’li yıllar ile birlikte özel sektörde yer aldı. Bugün THY ‘nin sahip olduğu kapasite ise takdire şayandır. Yılsonunda 290’lara ulaşması planlanan filo genişliği, 250’den fazla ulaşım noktası ile destekleniyor ve bunlara ek olarak sürekli yerli ve yabancı rotaların dâhil olma durumu söz konusu oluyor. Başarıları ile dikkat çeken şirket, özellikle Nisan ayından bu yana sürekli asılsız bomba ihbarları ile sıkıntıya sokulmaktaydı. Başarılarına karşı bir tepki olarak ortaya çıktığı düşünülen saldırıları gerçekleştiren kişi ise nihayet tespit edildi. Arkasında kimlerin olduğuna dair bilgi bulunmazken, bomba ihbarcısının kimliği oldukça şaşırttı.

  Nisan ayından bu yana, hatta geçtiğimiz haftaya kadar sürekli asılsız ihbarlar ile THY uçaklarının gecikmesi ve seferlerin aksaması sağlanıyordu. Hem şirket yetkililerinin, hem çalışanlarının hem de yolcuların artık bıktığı bu durum nihayet bir sonuca bağlandı ve ihbarları gerçekleştiren kişinin THY ‘de görev yapan bir kabin memuru olduğu ortaya çıktı. Herkesi şaşkına çeviren bu durum ile ilgili olarak henüz net bir açıklama söz konusu değil. Özellikle THY uçaklarının tuvaletlerine bırakılan “Bomba var” şeklindeki notlar, hem paniğe sebep olmuş hem de uçağın kalkışını geciktirmişti. Konu ile ilgili olarak yetkililerin yaptığı açıklamalarda ise şaşkınlık gözden kaçmadı.

  Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı olan İlker Aycı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Kıbrıs’a yolcu etmek için geldiği Devlet Konukevi’nde çeşitli açıklamalarda bulundu. Bugün gündeme düşen bu haber ile ilgili olarak, bomba ihbarları yapan kabin memurunun bugün değil daha önceden tespit edildiğini ve gerekenin yapılacağını belirtti. Türk Hava Yolları ‘nın imajına zarar veren bu olayın, bir an önce sonuçlanması için çalışmaların sürdüğünü belirtirken, şimdilik sadece memurun işine son verildiğini söyledi. İlker Aycı, açıklamalarında, “Bomba ihbarcısının şimdilik sadece işine son verebildik ancak bu konuda tahkikat halen sürüyor. Tahkikat sonuçlanmadan çok fazla konuşmak doğru olmayacaktır. “ şeklinde ifadelere yer verdi.

  Çalıştığı şirkete böyle bir saygısızlığı yapan kabin memurunun durumu ile ilgili olarak, işine son verilmesi dışında her hangi bir bilgi bulunmuyor. Yakın zamanda bu konuda gelişmelerin olması beklenmektedir. BU süreçte bomba ihbarlarının da tekrarlanmayacağı umuluyor. Başka bir ihbarcının ortaya çıkma durumuna pek sıcak bakılmamak ile birlikte değerlendirme süreci sürüyor. Türk Hava Yolları’nın çok sayıda seferinin aksamasına sebep olan ihbarların son bulması ile birlikte, şirket yetkilileri hem de firmanın müdavimi yolcular rahat bir nefes aldı. Artık daha güvenle ve sürpriz aksaklık yaşamadan gerçekleştirilecek olan THY seferleri ile ulaşım sağlanacak. Şirketin kabin memuruna tepkisi şimdilik kısıtlı kalırken, yolcuların büyük bir tepkisi söz konusu oldu. Çalıştığı şirkete bunu yapan bir kişinin karakteri ile ilgili olarak yorumlar yapıldı. Nihayetinde sorunun çözülmüş olması ve cezalandırma sürecinin de en kısa zamanda başlayacak olması herkesin içini rahatlatan en önemli sebeptir.

  Bu sebeple artık Türk Hava Yolları seyahatlerinizde daha endişeden uzak bir şekilde hareket edebilirsiniz. Sık sık gerçekleşen bomba ihbarlarının ortadan kalkmış olduğu bilgisi ile aksamadan seyahate çıkabilirsiniz. Bunun için THY uçak biletinizi erkenden alıp, tatil programınızı yapmaya başlayabilirsiniz. THY uçak biletinizi seyahat tarihinizden en az 3 – 4 hafta önce almanız size büyük bir tasarruf sağlayabilir. Bu sebeple, uçuş planınızı yaparken mutlaka bu durumu göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Diğer taraftan aynı uçuşta daha düşük ücret ödeyerek bulunmanın bir yolu da www.ucakbileti.com.tr adresidir. Çünkü burada, size en düşük fiyatlar ile uçak bileti sunulmaktadır. Seyahat acentelerinde olduğu gibi yüksek masrafların söz konusu olmaması, internet üzerinden cazip fiyatlar ile uçak bileti satın alınabilmesini mümkün kılmıştır. Size hız ve kolaylık da sağlayacak olan bu fırsat, sadece internet ve bilgisayar ya da akıllı telefon ile parmaklarınızın ucunda. Tatil hazırlıklarınız için daha fazla zaman ayırmanızı sağlayacak olan bu fırsatı yakalamak için siz de www.ucakbileti.com.tr adresini tercih etmelisiniz.

  Yorum Gönder