Dil Seçiniz

THY Akademi Uçağı Kaza Yaptı

THY eğitim uçağı iniş sırasında pistten çıktı. Türk Hava Yolları uçak bileti satın alabileceğiniz en iyi seçenek ise www.ucakbileti.com.tr 'dir!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Akademi Uçağı Kaza Yaptı

  Türk Hava Yolları, başarılarını sürdürmek için kendi ekibini eğitmekte ve eğitim kurumları ile işbirliği yaparak, çeşitli alanlarda uzman yetiştirmektedir. THYAkademinin pilotlarına ek olarak, geçtiğimiz günlerde ilk mezunlarını veren Havacılık Yönetimi Yüksek lisans bölümünden de bahsetmek gerek. Dünya standartlarının üzerinde uçuş hizmeti sağlayan THY, pilotlarının eğitiminde de son derece özenli davranıyor. Buna karşın bugün talihsiz bir olayın meydana geldiği bilgisi ulaştı. İlk dakikada sadece THY uçağının kaza yaptığı öğrenilirken, bir süre sonra detaylar ulaşmaya başladı.

  Olayın aslında THY Akademi’de gerçekleştiği öğrenildi. Aydın’da gerçekleşen kazada THYuçağının kal olduğu, bir öğrencinin tek başına uçtuğu sırada yaşanan bir aksaklık sonucu, uçak pistte duramayarak pistten dışarı çıktı. İlk defa tek başına uçmayan öğrenci, sebebi bilinmeyen bir şekilde inişi sırasında kontrolü kaybetti ve piste inen uçak duramayarak pistten dışarı çıktı. Kazada söz konusu olan öğrencinin yaralanmamış olması ise sevindirdi. Bunun yanında uçakta ciddi hasar olduğu göze çarpıyor. Bu sebeple uçak kal oldu ve uçuşlardan çekildi. Kazanın ilk raporuna göre, TC – JZB kuyruk tescilli olan Cessna 172 S tipi uçak, ciddi hasar alarak kal oldu. Uçağın sıkıntılarının giderilmesine çalışılacak ve mümkün olması durumunda tekrar eğitimlerde kullanılabilecek. Aydın’daki Türk Hava Yolları Uçuş okulunun yöneticisi olan Yusuf Tuzcu ise konu ile ilgili olarak her hangi bir açıklamada bulunmadı henüz. Diğer taraftan öğrenci ile ilgili olarak edinilen bilgiler söz konusu. İleri seviyede olan Türk Hava Yolları Akademisi öğrencisi, ilk kez tek başına seferine çıkmamıştı. Ancak sebebi henüz açıklanmayan aksaklık, pistte durmasına engel olmuş ve pist dışına çıkmasına sebep olmuştu. Dünya çapında başarılara imza atan şirketin havacılık eğitimine katkıları ise bu okul ile sınırlı değil. Geçtiğimiz günlerde gündeme düşen yüksek lisans projesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Boeing ile birlikte işbirliğine gidilmesi sonucu ortaya çıkmış ve ilk mezunları ile gurura sebep olmuştur. Zaman zaman Aydın’daki gibi aksaklıkların söz konusu olması da normal karşılanabilir. Zaten aksaklığın hangi sebeple oluştuğu da bilinmiyor. Teknik bir sorundan da kaynaklanma ihtimali mevcut. Önümüzdeki günlerde, kaza ile ilgili olarak açıklama bekleniyor.

  Türk Hava Yolları, bugün hem ülke çapında hem de dünya çapında sahip olduğu başarıları ve de kalitesini, özenle hizmet veren personeline ve pilotlarına borçludur. Şirketin hem uçucu ekibi, hem de yer ekibi, maksimum yolcu memnuniyetini hedefleyen bir hizmet ile uçuşları tesis ediyor. Bu da THY yolcularının memnuniyetsiz olma ihtimalini oldukça düşürüyor. Önümüzdeki günlerde yeni rotalarının açıklanmasını beklediğimiz şirket, hızla önümüzdeki yıla hazırlanıyor. Bunun için de ilgi çeken reklam filmleri de hazırlanmakta. En çok konuşulan ise dünyanın en çok izlenen spor organizasyonu olan Super Bowl ‘da gösterilmesi planlanan reklam filmi oldu. Sponsorlukları ise her yıl aynı isimlere yenilerin eklenmesi ya da sonlananların yerine yenilerinin gelmesi şeklinde spor kulüpleri ile sürmekte. Bu şekilde hem Türkiye ‘de hem de dünyanın farklı noktalarında spor kulüplerini destekleyip, ilgi çekebiliyor.

  Türk Hava Yolları ‘nın her zaman özel ve üst düzey olarak tanımlanan uçuş konforunu yaşamak, sadece bir uçak bileti satın almanız ile mümkün. Ekonomi ya da Business sınıfı olması mesele değil. Her birinde özel ikramlar ile lüks bir yolculuk tesis edilmektedir. Uçak biletlerinizi belli bir süre öncesinde alırsanız bu hizmetten daha da düşük fiyatlar ile yararlanabilirsiniz. Bunun için en azından uçuş tarihinizden 1 ay öncesini falan düşünebilirsiniz. Bu tarihlerde uçağınızın doluluk oranı da daha düşük olacağından, fiyatlar da cazip olacaktır. www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ettiğiniz takdirde ise daha da uygun fiyatlar ile karşılaşmanız mümkün olabilir. Bu adres üzerinden yapacağınız alışverişler, internet dünyasının maliyeti düşük satış imkânı sunması sebebi ile mümkün olan en düşük fiyatlar ile gerçekleşecektir. Bu durum da size daha fazla seyahat etmenizi sağlayacak fırsatları sunuyor. Tercihinize bağlı olarak tasarrufunuzu bir üst sınıfta seyahat etmek için de kullanmanız mümkün. Uçak biletinizi satın alırken sadece dakikalarınızı harcayarak, önemli bir zaman tasarrufu da elde edeceğinizi unutmamalısınız. 

  Yorum Gönder