Dil Seçiniz

Temel Kotil Önemli Açıklamalarda Bulundu

Temel Kotil, İZTO'da önemli açıklamalarda bulundu. THY uçak bileti alımında www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ederek hesaplı yolculuklara ne dersiniz?

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Temel Kotil Önemli Açıklamalarda Bulundu

  Türk Hava Yolları, hakkında sürekli farklı iddia ve söylentiler ortaya atılan büyük bir şirkettir ki zaten büyük şirketler genellikle asılsız iddialar ile gündeme gelir. Bu tür durumlar şirketin açıklama gereği duyduğu durumlara göre değişmektedir. Çeşitli zamanlarda çeşitli başarıları ve ödülleri ile hatırladığımız Türk Hava Yolları, küresel anlamda elde ettiği sıralamaları ile de dikkat çekmektedir. Türk Hava Yolları Genel Müdürü olan Temel Kotil, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Ağustos Ayı Meclis Toplantısına katıldığında bu konulara ağırlık verdiği bir konuşma yaparak, önemli detaylara dikkat çekti. Temel Kotil, Türk Hava Yolları ‘nın küresel niteliğini belirten sıralamalara geçmeden önce Türkiye’nin havacılık sektöründeki başarılarına değindi. Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile başlayan sürecin, dünya genelinde havacılık sektörü son yirmi yılda yüzde 2,7 büyürken, Türkiye’de 6 kat büyümenin yaşandığı bir şekilde geliştiğini belirtti. Önümüzdeki 20 yıl için ise Türkiye ‘nin bu alandaki büyüme hedefi yüzde 3,1 ‘dir.

  Temel Kotil ‘in hem Türkiye’de havacılık sektörü için hem de Türk Hava Yolları için değindiği noktalardan biri de potansiyel taşıyan bölgeler oldu. Örneğin Uzakdoğu, Afrika ve Asya – Pasifik bölgesi THY ‘nin uçuş hizmeti vermesi için büyük bir potansiyel taşımaktadır. Bu sebeple de THY ‘nin gelecek hedefleri arasında yer alan bölgeler, ön planda tutulmaktadır. Bu durumu THY Genel Müdürü Kotil, şöyle bir tespit ile dile getirdi. “Çin bize mal satabilir ama biz de onlara seyahat satabiliriz.” Bu sözlerini İstanbul ‘u bir uçuş merkezi haline getirmesi ile ilgili olarak belirttiği açıklamalar ile sürdürdü. Bügun dünyanın en büyük havalimanı olan Atlanta, neredeyse yüzde 0 ‘a ulaşmış bir büyüme oranına sahiptir. 95 milyon yolcu ile birinci sırada yer alan havalimanından sonra İstanbul ve Dubai Havalimanları üçüncü sırada gelir. Bugün THY sayesinde havacılık sektörü İstanbul’da gelişmiş ve İstanbul havalimanları dünya genelinde sıralamalarda yer almaya başlamıştır. 90 milyon yolcuyu aşan rakamlar, İstanbul ‘un Paris ve Frankfurt ‘u geçmesini sağlamıştır. Avrupa genelinde Londra’dan sonra gelmekte ve dünya genelinde de 5. Sırada yer almaktadır THY İstnabul ‘u.

  Kalpten ve samimi bir çalışma prensibi ile hareket ettiklerini belirten Kotik, sayısı 300 ‘e yaklaşan uçakları ile daha fazla yolcu taşımanın ve ülkemize daha fazla turist getirmenin gayesi ile sürekli bir proje üretimi halindedir. Hazırlanan projeler, hem şirket, hem kent hem de ülke gelişimi için özel bir gelişim süreci ile vücuda kavuşmaktadır. İZTO ‘da konuşan Kotil, iş yatırımları için iş adamlarına önerilerde de bulundu. Bunun için özellikle Afrika üzerinde durduğunu ve şiddetle tavsiye ettiğini belirtmek gerek. Karpuz gibi basit görünen bir yatırım aracının zaten zengin olan iş adamlarını daha da zengin edebileceğini belirtirken, bölgeye verilmesi gereken önemi “Afrika, Afrika, Afrika” şeklindeki yinelemeleri ile belirtti. Son olarak da gelen bir soru üzerine Balkanlar seferlerinin artırılması konusuna değinildi. Bulgaristan, Yunanistan gibi ülkelerin sözleşmelerde çıkardığı sorunlar halledildiği sürece sefer artırımına gidebildiklerini, ancak genellikle bu ülkelerde ikili anlaşmalarda sorun yaşandığını dile getirdi. Bazı Orta Doğu ülkeleri ve Çin gibi Uzak Doğu ülkelerinde de aynı sorunun söz konusu olabildiğini de atlamadı.

  Temel Kotil, şirket verileri ve ülkemizdeki havacılık faaliyetleri hakkında önemli bilgiler paylaşırken, THY konforu ve kalitesini de belirtmektedir. Dünyanın en geniş uçuş ağına sahip olan şirket, sizin için uygun olan bir sefer düzenliyordur mutlaka. Bunlardan birini seçerek, siz de keyifli yolculuklara adım atabilirsiniz. Bunun için en uygun fiyatları yakalayabileceğini yani tasarruf sağlayabileceğiniz www.ucakbileti.com.tr adresi sizi için ideal bir seçenektir. Uygun fiyatlarının yanında, güvenli ödeme ve kolay ulaşım sağlıyor olması avantajlarından bazılarıdır. Size hız kazandıracak olan bu imkân, bilgisayar ya da akıllı telefon ile hızlıca bilet satın almanızı sağlar ve seyahat hazırlıklarınıza daha rahat eğilebilirsiniz. Kusursuz bir gezi planı yapmak için ihtiyacınız olan süreyi de kazanmış olursunuz. Kısacası hem zaman hem de para tasarrufu sağlayabilirsiniz. Keyifli, konforlu ve de cazip fiyatlı seyahat için geç kalmayın ve şimdiden uçak biletinizi satın alın. 

  Yorum Gönder