Dil Seçiniz

Sahipsiz Bagaj Paniğe Sebep Oldu

THY Ercan - İstanbul seferini yapan uçakta karışıklık yaşandı. www.ucakbileti.com.tr üzerinden en cazip fiyatlar ile THY uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Sahipsiz Bagaj Paniğe Sebep Oldu

  Ülkemizde zor ve hareketli günler yaşanırken, sahipsiz paketler ve bagajlar her noktada paniğe sebep oluyor. Bununla ilgili olarak yaşanan bir olay da geçtiğimiz günlerde gündeme düştü. Ayrıca Türk Hava Yolları ‘nın sürekli asılsız bomba ihbarları alıyor olması, yaşanan olayı daha da korkutucu hale getirmişti. THY ‘nin aldığı ihbarlar ile ilgili yürütülen çalışmalar ve kabin memurunun tespit edilmesine karşın bomba ihbarlarının sürüyor olması, endişenin katlanmasının da temel sebebi olmuştur. Geçtiğimiz günlerde Ercan Havalimanı’ndan hareket ederek Ercan – İstanbul seferini gerçekleştirecek olan Türk Hava Yolları uçağı, sahipsiz bagaj olayı ile korkuttu. Polisin geniş çaplı bir arama başlattığı olay ise sonradan aydınlandı. AtlasGlobal Hava Yolları ‘na ait uçağa binmesi gereken bir yolcunun yanlışlık ile bindiği THY uçağında bir turistin yerine oturması ile olay başladı. Yanlışlık olduğu anlaşılınca kadın yolcu uçaktan indirildi. Sahipsiz bir valizin tespit edilmesi ise şüpheli yolcunun uçaktan indirilirken, valizini de bilerek unuttuğu düşüncesine sebep oldu.

  Yapılan duyulara karşın valizin sahibinin uçakta bulunmaması bu endişeyi daha da kuvvetlendirdi. Çünkü son zamanlarda Türk Hava Yolları ‘nın aldığı tehditler malumdur.  Gerçek ise sonradan anlaşıldı. Valiz hem İngilizce hem de Türkçe bilmeyen bir yolcuya aitti. Bu sebeple Türkçe ve İngilizce yapılan duyuruları anlamamış ve tepki vermemişti. Bu durum ancak yolcuların tek tek kontrol edilerek uçaktan indirilmesi ile ortaya çıktı. Valizin sahibinin bulunması ve bomba tehlikesinin bulunmadığının anlaşılması herkesi sevindirirken, olayın ilginçliği de yolcuların gülümsemesine sebep oldu. Neyse ki bu olay sadece kısa süreli bir gecikme ile ortadan kaldırılabildi.

  Türk Hava Yolları ‘nın yaşanan bu olaydaki endişesi ve titizliği, yaşanan ihbarlar sebebi ile ortaya çıkmakta. Nisan ayından bu yana 10 civarında asılsız bomba ihbarı alan şirket, hem yöneticileri, hem çalışanları hem de yolcuları ile endişeli seferlere tanık olmuştur. Pek çok sefer gecikmeler ile gerçekleştirilmiş ya da seferler yarıda kesilerek geriye dönülmüştür. Türk Hava Yolları ‘nın hızla gelişimini sürdürüyor oluşu bu ihbarların asıl sebebi olarak görülmektedir. Çünkü şirket, özellikle 2000’li yıllar ile birlikte hızla yükselen bir grafiğe sahip olmuştur. Avrupa’da son 4 yıldır en iyi hava yolu şirketi olarak seçilmesi ve dünya genelinde de ilk 5’te yer alması dikkatleri üzerine çekmesinin temel sebebidir. Türkiye’den beklenen hava yolu sektörü yükselişi ve buna bağlı olarak gerçekleştirilen tüm şirket faaliyetleri de yine THY ‘nin dikkatleri üzerine çekmesinin bir sebebi olarak görülebilir. Buna karşın şirketin sorunsuz bir şekilde seferlerini sürdürüyor olduğu da gözlerden kaçmamalıdır. THY seferlerinde yaşanan bu aksaklıklar ile sadece kısa süreli gecikmeler yaşanmıştır ya da az sayıda seferin ani iniş yapma durumu söz konusu olmuştur.

  THY ile seyahat etmek, şirketin sahip olduğu statü sebebi ile halen bir ayrıcalık olarak kabul edilebilir. İkramlarından kabin ekibine, yer personelinden pilotlarına kadar her noktasındaki kalite, seyahati daha keyifli hale getirmek üzere düşünülmüş, özenli bir düzenin sonucudur. Bu deneyimi yaşamamış olmak, özellikle sık seyahat edenler için bir eksiklik olarak görülebilir. Bu sebeple siz de ilk seyahatiniz için THY uçak bileti alabilir ve özel bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Şirketin sunduğu uçak biletleri hizmet kalitesine oranla satışa sunulmaktadır ancak, bazı püf noktaları ile daha uygun fiyatlar ile uçak bileti satın almak mümkün olmaktadır. Öncelikle uçak biletinin erken alınması, size büyük oranda bir avantaj kazandıracaktır. Çünkü sefere olan talebin az olduğu dönemde uçak bileti fiyatları da düşüktür. Uçak doldukça fiyatlar yükselir. Bu yüzden seyahat tarihinizden en azından 3 – 4 hafta önce uçak biletinizi alarak daha düşük fiyatları yakalayabilirsiniz. Tabi bu kesinleşmiş olan seyahatler için uygun bir yöntemdir. Diğer taraftan uçak bileti satın almanın en konforlu yolu olan interneti tercih edebilirsiniz. Özellikle www.ucakbileti.com.tr adresi size mümkün olan en düşük fiyatları sunarken, büyük de bir kolaylık tesis etmektedir. Sitenin ara yüzünün sağladığı kolaylıklar, göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir. Çünkü aradığınız şirket ve sefere hızla ulaşabilmek işlerinizi hızlandırıp size zaman kazandıracaktır ve bu sebeple son derece önemli bir özelliktir. 

  Yorum Gönder