Dil Seçiniz

Kuveyt’te THY Samsun Günleri

Samsun, Tanıtım Günleri etkinliği ile Kuveyt'te tanıtıldı. Türk Hava Yolları uçak bileti almak için en uygun fiyatları sunan www.ucakbileti.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Kuveyt’te THY Samsun Günleri

  Sadece havayolu ulaşımı hizmeti ile değil çeşitli etkinlikleri, destekleri ve sponsorlukları ile de dikkat çeken Türk Hava Yolları, Türkiye’nin imaj öğelerinden biri olarak, farklı ülkeler ve farklı noktalarda etkinlikleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Japonya’daki sponsorlukları ve yeni açılan hatları ile son günlerde gündemde olan Türk Hava Yolları, yine önemli bir olay ile adını duyurdu. Türk Hava Yolları Samsun Bölge Müdürlüğü, Samsun’un tanıtılması ve gerçek değerinin yaşatılması, daha fazla insana tanıtılabilmesi amacıyla ilgi çekici bir etkinliğin organizasyonunda yer aldı. Türk Hava Yolları Samsun Bölge Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Valiliği ile ortak bir şekilde organize edilen “Samsun Tanıtım Günleri”, Kuveyt’te ilgi ile karşılandı. Aslında tanıtım günleri Antalya, Trabzon, İzmir, Bursa ve Samsun illerinin tamamını kapsıyordu. Ancak en çok ilgi çeken il Samsun oldu. Trabzon ve Bursa hakkında daha çok bilgiye sahip olan Kuveytliler, Samsun’a özel bir ilgi gösterdiler.

  Böylesine önemli bir etkinlik olması sebebi ile pek çok önemli isim tanıtım günlerine katıldı. Büyük Şehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Türk Hava Yolları Samsun Bölge Müdürü Arif Ali Gezmişoğlu başta olmak üzere çok sayıda önemli isim bulunuyordu. Samsun’dan gelecek olan özel davetlileri kapsayan heyet, ilk olarak Türk Hava Yolları Kuveyt Müdürlüğü tarafından Kuveyt Havalimanı’nda karşılandı. Akşam yemeğinin ardından ise tanıtım günlerinin gerçekleştirileceği yere doğru hareket edildi. Tanıtım Günleri, Orta Doğu’nun en büyük ikinci alışveriş merkezi olarak gösterilen Aveneus Kuveyt’te gerçekleştirildi. Bu sebeple yemekten sonra heyet buraya doğru yola çıktı. Samsun ile ilgili tanıtımların yapıldığı bölümde, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yöresel ikramlıklar sunuldu ziyaretçilere. Diğer yandan Türk Hava Yolları desteği ile düzenlenen etkinlikte, Samsun’un yaz ve kış turizmi açısından değerlerini tanıtan broşürler dağıtıldı.

  Bursa, Antalya, İzmir ve Trabzon gibi illerin de tanıtıldığı etkinlikte en çok ilgi çeken stant Samsun olurken, ziyaretçiler de bu şaşkınlıklarını gizleyemediler. Bursa ve Trabzon zaten Kuveytlilerin ilgi gösterdiği kentler iken Samsun’un özellikleri ile ilgili bilgi sahibi olmadıklarını hele de bu kadar yeşil olduğunu bilmediklerini söylediler. Türk Hava Yolları desteği ile böyle güzel bir etkinliğe imza atılmış olması da ayrıca dikkat çeken bir detaydı. Kentin turistik faaliyetleri açısından son derece doğru bir hareket olmuş ve kentin tanıtımına büyük bir katkı sağlanmıştır. Türk Hava Yolları, şehirlere, takımlara ve sosyal etkinliklere sağladığı destek ile dikkatleri her zaman üzerine çekmeyi başarmış küresel bir markadır. Son olarak gerçekleştirdiği Kuveyt’teki tanıtım günleri ile de özellikle Samsun’un tanıtımına büyük katkı sağlamıştır.

  Orta Doğu’nun ikinci büyük alışveriş merkezi olan Aveneus Kuveyt’te düzenlenen Türk Hava Yolları destekli tanıtım günlerinde, Samsun’un tanıtımına dair dikkat çeken bir olay da, Samsun Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan Osmanlı defilesi oldu. Alışveriş merkezi ziyaretçilerinin yoğun ilgisi ile karşılanan defile, kentin tanıtımı için de önemli bir olay oldu. Ayrıca tanıtım günleri maksadı ile Kuveyt’e gelen heyet, önemli görüşmelerde bulundu. Türk Hava Yoları Samsun Bölge Müdürü Arif Ali Gezmişoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş ve Kuveyt EvKaf Bakanı Dr. Adil Felah özel bir görüşme ile Kuveyt ile Samsun arasında kardeş şehir projesi konusunu değerlendirdiler. İki şehir arasında imzalanacak kardeş şehir protokolü ile Samsun’da Kuveyt Kültür Merkezi, Kuveyt’te da Samsun Kültür Merkezi kurulması planlanıyor. Bunun dışında da eğitim alanında, Öğrenci Becerisi ile ilgili çalışmalar için de ön görüşme gerçekleştirildi. Karşılıklı turizm trafiğinin arttırılmasını hedefleyen bu anlaşmalara vesile olan Türk Hava Yolları, hem Samsun hem de Kuveyt için önemli bir olaya ön ayak olmuştur.

  Türk Hava Yolları ile uçmanın keyfini yaşamak ve kalitesini hissetmek için www.ucakbileti.com.tr adresi üzerinden sonra derece cazip fiyatlar ile uçak bileti alabilirsiniz. Kuveyt’e ya da Samsun’a uçmak için en kaliteli yolu tercih etmiş olmakla birlikte, www.ucakbileti.com.tr adresi üzerinden hem para hem de zaman tasarrufu sağlamış olursunuz. Kısa sürede Türk Hava Yolları uçak biletini satın aldıktan sonra, kalan zamanınızı da seyahat hazırlıklarınız için değerlendirebilirsiniz. 

  Yorum Gönder