Dil Seçiniz

Kuş Sürüsü Yine THY Uçağını Geri Döndürdü

Yine bir THY uçağı kuş sürüsü sebebi ile geri dönüş yaptı. Türk Hava Yolları uçak bileti almanın en güzel yolu olan www.ucakbileti.com.tr 'yi keşfetmeye ne dersiniz?

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Kuş Sürüsü Yine THY Uçağını Geri Döndürdü

  Türk Hava Yolları, geçmişten gelen tecrübesi ile dikkatleri çeken, ülkemiz için de son derece özel olan bir şirkettir. Havacılık faaliyetlerinde, ülkemizin bayrak taşıyıcısı olması, hem tecrübesi, hem de istikrarından ileri gelmektedir. Havacılığın gelişmesi ülkemize olan yatırımcı ilgisini de arttıran önemli bir etken olmuştur. Türk Hava Yolları ‘nın bu konuda önemli bir etkisi olsa da, ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren ve son yıllarda bunu daha da artıran pek çok hava yolu şirketi bu konuda önemli bir paya sahiptir. Son olarak 3. Havalimanı projesinin gündeme gelmesi ve çalışmaların başlaması ise yabancıların bu konudaki iştahını kabartan en önemli etken oldu. Dolayısıyla bu konuda ilgi çeken bir ülke haline geldik.

  Bu süreçte etkili olan Türk Hava Yolları ise 200’den fazla uçağı ile yine 200’den fazla olan ulaşım noktasına, hava yolu ulaşımı gerçekleştirmektedir. Hem yurt içi hem de yurt dışı çok sayıda noktaya en kaliteli hava yolu ulaşımını götürüyor olması ile fark yaratan bir şirkettir. Buna karşın uçak sayısının çokluğu ve de sefer yoğunluğu sebebi ile sık sık çeşitli küçük ya da büyük aksamalar söz konusu olabilmektedir. Bu hem uçakta unutulan elektronik cihazların yarattığı acil inişler ve dolayısıyla kısa gecikmeler olabiliyor, hem de karşılaşılan kuş sürüleri sebebi ile geri dönüşlerin yaşanması olabiliyor ya da art niyetli kişiler tarafından asılsız bomba ihbarları söz konusu olabiliyor. Tüm bunlar, şirketin aldığı önlemlere karşın, kontrol edilemedikleri için tekrar yaşanabiliyor. Bugün yaşanan kuş sürüsü olayı da yine böyle bir kontrolsüz durumdur.

  Türk Hava Yolları ‘nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan harekete geçen TK 549 sefer sayılı uçağı, İstanbul – Ouagadougou seferini gerçekleştirecekti. TC – JYB kuyruk tescilli olan Boeing B737 – 900ER tipi THYuçağı, Burkina Faso ‘nun başkenti olan Ouagadougou ‘ya hareket etmişti ancak kısa süre sonra yaşanan talihsizlik uçağın geri dönmesine sebep oldu. Kuş sürüsü ile karşılaşan Türk Hava Yolları uçağı kaptan pilotu, bu olayın ardından geri dönme kararı aldı ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na dönerek iniş gerçekleştirdi. Yolcuların terminale alınması ile birlikte de, teknik ekip uçağı incelemeye aldı. Yapılan incelemeler sonucunda bir karara vararak, uçağın söz konusu seferine devam edip edemeyeceği ya da sonraki seferine ne zaman çıkmasının mümkün olacağı konusunda bilgilendirme yapılacak. Kısa süre içerisinde bu kararın verilmesi ile henüz terminalde bekletilen yolcuların da durumu netleşecek. Ouagadougou kentine ulaşacak olan yolcuların, en kısa sürede seferi gerçekleştirilecektir.

  Kuş sürüsü ve uçak karşılaşması genellikle, uçakların geri dönmesini gerektiren bir durumdur. Henüz birkaç gün öncesinde yine böyle bir durum söz konusu olmuştu. Aynı şekilde Türk Hava Yolları uçağının karşılaştığı kuş sürüsü, uçağın geri dönüşünü gerekli kılmıştı. Yapılan incelemenin ardından ise yolcuların varış noktasına ulaşımı sorunsuz bir şekilde sağlanmıştı. Hem sezon hem de coğrafya itibariyle zaman zaman karşılaşılabilen bu durum, hoş olmamakla birlikte çeşitli aksaklıklara sebebiyet veriyor. Maalesef ki bunlardan biri de bugün yaşandı. Ancak THY güvencesi ile yolcuların en az gecikme ve en az zarar ile varış noktalarına ulaşımı sağlanacaktır. Bu durum, güvenilir ve kaliteli bir markanın göstergesidir. Bir dünya markası olmak ise tam anlamı ile yolculara sunulan bu tip bir kusursuz hizmet ile açıklanabilir. THY ile seyahat etmek güzel bir ayrıcalık iken bunu deneyimlemiş olanlar bir daha vazgeçemezken, henüz denememiş olanlar da bu deneyimi yaşamalılar. Önünüzdeki seyahatinizden, mümkünse bir ay kadar öncesinde uçak bileti fiyatlarını kontrol ederek uçak biletinizi almanız size son derece uygun fiyatlar sağlayacaktır. Üstelik bunun için www.ucakbileti.com.tr adresini de tercih edebilirsiniz ki böylece hem uygun fiyatlara ulaşırsınız hem de kısa sürede işleminizi halletmiş olursunuz. İnternet üzerinden alışveriş yapmaya ya da uçak bileti almaya alışkın değilseniz ise son derece güvenli bir sisteme sahip olan bu adres, bu kolaylığı keşfetmek için en doğru seçenektir. Kullanımı kolay ara yüzü ile aradığınızı kısa sürede karşınıza çıkaracaktır. Siz de oturduğunuz yerden kısa sürede biletinize kavuşarak, bu keyfin tadını çıkarmaya bakmalısınız. 

  Yorum Gönder