Dil Seçiniz

İzmir – Balıkesir Uçak Bileti

Balıkesir, küçük şehirlerimizden biri olsa da havalimanı sayesinde hızla gelişen ve yurt içi pek çok noktaya hava yolu ile ulaşım sağlayabilen bir şehir. Bu sebeple de İzmir ile olan bağlantısı da takdire şayan. Bugün iki şehir arasındaki ulaşım İzmir – Balıkesir uçak bileti ile rahatlıkla sağlanabiliyor. Bu da önemli bir avantajdır çünkü kara yolunun yarattığı zorlukları yaşamadan, yorulmadan ve zaman kaybetmeden ulaşım sağlanabilmektedir. Üstelik bu anlamda ülkemizde yaşanan gelişmeler ve yaygınlaşma, uçak bileti fiyatlarında da oldukça uygun rakamları önümüze seriyor. Örneğin bugün İzmir uçak bileti ya da Balıkesir uçak bileti alacağınız zaman www.ucakbileti.com.tr gibi online seçenekleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde uygun fiyatlı bilet satın alırken, yorulmadan hemen internet aracılığı ile bilet almanın da kolaylığını hissedeceksiniz.

Balıkesir Merkez Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Balıkesir Merkez Havalimanı sivil ve askeri özelliklere sahip olan bir tesistir. 1998 yılında hizmet vermeye başlamıştır ve bu tarih ile birlikte sivil anlamda da hizmeti söz konusu olmuştur. Ancak bundan 3 yıl sonra yani 2001 yılında sivil hizmete ara verilmiş ve sadece askeri özellik mevcut olmuştur. Sadece iç hatlar terminali bulunan havalimanı, 2007 yılında yeniden sivil nitelikli seferleri açılmıştır ve o tarihten bu yana da zaman zaman artıp azalan seferler ile varlığını korumuştur. Hem kentin tatilcileri çeken niteliği hem de diğer turistik özellikleri havalimanı ihtiyacını her zaman gündemde tutmaktadır. Havalimanının Balıkesir merkezine olan uzaklığı 5,5 km kadar olduğu için ulaşım imkânları da çeşitlidir ve hızla varış sağlanabilir. Bu amaçla otobüs ve taksileri kullanabilirsiniz ama kent genelinde daha özgür bir şekilde dolaşmak isterseniz araç kiralamanızı öneririz. Tercih edebileceğiniz hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları gibi başarılı şirketlerdir.

Balıkesir Hakkında Genel Bilgiler

Marmara bölgesinin Güney Marmara kesimi ile Ege bölgesinin kuzey kesimi arasında bir konuma sahip olan şehir, tarihi değeri yüksek topraklar üzerinde kuruludur. Tarihte bilinen ismi daha çok Misya ya da Karesi olmuştur. Anadolu kentlerinin ortak kaderi olarak Roma, Bizans, Selçuklular ve de Osmanlılar gibi pek çok medeniyetin hâkimiyetini görmüştür bu topraklar. Kentin tarihi yapıları ve müzeleri görmeye değerken, tatilcilere hitap eden özellikleri de dikkat çekmektedir. Birbirinden güzel Balıkesir sahil kasabaları, önümüzdeki yaz için rotanız olabilir. İklim özellikleri ile de Marmara ve Ege arasında kalmış olan kenti, özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaret etmelisiniz.

Balıkesir’in Gezilecek Yerleri

Antandros Antik Kenti

Edremit ilçesinde yer alan Antandros Antik Kenti, Kazdağı yakınlarında konumlanmıştır. Kentin en çok bilinirliğinin olduğu ve bir şehir olarak ön plana çıktığı tarihin M.Ö. 5 yüzyıl olduğu sanılmaktadır. Antik kent bir dönem Perslerin de egemenliğinde kalmış olması sebebi ile ilginç kalıntılar sergiliyor.

Cunda Adası Fahrisin Tepesi

Hem Balıkesir’in hem de Cunda Adası’nın en romantik noktası olması sebebi ile özellikle çiftler için olmazsa olmaz bir duraktır Fahrisin Tepesi. Özellikle de gün batımında harika bir atmosfere bürünür bu nokta ve görmeye değerdir.

Bandırma Arkeoloji Müzesi

Balıkesir’in Ege kentlerine özgü bir özellikle sahip olduğu antik kent kalıntılarının büyük bir bölümü Bandırma Arkeoloji Müzesi ‘nde sergileniyor. Bu yüzden siz de tarihi değerlere daha yakından bakmak için müzeyi ziyaret edebilirsiniz. 2003 yılından bu yana hizmet veren müze, kentin en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olması sebebi ile gezi programınız için ideal olacak seçeneklerden biridir.