Dil Seçiniz

İstanbul – Gökçeada Uçak Bileti

Gökçeada, özellikle tatilciler için harika bir seçimdir. Yaz aylarında dolup taşar bu kıyılar. Üstelik mevcut olan havalimanı büyük bir kolaylık sağladı bu anlamda. Artık sadece İstanbul – Gökçeada uçak bileti ile ulaşmak mümkün bu güzel adaya. Çanakkale’nin parçası olan Gökçeada için uçak bileti satın almak yeterli. Peki, uçak biletini nereden alalım diyecek olursanız www.ucakbileti.com.tr İstanbul uçak bileti, Gökçeada uçak bileti alımlarında hem uygun fiyatlar sunuyor. Hem de kolayca bilet satın almanızı sağlıyor. Sizin tek yapmanız gereken harika bir gezi programı oluşturup, adanın tadını çıkarmak. Unutulmaz anılar ile birlikte döneceğiniz Gökçeada için hemen harekete geçebilirsiniz.

Çanakkale Gökçeada Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Henüz yakın bir tarihte, 2010 yılında inşa edilmiş ve hizmet vermeye başlamış olan Çanakkale Gökçeada Havalimanı, sivil özelliklere sahiptir. Askeri niteliği mevcut değil. Ayrıca sadece iç hatlar uçuşlarına açık durumdadır. Ülkemizin farklı noktalarından doğrudan ya da aktarmalı olarak adaya ulaşılmasını sağlamaktadır. Adanın merkezine tesisin uzaklığı ortama 2,5 kilometre kadardır. Yani oldukça ulaşım anlamında cazip olduğunu söyleyebiliriz. Adanın istenilen her noktasına taksiler aracılığıyla rahatlıkla varılabilir. Üstelik böylece valiz taşımanın zorluklarından da kurtulacaksınız. Bu yolculuk için tercih edebileceğiniz hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları ’dır. Bu şirketler aracılığıyla konforlu yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz.

Gökçeada Hakkında Genel Bilgiler

Gökçeada, ülkemizin en büyük adası olma özelliğine sahip olmakla birlikte, topraklarımızın da en batı noktasını teşkil etmektedir. Çanakkale’nin bir ilçesi olma özelliğine sahip olan ada, güzellikleri ile büyülüyor. Dolayısıyla özellikle yaz aylarında çokça ziyaretçi ağırlıyor. Bugün itibariyle haftada iki kez olarak gerçekleştirilen hava yolu seferleri, ada için büyük bir hizmet anlamına gelmektedir. Adanın en batı ucu yani dolayısıyla ülkemizin en batı ucu ise İnceburun ya da İncir Burun olarak adlandırılan noktadır. Adanın iklim özellikleri ise iki farklı iklimin bir araya gelmesi ile kendine has bir şekil alıyor. Güney kesimlerinde Akdeniz iklimi etkileri görülürken, kuzey kesimleri Marmara iklimi ile sertleşmektedir. Kış aylarının soğuk ve yağışlı olduğu görülür. Yaz ayları ise tatil için biçilmiş kaftandır.

Gökçeada’nın Gezilecek Yerleri

Marmaros Şelalesi

Dünyanın en zengin tatlı su kaynaklarına sahip olan Marmaros Şelalesi, adanın en turistik noktalarından biridir. Tropik adalar ile yarışacak nitelikteki şelale bölgesi, adeta huzur aşılıyor. Zaman geçirmekten keyif alacağınız, tatilinizi renklendireceğiniz bu durak, Gökçeada gezinizin en önemli durağı olacak. Bu bölgede yürüyüş yaparak enerji toplayabilir, birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Gökçeada Tuz Gölü

Aydıncık ve Kefalos Plajlarının tam orta noktasında bulunan Gökçeada Tuz Gölü, adanın tüm tuz ihtiyacını karşılayabilecek kapasiteye sahiptir. Bu anlamda oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca buradan çıkan çamurun da pek çok rahatsızlığa iyi geldiği yönünde inanışlar var. Dolayısıyla turistler için oldukça ilgi çekici bir nokta. Yaz aylarında buraya akın eden turistler çamur banyosu yapıyorlar.

Gökçeada Gizli Liman

Gizli Liman adı verilen koy, bulunduğu konum itibariyle bu ismi almıştır. Çok fazla bilinmeyen bir cennet olarak nitelenmesi de bununla alakalı olsa gerek. Tatilinizi daha renkli ve eğlenceli hale getirmek, fazla bilinmeyen güzellikleri keşfetmek için siz de Gökçeada Gizli Limanı programınıza dâhil edebilirsiniz. Adanın en batı ucunda yer alan liman, muhteşem ve el değmemiş doğal özellikler gösteriyor. Oksijene doyacak gerçekten nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Gökçeada’nın güzellikleri sadece bir uçak bileti uzağınızda aslında! Tek yapmanız gereken harekete geçmek.