Dil Seçiniz

Erzincan Uçağında Bomba İhbarı

Erzincan'dan hareket eden THY uçağı da bomba ihbarı aldı. www.ucakbileti.com.tr adresinden THY uçak bileti alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    Erzincan Uçağında Bomba İhbarı

    Türk Hava Yolları, ülke genelinde olduğu gibi dünya genelinde de dikkat çekici bir başarıya sahiptir. Özellikle 2000 ‘li yıllar sonrasında hızla elde edilen bu başarı, pek çok kesimin de dikkatini çekmiş ve şirketin çeşitli saldırılara maruz kalmasına sebep olmuştur. Bunun bir örneği olarak gerçekleştirilmeye başlayan asılsız bomba ihbarları durmak bilmiyor. Özellikle içinde bulunduğumuz yılın Nisan ayından bu yana, art arda gelen bomba ihbarları hem çalışanları hem de yolcuları bezdirdi. Bomba ihbarı yaptığı gerekçesi ile yakalanan kabin memurunun ise şimdilik sadece bir ihbar ile ilişkisi kurulabiliyor ve onun yakalanmış olmasına karşın asılsız bomba ihbarları sürüyor. Şirketin seferlerini aksatmak ve yolcuları da bezdirmek amacı ile gerçekleştirilen ihbarlar, uçakların kontrol edilmeden kalkamaması prosedürü sebebi ile ciddi zararlara sebep olmaktadır. Bu ihbarlardan sonuncusu ise Erzincan ‘dan İstanbul ‘a hareket edecek olan THY uçağında gerçekleşti.

    TK 2655 sefer sayılı THY uçağı, TC – JGI kuyruk tescili ile uçuyor ve söz konusu olan seferinde Erzincan ‘dan İstanbul ‘a doğru harekete geçmişti. Boeing B737 – 800 tipi uçağın kalkışından bir süre sonra, önceki ihbarlarda olduğu gibi bomba notuna rastlandı. Hareket halinde olan uçağın İstanbul ‘a iniş gerçekleştirmesine karar verildi ve zaten kısa bir yolculuğu kalmış olan uçak İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş gerçekleştirdi. Bomba notu bulunduğunda ilk olarak Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi ile iletişime geçilerek durum bildirildi. Bunun üzerine İstanbul Atatürk Havalimanı ‘na iniş yapmasına karar verilen uçak, kısa süre sonra varış noktasına ulaşmıştı. Havalimanı’nda doğrudan güvenli bölgeye çekilen Boeing B737 – 800 tipi THY uçağının yolcuları burada hızla tahliye edildi ve uçak kontrole alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan bomba aramalarında ise bir bulguya rastlanmadı ve yine şirketin sık sık karşılaştığı asılsız ihbarlardan biri olduğu anlaşıldı. Artık şirket yetkililerinin de son derece canını sıkan bu ihbarlar, bu seferde olmasa da pek çok seferde ciddi aksamalara ve paniğe sebep olabiliyor. Emniyet yetkililerinin suçlu ya da suçluları bulmak için sürdürdüğü çalışmalar henüz kabin memuru dışında bir sonuca ulaşamasa da en kısa zamanda kesin bir sonuca varılması ve bu sorunun ortadan kalkması umulmaktadır. Bu anlamda şirketin çabaları da sürmektedir. Diğer taraftan sorun hem yöneticiler hem kabin ekipleri hem de yolcular için çok önemlidir. Çünkü yolcular ve kabin ekibi için tehlike arz eden durum, seferlerin de gecikmesine sebep olmuştur. Türk Hava Yolları yöneticileri de bu durumdan son derece hoşnutsuzdur çünkü yaşanan aksaklık tehlike arz ettiği gibi şirket için de prestij kaybı yaratan bir durumdur. Herkesin temennisi en kısa zamanda sorunun ortadan kaldırılması ve şirketin sorunsuz bir şekilde yolcularının ulaşımını sağlamasıdır. Bu seferin kısa oluşu sebebi ile büyük bir sıkıntı ile karşılaşılmasa bile özellikle uzak rotalarda ciddi gecikmeler ve panik yaşanabiliyor. Bu durum sebebi ile ihbarlar daha da önem kazanıyor.

    Bunlara karşın durumla son derece soğukkanlı olarak mücadele eden şirket, hizmet kalitesini düşürmemek için son derece özverili bir şekilde hareket etmektedir. Türk Hava Yollar ‘nın bu özel kalitesi ve hizmetini yaşamak ise gerçekte ayrıcalıklı bir seyahat deneyimidir. En güzel tatillere THY kalitesi ile uçmak gerekir. Bunun için de uçak bileti alımını erkenden yapmanızı öneririz. Böylece doluluk oranı fazla olmayan uçağa düşük fiyatlarla bilet alınabilmektedir. İnternet sitelerinin sunduğu çeşitli avantajları da bu aşamada göz önünde bulundurmakta fayda var çünkü www.ucakbileti.com.tr gibi güvenilir internet siteleri, seyahat acentelerine göre daha düşük masraflar ile hizmet verdikleri için daha düşük komisyon alırlar ve bu da size daha ucuz uçak bileti olarak yansır. Böylece oluşan ödeme farkı ile bir üst sınıfta yolculuk edebilir ya da tasarrufunuzu tatilinize dâhil edebilirsiniz ya da yeni seyahatler için bütçe yaratabilirsiniz. Buna ek olarak internet üzerinden uçak bileti almak bilgisayar ya da akıllı telefonlar ile son derece pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Sadece bir iki dakikanızı alacak olan işlem ile yorulmadan seyahatinizin en önemli aşaması olan uçak bileti alımını halledebilirsiniz. 

    Yorum Gönder