Dil Seçiniz

Bu Kez Bomba İhbarı Farklı

Bu kez ihbar THY uçağına yapılmadı. www.ucakbileti.com.tr 'den en cazip fiyatlar ile THY uçak bileti satın almaya ne dersiniz?

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Bu Kez Bomba İhbarı Farklı

  Türk Hava Yolları, bomba ihbarları ile uzun zamandır can sıkıcı durumlar ve çeşitli aksaklıklar yaşıyor. Hem ülke genelinde hem de küresel anlamda, başarıları ile dikkatleri üzerinde toplamış olan şirket, bu tip saldırılar ile itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Ancak hem yerli hem de yabancı yolcular, şirketten vazgeçme niyetinde görünmüyor. Nisan ayından bu yana, THY zaman zaman çeşitli bomba ihbarları ile gündeme geldi. Pek çok THY uçağı, içerisinde bulunan bomba notu ile seferini yarıda kesmek zorunda kaldı ya da gecikmeli olarak seferler gerçekleştirilebildi. Şirketin 1930’lu yıllardan beri sahip olduğu imajını lekelemek için gerçekleştirilen bu faaliyetler, bu kez farklı bir şekilde kendini gösterdi. Bu zamana kadar Türk Hava Yolları ‘nın aldığı bomba tehditleri, genellikle kabin içerisine özellikle de tuvaletlere bırakılan küçük “Bomba var” notları idi.

  Bu kez Türk Hava Yolları uçağını hedef alan bomba ihbarı, İstanbul ile Erzincan arasında sefer yapan TC – JGI kuyruk tescilli uçağa yapıldı. THY ‘nin Boeing 737 – 800 tipi uçağı, Erzincan Havalimanı’ndan havalanarak İstanbul Atatürk Havalimanı’na inmek üzere harekete geçmişti. Ancak uçak henüz inişe geçmeden önce Erzincan Havalimanı Trafik Kontrol Kulesine uçakta bomba olduğuna dair ihbarda bulunuldu. Saat 16.40 itibariyle Erzincan’dan hareket eden THY uçağı ile ilgili olarak alınan bomba ihbarından sonra, Erzincan Havalimanı Trafik Kontrol Kulesi, İstanbul Atatürk Havalimanı Trafik Kontrol Kulesi ile iletişime geçerek durumu bildirdi. Bu durumda saat 18.08 itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanı ‘na iniş gerçekleştiren Boeing 737 – 800 tipi uçak, kontrollü bir şekilde güvenli park alanına çekildi. Yolcuların seri bir şekilde tahliye edilmesinden sonra, polis ekipleri duruma dâhil olarak, kargo ve kabin bölümünde kapsamlı bir araştırma başlattılar. Aslında sonucu bilinen aramalar, önceki bomba ihbarları ile aynı şekilde sonlandırıldı. Yine ihbar asılsızdı ve Polisler tarafından derin anlamda yapılan araştırma sonucunda hiçbir bulguya rastlanmadı. Ancak yine hem Türk Hava Yolları çalışanlarına, yöneticilerine hem de şirketin söz konusu olan Erzincan – İstanbul seferindeki yolcularına, gergin dakikalar yaşatıldı.

  Bomba ihbarları arkası kesilmeden sürerken, hem şirket bünyesinde hem de Emniyet Güçleri tarafından gerekli olan araştırma çalışmaları sürüyor. Bomba ihbarlarından birinden sorumlu tutulan THY kabin memuru tespit edilmiş olsa da, memurum sadece bir ihbar ile ilişkisinin olduğu ve diğer ihbarlar ve ihbarcılar ile bir bağının olmadığı da ortaya çıkmıştı. Üstelik sorumlu tutulan kabin memuru ortaya çıksa da ihbarların sürüyor olması, durumun daha farklı bir boyutunun olduğunu da gösteriyor. Gerginlik yaratan bomba ihbarlarının artık şirketin başından defedilmesi, herkesin temennisi olmakla birlikte, henüz açıklanan veriler bulunmuyor durumla ilgili. Türk Hava Yolları, dünya çapında takdire şayan projeler ve sponsorluklar ile gündeme gelirken, hala bu tip durumlar ile uğraşıyor olması da başarılarının takdir edilmediği bir kesimin de olduğunu gösteriyor. 2016 yılında daha geniş bir filo ve daha büyük reklam çalışmaları ile izleyeceğimiz şirket, son sürat önümüzdeki yıllar için hazırlık yapıyor. Ülkemizin milli hava yolu şirketi statüsünde olan firma, ihbarlara karşın istifini bozmadan kaliteli ve konforlu seferlerini sürdürmeyi başarıyor. Bugüne kadar alınan çok sayıda ihbara karşın, herhangi bir yolcu ya da kabin ekibinin zarar gördüğü görülmemiştir. Dolayısıyla siz de hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerinizde, endişe etmeden şirketi tercih edebilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti alarak derhal keyifli bir tatile doğru yol alabilirsiniz. Uçak bileti alım sürecinde, özellikle dikkat edeceğiniz bazı detaylar, size büyük avantajlar kazandıracaktır. www.ucakbileti.com.tr adresi ve benzeri güvenilir siteler, size cazip fiyatlar sunmanın yanında, kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Sitenin ara yüzü son derece pratik bir şekilde tasarlanmıştır ve dolayısıyla sadece birkaç dakikanızı harcayarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Şuan mevcut olan en güvenilir güvenlik sistemi olan 3D Secure güvenlik sistemini kullanıyor olması da yine tercih sebeplerinden biridir. Çünkü girilen kredi kartı gibi özel bilgiler, güvenilir olmayan sitelerde son derece tehlikeli hale gelebilmektedir. Oysa burada güvenli bilgilerinizi paylaşabilirsiniz ve üçüncü kişiler ile paylaşılmayacağından emin olarak işlem yaparsınız.

   

  Yorum Gönder