Dil Seçiniz

Bombacı Yolcuya Hapis İsteniyor

THY uçağını bomba ile tehdit eden saldırgana hapis isteniyor. THY uçak bileti için ise www.ucakbileti.com.tr adresini tercih etmelisiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Bombacı Yolcuya Hapis İsteniyor

  Türk Hava Yolları, başarıları ile adını sıkça duyuran bir şirket olarak, küresel anlamda bir marka haline gelmiştir. Sahip olduğu geniş filosu da şirketin her anlamda dikkatleri üzerine çekmesini sağlıyor. Bu sebeple de sık sık bomba tehlikeleri ile şirketin adını duyuyoruz. Nisan ayından bu yana neredeyse 10 adet asılsız bomba ihbarı alan şirket, yapılan çalışmalar sonucunda ihbarcılardan birinin kendi kabin memurlarından biri olduğunu tespit etmiş diğer suçlulara ise ulaşılamamıştı. Bununla birlikte 7 Haziran günü yaşanan bir olay ise mahkemede halen görüşülmekteydi.

  Yapılan açıklamalar ve verilen beyanlara göre, 7 Haziranda THY uçaklarından Ankara – İstanbul seferini gerçekleştiren uçakta, inişe yakın bir yolcu dikkatleri üzerine çekti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nda hazırlanan iddianameye göre, söz konusu olan THYuçağının pilotu Özcan Sucu, 35. Dakikada inişe geçmeye başladı. Türk Hava Yolları kabin memurlarından Esra Ergin, bu sırada ayağa kalkan Zafer Alcan isimli şahsın yerine oturması için uyarılarda bulunuyordu. Ancak sanığın yolculara dönerek, kontrolü altına aldığı uçağın çeşitli noktalarına patlayıcılar yerleştirdiğini söylemesi ile panik yaşandı. Tek başına olmadığını ve kimseye zarar vermek istemediğini söyleyen yolcu uçağın yönünün değiştirilmesini de talep etti. Yolculara bağırarak “Uçak Bükreş’e gidecek, orada gerekli açıklamaları yapacağım ve kimseye de zarar vermeyeceğim.” diyen Zafer Alcan’ın talepleri kabin memuru Esra Engin tarafından kaptan pilota iletildi. Ancak uçağın yönü dahi değiştirilmedi.

  Yaşanan olay ile ilgili olarak düzenlenen iddianamede sanık Zafer Alcan ise beyanında şu detaylara yer verdi. 2008 yılında TRT Haber Merkezi ‘ndeki görevinden emekli olduktan sonra kitap yayınladığını, ancak kitaplarının tutmaması sebebi ile dikkat çekmek için böyle bir yola başvurduğunu söyledi. Kimseye zarar vermek istemediğini ancak dikkat çekmek için de böyle bir yola başvurduğunu, neticede de uçağın normal bir şekilde boşaltılıp kimsenin zarar görmediğini dile getirdi. Kendisinin isteği ile uçağın yönünün değişmemiş olması sebebi ile de istenen cezanın haksız olacağını belirtti.

  Türk Hava Yolları ‘nın Ankara – İstanbul seferini gerçekleştiren uçakta bomba paniği yaşatan ve Zafer Alcan hakkında sunulan iddianamede, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “ulaşım araçlarının kaçırılması ya da alıkonması” suçları sebebi ile 15 yıla kadar hapis cezası istenmekte. Davanın duruşmasının ise tarihi net olmamakla birlikte önümüzdeki günlerde Bakırköy 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmesi planlanıyor. Türk Hava Yolları, yolcularına ve personeline yaşatılan bu sıkıntı sebebi ile adaletin yerini bulması konusunda kendinden emin bir şekilde hareket ediyor. Şirketin avukatlarının yürüttüğü mahkeme, şirketin benzeri durumları tekrar yaşamasının da önüne geçecek bir örnek teşkil edecek gibi görünüyor.

  THY yılların getirdiği tecrübesi ile sorunların giderilmesi ve adaletin yerini bulması konusunda son derece güvenilir bir isimdir. Şirketin 2000’li yıllar ile birlikte elde ettiği başarı ve de dünya markası imajı da bunun bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Tüm bu sebepler ile de hem yurt içi hem de yurt dışı seyahat planı yapanlar için en iyi seçeneklerden biridir Türk Hava Yolları.  Özel uçuş deneyimine ek olarak, THY müşterisine memnuniyet güvencesi veriyor. Dolayısıyla seyahatlerinizde en güvenilir seçeneğiniz Türk Hava Yolları olacaktır. Uçak bileti alarak hemen seyahat hazırlıklarınıza da başlayabilirsiniz. Uçak bileti alımında, seyahat acentelerinin yanında internet siteleri ve de mobil uygulamalar gibi seçenekleriniz mevcuttur. Aynı uçak biletini internet sitelerinden daha düşük fiyatlara satın alabileceğiniz için www.ucakbileti.com.tr gibi güvenilir bir adresi tercih edebilirsiniz. Üstelik bu adres size güvenlik anlamında da kolaylık sağlıyor. 3D Secure günvenlik sistemi en önemli özelliklerinden biridir. Ayrıca ara yüzünün kullanışlılığı da unutulmamalıdır. İşlemlerinizi kolayca halledebilir, karmaşanın içinde zaman kaybetmezsiniz. Aradığınız firma ve sefere ulaşımınız kolay olacağından uçak bileti satın alma işleminiz de sadece saniyelerinizi alacak basit bir olay haline gelir. Seyahatlerin en sıkıntılı hazırlığı olarak görülen uçak bileti alımı böylece harika bir hal almaktadır. En uygun fiyatlar ile sahip olduğunuz uçak biletiniz ile harika bir tatil yapabilir ve tatilin keyfinizi henüz yoldayken hissedebilirsiniz. Sorunsuz seyahatlere çıkmak için siz de doğru adresi seçerek işe başlamalısınız.

  Yorum Gönder