Dil Seçiniz

Berlin’de Tilki Yüzünden İniş Yapılamadı

Tilki sebebi ile Berlin'e inişte pist pas geçildi. Türk Hava Yolları uçak bileti en uygun fiyatlar ile www.ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Berlin’de Tilki Yüzünden İniş Yapılamadı

  Bugün Türk Hava Yolları, dünyanın dört bir yanına uçan önemli hava yolu şirketlerinden biridir. Sefer yoğunluğu ve uçuş ağı ile dikkatleri çeken, sık sık ödüle layık görülen şirket bu durumu sahip olduğu 200’den fazla uçağa ve başarılı personeline bağlıdır. THY filosunda bulunan 200’den fazla uçak ile 200’den fazla noktaya ulaşım gerçekleştirmektedir. Üstelik her noktaya aynı kalitede ulaşım hizmetini götürüyor olması, bir başka takdir sebebidir. Türk Hava Yolları, her gün çok sayıda noktaya uçuyor, hatta bazı noktalara birden çok kez sefer düzenliyor. Bu kadar geniş bir uçuş ağı ve bu kadar büyük bir uçuş yoğunluğu ile de yaşanan aksaklıklar normal karşılanabiliyor. Dün akşam saatlerinde de bu tip bir aksaklık yaşadı THY uçaklarından biri. Şirketin kontrolünde olmayan bir sebeple yaşanan aksaklık akşam saatlerinde meydana geldi.

  Yapılan açıklamalar doğrultusunda edinilen kısıtlı bilgiye göre Almanya’nın Başkenti Berlin’in havalimanlarından biri olan Berlin Tegel Havalimanı’na dün akşam saatlerinde iniş gerçekleştirecek olan THY uçağı, pisti pas geçmek zorunda kaldı. Türk Hava Yolları ‘na ait olan ve TK 1749 sefer sayısı ile uçuş gerçekleştiren uçak, Berlin’e doğru hareket etmişti. THY uçağı TC – JFR kuyruk tescili ile 10 Temmuz 2015 tarihinde, saat 18.30 itibariyle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan havalanmıştı. Berlin’e doğru havalanan Boeing B737 – 800 tipi uçak, kısa süren yolculuğun ardından Berlin Tegel Havalimanı pistine inişe doğru harekete geçmişti. Ancak bu sırada piste girdiği fark edilen bir tilki inişe engel oldu. Bu durumda THY kaptan pilotu pisti pas geçmek zorunda kaldı.

  Yaşanan tilki vakası sadece Türk Hava Yolları için engelleyici bir sebep olmadı. Aynı zamanda yaklaşık olarak bu sıralarda iniş gerçekleştirecek olan başka hava yolu şirketleri de pisti pas geçmek zorunda kaldı. Pek çok sefere engel olan tilkinin durumu ile ilgili başka bir haber ulaşmadı. İniş ya da tilkinin pistten çıkarılması ile ilgili yeni bir bilgi ulaşmazken, iniş gerçekleştiremeyen diğer hava yolu şirketlerinin de adı öğrenildi. Türk Hava Yolları ‘nın ardından Alman hava yolu şirketi olan Air Berlin ve Finlandiyalı hava yolu şirketi Finnair ucaları da pisti pas geçmek zorunda kaldı. 18.30’da İstanbul Saiha Gökçen Havalimanı’ndan havalanan ve Berlin Tegel Havalimanı’na iniş gerçekleştiremeyen uçağın ardından, başka bir THY uçağının aynı durumda kaldığına dair bilgi ise ulaşmadı.

  Küresel bir marka olarak kabul gören THY, filosunun genişliği ile göz dolduruyor. Bugün pek çok noktada lüks hava yolu şirketi olarak anılmasının sebebi ise geniş filosunda aynı kalitede yani üst düzey bir uçuş hizmeti sunuyor olmasıdır. Amerika, Asya, Balkanlar, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’ya gerçekleştirilen Türk Hava Yolu seferlerinde, aynı kalitenin korunabiliyor olması, başarılı bir hava yolu şirketi olmanın da en önemli gereğidir. Şirketin hem teknik anlamda hem de hizmet anlamında aldığı ödüller de bu durumunu destekler niteliktedir. Sık sık başarı haberlerini, havacılık haberleri arasında duyuyor olmamız ise ülkemiz açısından da bir gurur sebebidir. Çünkü THY, ülkemiz için bir bayrak taşıyıcı niteliğine sahiptir. Bir Türk şirketinin dünya genelinde başarıları ile anılması, ülkemiz için son derece gurur verici bir durumdur. Bu başarılı şirketin uçuş hizmetinden faydalanmak ise alabileceğiniz en kaliteli hava yolu ulaşım hizmetlerinden biridir. Henüz THY ile seyahat etmediyseniz, özellikle bu deneyimi yaşamanız önerilir çok seyahat edenler tarafından. Siz de önünüzdeki ilk seyahat programı için uçak bileti alırken, bu seçeneği aklınızda bulundurmalısınız. Uçak biletinizi erken almanın yanında www.ucakbileti.com.tr gibi en uygun fiyatları sunan bir adresi tercih ederek biletinizi satın alırsanız, oldukça uygun fiyatlara seyahat etme fırsatını da yakalarsınız. Hem de internet üzerinden uçak bileti alma imkânı son derece kolaylık sağlayan fırsattır. Komisyon ve diğer giderlerin azlığı sebebi ile hem uçak biletleri daha uygun fiyatlardan sunulur hem de internet üzerinden uçak bileti almak sadece saniyelerinizi alacak bir işlem olduğu için zaman tasarrufu anlamına gelmektedir. Seyahat öncesinde pek çok hazırlık ile meşgul olduğumuz düşünülürse, böyle bir tasarruf bizim için bulunmaz bir nimettir. 

  Yorum Gönder