Dil Seçiniz

Arızası Giderilen Uçak Türk Hava Yolları’na Teslim Edildi

Türk Hava Yolları yeni uçağını filosuna dahil etti. www.ucakbileti.com.tr size en uygun fiyatlar ile Türk Hava Yolları uçak bileti sunuyor.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Arızası Giderilen Uçak Türk Hava Yolları’na Teslim Edildi

  1930’lu yıllar itibariyle topraklarımızda havacılık faaliyetlerin gerçekleştiren ve 1960’lar ile birlikte özel bir nitelik kazanan Türk Hava Yolları, halen Türkiye’nin milli hava yolu şirketi statüsüne sahip olan özel bir nitelik taşımaktadır. 2000’li yıllar ise şirket için asıl önemli dönüm noktasını teşkil etmektedir. 2000’li yıllar ile birlikte Türk Hava Yolları, yurt dışı faaliyetlerine ağırlık verdiği gibi devlet desteğini de alarak, Türkiye’nin küresel anlamda temsilcisi olacak bir şirket haline gelmek için çalışmalara başlamıştır. Bu çabanın getirdiği bir sonuç olarak, bugün sahip olduğu konum hedeflere ulaşıldığını gösteriyor. Dünya genelinde etkin olan ve bir dünya markası olarak anılan THY, bu özelliği ile ayrıca siyasi bir niteliğe de sahiptir. Pek çok ülkede ve bölgede gerçekleştirdiği sponsorluk faaliyetleri de yine sahip olduğu büyüklüğün bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Diğer taraftan, THY bu yıl 250’den fazla uçağa sahipken, yılsonunda bunu 293’e çıkarmış olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda da sefer sayısı ve rotalarında artışa gitmektedir.

  Bu sebeple, şirketin mevcut pek çok uçak siparişi sırada bekliyor. Geçtiğimiz günlerde teslimatı yapılması gereken bir uçak ise test uçuşu sırasında yaşanan bir arıza ile gündeme gelmişti. Uçağın karşılaştığı teknik arıza hakkında bilgi verilmez iken, teslimatta gecikme yaşanacağı şirkete bildirilmiş ve ajanslara da düşmüştü. Dün ise söz konusu olan uçağın teslimatının gerçekleştiği bilgisi ulaştı. Türk Hava Yolları ‘nın yeni teslim edilen ve TC – JYP kuyruk tesciline sahip olan uçağı dün İstanbul’a getirilerek resmen şirketin filosuna dâhil edildi. Yaşanan teknik sorunun ardından gerekli müdahalenin yapılması ve uçak yeniden test uçuşuna çıkmıştı. Bu sırada uçakta her hangi bir sorun olmadığının tespiti ile artık teslim edilebileceği kanaatine varıldı. Bu sebeple de dün uçak İstanbul’a doğru hareket etti. Boeing 737 – 900ER tipi uçağın dün İstanbul’a ulaştığı bilgisi geldi ve böylece THY filosunda toplamda 15 adet Boeing 737 – 900ER tipi uçak mevcuduna ulaşılmış oldu.

  Türk Hava Yolları, teslim edilmeye devam eden uçak siparişleri ile birlikte 2015 yılının sonunda 290’dan fazla uçağa sahip olmuş olacak. Böylece oldukça geniş bir filo ile daha fazla noktaya daha fazla sefer ile hava yolu ulaşımı sağlayabilecek. Boeing ve Airbus’tan teslim edilecek olan sıradaki uçaklar ile ilgili olarak henüz bir bilgi mevcut değilken, yakın zamanda onlar ile ilgili olarak da gelişmeler yaşanması bekleniyor. THY Genel Müdürü Temel Kotil, katıldığı çeşitli etkinliklerde yaptığı açıklamalar ile şirketin hedefleri ve bu doğrultuda gerçekleştirdiği faaliyetler ile ilgili açıklamalar yaparken, başarılarının temel sebeplerini de belirtmekteydi. Buna göre şirketin başarılarının temel sebebi şirket yetkililerinin ve çalışanlarının sahip olduğu samimiyet ve insan sevgisidir. Dolayısıyla şirketin belirlediği hedeflerine ulaşması da daha kolay olabilmektedir. Bu bağlamda Türk Hava Yolları, yükselişini aynı hız ile sürdürecek gibi görünüyor.

  Şirketin sahip olduğu özel hizmet kalitesini yaşamak, özellikle seyahat severler için çok önemli bir deneyimdir. Siz de henüz bu deneyimi yaşamadıysanız zaman kaybetmeden sıradaki seyahatinizi Türk Hava Yolları ulaşımı ile planlamalısınız. Bunun için de önemli öneriler de bulunulabilir. Seyahat tarihiniz belirliyse, uçak biletinizi erken alarak, ister gezinizi daha ucuza mal edebilirsiniz, isterseniz de yolcu sınıfınızı yükselterek seyahat edebilirsiniz. Çünkü uçak biletinin erken alınması, henüz uçağın doluluk oranı düşük olduğu için size daha düşük fiyatlar ile uçak bileti alma avantajını sağlayacaktır. Uçak biletinizi uygun fiyata almak kadar, güvenli noktalardan uçak bileti almak da önemlidir. www.ucakbileti.com.tr adresi, size mümkün olan en düşük fiyatları sunmaktadır ancak bunun yanında güven de vermektedir. Sahip olduğu 3D Secure güvenlik sistemi, mevcut olan en son teknoloji ürünüdür ve bilet alışverişi sırasında paylaştığınız tüm bilgileri koruma altına almaktadır. Dolayısıyla siz de uçak biletinizi alırken hiçbir endişeye kapılmadan işleminizi tamamlayabilirsiniz. İnternet üzerinden kısa sürede halledilebilen işlem, zamanınızı da daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır. Seyahat hazırlıklarınızı rahatlıkla yapabileceğiniz anlamına gelen bu işlem, özellikle sık sık seyahat edenler için çok önemli bir kolaylıktır. Artık uçak bileti almak için internet ve bilgisayar ya da akıllı telefonunuzun olması yeterli. 

  Yorum Gönder