Dil Seçiniz

Ankara – Muğla Uçak Bileti

Türkiye’de yaz tatili denilince ilk akla gelen kentlerden biri Muğla’dır. Bu sebeple kent için hava yolu ulaşımı çok önemlidir. Bugün Muğla iki farklı havalimanı ile ulaşım hizmeti sunuyor ve hem yurt içi hem de yurt dışı üzerinden kente gelecek olanlar için oldukça avantajlı bir hal alıyor. Bugün Ankara – Muğla uçak bileti ile başkentten şehre hızlıca ulaşmak mümkün. Üstelik dönem dönem neredeyse kara yolundan daha düşük ücretler ile Muğla’ya uçabilirsiniz. Bunun için www.ucakbileti.com.tr adresi size hitap edecektir. Ankara uçak bileti ya da Muğla uçak bileti satın almak için, zaman ve emek harcamadan satın almanızı sağlayan adresi tercih edebilirsiniz.

Muğla Milas – Bodrum Havalimanı

Muğla Milas – Bodrum Havalimanı adı ile anılan tesis 1997 yılından bu yana hava yolu ulaşımı hizmeti sunuyor. Hem iç hatlar hem de dış hatlarda hizmet veriyor olması ise yoğun trafiğinin bir göstergesidir. Milas’a 18 km, Bodrum’a da 35 km uzakta olan havalimanına, farklı merkezlerden Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet gibi hava yolu şirketleri ile ulaşabilirsiniz.

Muğla Dalaman Havalimanı

Özellikle tatilcilerin kullanmayı tercih ettiği Muğla Dalaman Havalimanı, iç hatlar ve dış hatlar terminalleri ile yerli ve yabancı turistlere hitap ediyor. İlk olarak oldukça kısıtlı imkânlar ile hizmet vermeye başlayan tesis, 1981 yılında açılmıştır. Havalimanına çok sayıda şehir içi ulaşım aracı ile ulaşmak mümkünken, düzenli olarak hizmet veren Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları da tercih edebileceğiniz hava yolu şirketleridir.

Muğla Hakkında Genel Bilgiler

Ege bölgesinde yer alan mükemmel doğası ile büyüleyen Muğla, tam bir tatil ve huzur cennetidir. Antik Karya bölgesinin en eski yerleşim alanlarından biri olması sebebi ile tarihi olarak da değer taşıyan şehir, sonraki dönemlerde Mısır, Asur, İskit, Medler, Persler, Romalılar ve Osmanlılar gibi çeşitli medeniyetlerin etkisi ile kendine has bir kültür oluşturmuştur. Tarihi olarak en çok antik dönem izlerini gördüğümüz şehirde, çok sayıda antik kent keşfetmeniz için sizi bekliyor. Akdeniz iklimine sahip olan şehre gitmek için ise herhangi bir zamanı beklemenize gerek yok aslında ama tam anlamı ile bir deniz tatili planlıyorsanız, bahar ve yaz ayları ideal olacaktır.

Muğla’nın Gezilecek Yerleri

Amos Antik Kenti

Muğla’nın saymakla bitmeyecek gezi duraklarından büyük bölümünü oluşturan antik kentlerin, en ünlülerinden biridir Amos Antik Kenti. Bugün tiyatro, sarnıç, ant ve heykel gibi kalıntıları ile birlikte ayakta olan kent, geçmişe adım atmanızı sağlıyor. Ulaşımı da oldukça kolay olan bölge, antik dönemlere olan ilginizi daha da artıracaktır.

Bodrum Yarımadası

Bodrum Yarımadası uzun zaman geçirebileceğiniz bir bölgedir. Burada yer alan Bodrum Limanı ve Torba Limanı da keyifli zaman geçirmek için idealdir. Özellikle akşamüstü bu bölgede yürüyüş yapmak oldukça hoş olacaktır. Çok sayıdaki plajı ve güzellikleri ile tatili sizin için bir cennet yolculuğuna dönüştürecek olan yarımada, tatilciler için bir merkez özelliğine sahiptir.

Hafsa Sultan Kervansarayı

Görülmeye değer duraklardan biri olan Marmaris Kalesi’ne oldukça yakın bir konumda yer alan Hafsa Sultan Kervansarayı, 1545 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından inşa ettirilmiştir ve Rodos seferi sırasında da konaklama için kullanılmıştır. Bugün ise geçirdiği yüzyıllara karşın oldukça sağlam bir şekilde kervansarayın ayakta olduğunu görmekteyiz. Bu yapı aynı zamanda, kentteki en kıymetli Osmanlı İmparatorluğu eserlerinden biridir. Siz de bu noktaya uğrayıp ardından Marmaris Kalesi ve Müzesi’ne geçebilir, kapsamlı bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.