Dil Seçiniz

Ankara – Kocaeli Uçak Bileti

Ankara’nın mevcut imkân çeşitliliği, ülkemizin hemen hemen her kentine hava yolu ulaşımı ile varılabilmesini sağlıyor. Ankara ile Kocaeli arasındaki ulaşım da bu şekilde sağlanabilmekte. Yapılması gereken tek şey Ankara – Kocaeli uçak bileti satın almak. Alacağınız bilet ile Kocaeli’ye konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kara yolunun zorluklarını yaşamanıza gerek yok. Diğer taraftan Ankara uçak bileti ya da Kocaeli uçak bileti satın alırken faydalanabileceğiniz en cazip adres www.ucakbileti.com.tr ‘dir. Hem internetten uçak bileti satın alma keyfi yaşayacağınız hem de en uygun fiyatları elde edeceğiniz adres hizmetinizde. Güzel geziler için doğru rotalara doğru seçimler ile ulaşmak gerek.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları gibi şirketler aracılığı ile ulaşabileceğiniz tesis, 1995 ile 1999 yılları arasında inşa edilmiştir. Ancak 1999 depreminin olumsuz etkiler yaratması sebebi ile havalimanının aktif olarak kullanılmaya başlanması ancak 2011 yılında gerçekleşmiştir. Sivil ve askeri özellikleri ile bilinen havalimanı, ayrıca iç ve dış hatlar terminallerine sahip. Şehir ile havalimanı arasındaki mesafe sadece 15 km olduğu için, herhangi bir sıkıntı yaşamadan ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Otobüs, servis ve minibüsü de bu güzergâhta kullanabilirsiniz. Şehir içerisinde konforlu ve hızlı bir şekilde gezebilmek için ayrıca araç kiralama seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Böylece kalabalık gruplar için daha karlı bir ulaşım sağlanabilir.

Kocaeli Hakkında Genel Bilgiler

Ülkemizin en kalabalık 6. şehri olan Kocaeli, Marmara bölgesinin önemli şehirlerinden biridir. Sakarya, Bursa ve İstanbul gibi önemli kentler ile çevrili olması da ayrıca kentin önemini gösteriyor. Tarihine baktığımızda da önemli olduğunu görüyoruz bu toprakların. Çünkü İstanbul gibi köklü bir kentin hemen yanında yer alıyor olması, bu şehri de değerlendirmiştir. Buna bağlı olarak tarihi kalıntıları görülmeye değerdir. Ayrıca şehrin sahip olduğu doğal güzellikler de turistlerin ilgisini çekmektedir. Son olarak bu bölgenin ikliminden bahsedecek olursak, Marmara bölgesine özgü olarak, Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasında geçiş niteliği gösterir. Kıyı kesimleri daha ılık olan şehir, dağlık bölgelerinde son derece sert bir iklim ile karşılaşır. Buna bağlı olarak seyahatleriniz için en ideal dönemler bahar ayları ile yaz mevsimi olacaktır.

Kocaeli’nin Gezilecek Yerleri

Eskihisar Kalesi

Eskihisar balıkçı köyünde yer alan kale, Bizans döneminde inşa edilip günümüze kadar ulaşmıştır. Kale ile birlikte kalenin bulunduğu köy de çok önemlidir. Çünkü İstanbul’un fethi ile birlikte bu köye yerleşen askerlerin torunları halen bu köyde yaşamaktadır. Hemen Eskihisar Kalesi ‘nin yakınlarında yer alan Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi de bu gezinizin bir parçası olabilir.

Maşukiye Aygır Deresi

Aygır Deresi, aslında Kartepe’nin zirvesinden başlayıp uzunca yol alan bir doğal güzelliktir. En güzel manzaralarına ise Maşukiye adı verilen muhteşem doğa harikası içerisinde rastlayabilirsiniz. Maşukiye, Aygır Deresi ile ünlenirken, aynı zamanda ülkemizin en görülmeye değer yerlerinden biridir. Eşine benzerine pek kolay rastlanamayacak bir güzellik söz konusudur burada. Kocaeli’ye yolunuz düşmüşse siz de mutlaka bu doğal güzelliği görmelisiniz. Hele de bahar ve yaz aylarına denk gelenler bu fırsatı kaçırmamalı.

Gayret Gemi Müzesi

1972 yılı itibariyle Türk Deniz Kuvvetlerine katılmış olan Gayret Gemi Müzesi, 1997 yılına kadar hizmet vermiştir. Bu tarih itibariyle gerekli onarımın ardından bir müze olarak hizmet vermeye başlamıştır. Müze ve sanat galerisi olarak hizmet veren gemi, kentin en ilginç ziyaret noktalarından biri olarak, gezi programlarında yer alıyor.