Dil Seçiniz

Ankara – Gökçeada Uçak Bileti

Ülkemizin en güzel noktalarında biri olan Gökçeada’ya havalimanı mevcudiyeti sebebi ile pek çok farklı noktadan hızlıca ulaşmak mümkün. Ankara’da bu kentlerden biridir. Alacağınız Ankara – Gökçeada uçak bileti, konforlu ve hızlı bir yolculuğun da anahtarı olacaktır. Bu ulaşım imkânı iki bölgenin bağlantısında büyük kolaylık sağlarken, uçak bileti satın alımında da www.ucakbileti.com.tr adresi son derece cazip imkânlar sunmaktadır. Bu adres üzerinden Ankara uçak bileti ya da Gökçeada uçak bileti satın alırken, en uygun fiyatları yakaladığınız için hiç endişeye kapılmazsınız Yerinizden kalkmadan bilet alabildiğiniz için de kendinizi şanslı ve ayrıcalıklı gruptan sayabilirsiniz. Artık bu tip işlemler için zaman kaybetmek geçmişte kaldı.

Çanakkale Gökçeada Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

2010 yılı ile birlikte hizmet vermeye başlayan ve zaman zaman gerçekleştirilen seferler ile konfor sunan Çanakkale Gökçeada Havalimanı, sivil özelliklere sahip. Sadece yurt içi merkezlere sefer gerçekleştirilen bu tesis, merkezi bölgelere ise sadece 2,5 km uzaklıkta yer alıyor. Gökçeada’nın her yerinden havalimanına ulaşımda en cazip ulaşım aracı taksiler olmaktadır. Bu şekilde eşya taşımanın zorluklarından da feragat edebilirsiniz üstelik. Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları gibi şirketler ise düzenlenen seferler ile büyük bir hizmet sunuyor. Siz de Gökçeada yolculuğunuzda bu hava yolu şirketlerini tercih edebilirsiniz.

Gökçeada Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale’nin bir ilçesi olan Gökçeada, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük adası olma özelliğine sahiptir. Ege’nin kuzey kesiminde, Saros Körfezi’nde yer alan ada, Türkiye’nin en batı noktasını oluşturmaktadır. Hatta adanın İnceburun ya da İncirburun olarak adlandırılan noktası tam olarak ülkemizin en batı toprağıdır. Dolayısıyla turistlerin ziyaret ettiği ve ilgi gösterdiği bir noktadır. Ada genel itibariyle ilgi çekici ve kendine has bir atmosfere sahip. Bu durum aslında hem havalimanının inşasında hem de uçak seferlerinin düzenlenmesinde etkili olmuştur. Adanın iklim özelliklerinden söz edeceksek de aslında bunu konumu ile ilişkilendirmek gerek. Çünkü adanın iki kıyısı farklı özellikler gösteriyor. Güney kesimi daha çok Akdeniz iklimi özellikleri gösterse de kuzey kesimi Marmara ikliminin etkisinde kalmaktadır. Buna bağlı olarak da adada kışlar yağışlı ve soğuk geçer. Kar ve don görülmez. Yaz ayları ise sıcak ve tatil için idealdir. Bu sebeple bahar ve yaz ayları tam da adaya gitmek için uygun dönemlerdir.

Gökçeada’nın Gezilecek Yerleri

Gökçeada Kaya Mezarı

Gökçeada Kaya Mezarı, büyük bir kaya parçasına oyulmuş iki mezarı ifade eder ve oldukça eski dönemlerden günümüze ulaştığını anlamak çok da zor değildir. Adanın güney kesiminde yer alan bu etkileyici kalıntı, daha çok tarih severlerin ilgisini çekecektir. Adaya ulaşınca ilk duraklarınızdan biri olabilecek mezar, programınızdan eksik olmamalı.

Gökçeada Tuz Gölü

Deniz suyu ve yağmur suyunun buluşması ile oluşan Tuz Gölü, adanın tuz ihtiyaçlarını karşılama işlevine sahip. Ayrıca buradan çıkan çamurun da çeşitli rahatsızlıklara şifa olduğu iddia ediliyor. Bu sebeple de Aydıncık ve Kefalos plajları arasında yer alan tuz gölü, ziyaretçi akınına uğruyor.

Gökçeada Peynir Kayalıkları

Ünlü Kuzu Limanı’nın sol kesiminde yer alan Gökçeada Peynir Kayalıkları, hayranlık uyandıran bir doğa harikasıdır. Ancak deniz yolu ile ulaşabileceğiniz bu kayalıkları, doğa meraklıları için atlanmaması gereken bir durak olacak. Gökçeada ziyaretçilerinin, güzelliği karşısında hayran kaldığı kayalıkları siz de gezi programınıza dâhil edebilir ve ülkemizin değerlerini yakından tanıyabilirsiniz. Her köşesi ayrı bir cennet olan ülkemizin, en batı ucunda gizli kalmış güzelliklere ulaşmak için sadece uçak biletine ihtiyacınız var.