Dil Seçiniz

Ankara – Giresun Uçak Bileti

Ankara’dan Giresun’a gitmek artık çok keyifli! Bu eşsiz doğa ve güzel kent için yapmanız gereken tek şey Ankara – Giresun uçak bileti satın almak. Çünkü www.ucakbileti.com.tr üzerinden satın alabileceğiniz Ankara uçak bileti ya da Giresun uçak bileti, mümkün olan en büyük indirim ile sunuluyor ve size mükemmel bir yolculuk, kusursuz bir tatil vadediyor. Kentin değerleriniz görüp, unutulmaz bir yurt içi gezisi gerçekleştirmek için geçmişte olduğu gibi otobüs bileti kovalamanız gerekmiyor. Ülkemizde hava yolu ulaşımının yaygınlaşması ve yakın zamanda inşa edilen pek çok havalimanı, artık sizin için mesafeleri kısaltıyor. Hiç sıkıntı yaşamadan kısa sürede kente ulaşmak için geç kalmayın ve gezi programınızı yapmaya başlayın.

Ordu – Giresun Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Bugün itibariyle Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları ’nın tarifeli seferleri ile ulaşımın mümkün olduğu Ordu – Giresun Havalimanı, hem Ordu halkı hem de Giresun halkı için cazip bir ulaşım imkânıdır. Her iki kente ulaşım için de bu tesisi tercih edebilirsiniz. 2015 yılı içerisinde inşa edilmiş olan tesis, denize dolgu yöntemi ile inşa edilmiş olması sebebi ile hem ülkemiz hem de Avrupa için bir ilk teşkil ediyor. Sivil özelliğe sahip olmasının yanında bugün sadece yurt içi tarifeli seferlere sahiptir ancak hac döneminde geçici hava hudut kapısı olarak ilan edilmektedir. Havalimanının Ordu’ya olan uzaklığı 16 km iken Giresun’a olan uzaklığı 28 km kadardır. Kentlere ulaşım için ise Havaş servisleri ve taksiler hizmetinizde. Dilerseniz araç kiralamayı da düşünebilirsiniz.

Giresun Hakkında Genel Bilgiler

Fındığı ile ünlü olan Giresun, aslında kirazı ile de oldukça ünlü. Bu özelliği geri planda kalsa da, dünyaya kirazın buradan yayılmış olduğu kabul edilir. Kentin komşuları ise Sivas ve Ordu gibi seyahatinize dâhil edebileceğiniz şehirlerdir. Tarihte bir Miletos kolonisi olarak kurulmuş olan şehir, 1397 yılından bu yana Türk hâkimiyetinde olan topraklarda yer alır ve bu durum o tarihten bugüne hiç değişmemiştir. Şehrin tarihi kadar doğası da büyüleyicidir ve bu sebeple de gezinizi geniş bir yelpazeye yaymanızı öneririz. Kentin iklimi ise kıyıda ve iç kesimlerde farklılık gösterir. Genel olarak yağışlı olmasına karşın ısı değerleri açısından, bahar ve yaz ayları gezi için önerilen dönemlerdir.

Giresun’un Gezilecek Yerleri

Giresun Müzesi (Gogora Kilisesi)

18. yüzyıl eseri olan Gogora Kilisesi, bugün Giresun Müzesi ’nin bulunduğu binadır. 1923 yılına kadar işlevsel bir şekilde varlığını korumuş olan kilise, bir süre boş kaldıktan sonra, müze olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bugün ise hem müze binası hem de müze kapsamında yer alan değerler, görülmeye değer olduğundan Giresun Müzesi şehirde ilk ve en önemli duraklarınızdan biridir.

Sis Dağı Yaylası

Sis Dağı Yaylası, Türkiye’nin benzersiz bir bölgesinde yer alır ve büyüleyen bir manzaraya sahiptir. Ayrıca her yıl Temmuz ayında burada muhteşem bir şenlik düzenlenir. Eğer gezini bu döneme denk gelirse kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Unutulmaz bir eğlenceye tanık olup, bölgenin yöresel lezzetlerini de tadabileceğiniz bir yayla eğlencesini yakaladınız demektir.

Giresun Kalesi

Giresun Kalesi tahmin edeceğiniz üzere, kente hâkim bir konumda yer alıyor ve şehrin en görülmeye değer yerlerinden biridir. Helenistik ve Roma dönemlerinin izlerini görebileceğiniz kale, olmazsa olmaz durağınız olacaktır. Ayrıca dönem dönem kalede de çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Belki geziniz sırasında siz de bunlardan birini yakalayabilirsiniz. Ancak kentte turistik gezi yapacaksanız, Giresun Kalesi olmazsa olmazdır.